Skocz do zawartości

smartfon muzyczyny 1500zł


Recommended Posts

Cześć,

chciałbym wymienić swojego samsunga galaxy s2 na coś bardziej muzycznego wsumie najbardziej mi zależy na dobrej jakości muzyki w słuchawkach, dobry bass.

Czy możecie coś mi polecieć do 1500zł ?

 

posiadam słuchawki magic sound e10

 

myślałem o HTC one co o tym telefonie myślicie ? lepiej będzie grał niż galaxy s2 ?

Link to post
Share on other sites

Może Nokia Lumia 920? Z tego co czytałem ma ona bardzo dobrą jakość dźwięku na słuchawkach, nieco jasną charakterystykę, co powinno dobrze się zgrać z tymi e10.

 

HTC One będzie lepiej grał ma głośnikach, lecz na słuchawkach chyba gorzej - Beats Audio raczej podbija basy, niż polepsza jakość dźwięku. Ty w tych e10 powinieneś mieć wystarczająco basu.

 

SGS2 pod względem muzycznym jest raczej słaby, w S1 i S3 jest czip Wolfsona, a w S2 Samsung zrezygnował z tego na rzecz czip'u od Yamahy.

Link to post
Share on other sites

Wolfson to nie MAGICZNE słowo - najważniejsze pytanie - KTÓRY Wolfson? Bo jest ich sporo i nie każdy jest dobry. :)

Druga sprawa to pozostałe elementy toru audio - Samsung akurat ma dość słaby dźwięk, nie ważne czy z Wolfsonem czy bez. 

 

Lumie od 720 w górę mają bardzo dobry dźwięk, ale trzeba dokupić dobre słuchawki. 

 

Niemnej jednak cudów to się nie spodziewajmy - po pierwsze na mp3 to różnic nie usłyszymy, a po drugie jak zależy nam na jakości to kupmy odtważacza MP# - ja polecam HiFiMan na legendarnym DAC'u Philips TDA1543 lub cos na Burr-Brown PMC170 - do tego słuchawki High End i mamy jakość. Ja mam HiFiMana 601 Slim i gra rewelacyjnie.

 

Lumia 920 gra bardzo fajnie, jeśli mamy dobre słuchawki to jest to bardzo fajny zestaw.

Link to post
Share on other sites

@up: Beats audio w HTC to czysty marketing, który w praktyce sprowadza się do ustawień korektora dźwięku. Za tym logo nie stoi hardware. Wiem, bo mam. I w sumie jestem zadowolony z mojego Desire X, ale na hasło beats audio nie ma się co napalać.

Link to post
Share on other sites

Warnisty4321 - Ty jesteś nie normalny czy udajesz? 

 

Beats Audio - ORDYNARNE PODBICIE BASÓW - i tyle - to samo to ja sobie w Lumii i wiekszości innych sprzętów zrobię za pomoca Equalizera.

 

Warnisty4321 - jak NIE słyszałeś DOBRZE grającego sprzętu to prosze nie pisz głupot. 

 

Ja wiem, że jak miłośnik Umca-Umca, czy Dub-Stepu słuchał z telefonu na kiepskich słuchawkach nie mających dołu - a tu nagle dostaje HTC Beats Audio z podbitym dołem to mu się wydaje, że dobrze gra. WYDAJE.

 

Wystarczy kupić dobre słuchawki za 200 - 400 zł i podłączyć je do DOBREGO źródła dźwięku i HTC Beats Audio się chowa. Moja lumia 720 z Nokiowskimi słuchawkami WH-920 gra 100x lepiej niż kosztujący 2000 i więcej zestaw HTC + Beats Audio.

A jak kupimy a-Jays Five za 400 zł to mamy super jakość. O droższych nie pisze, bo bez sensu podłączać drogie  słuchawki do telefonu.

 

Ja słucham muzyki powaznej, progresywnej, również rock i metal - i w Poważnej Muzyce oraz Progresywnej - wychodzą wszystke wady - jak śłuchałem Uwertury Rok 1812 na HTC Beats Audio to słyszałem basy, których w oryginale NIE BYŁO. Dziękuje za takia jakość.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze. Tworzę muzykę więc mam jakieś pojęcie. Po drugie. Słuchałem wiele par słuchawek(tych dobrych) i mam jakieś porównanie. Ciekaw jestem jak ta Twoja lumia gra lepiej. Udowodnij to. Pokaż może jakiś test, recenzje. Ja słuchałem od znajomego lumi 920, i nie wiem gdzie ona gra lepiej. Zresztą jak ktoś wyżej napisał samsung z układem wolfsona/ htc one . A podbicie bassu. Masz rację nie zawsze, to działa prawidłowo co nie znaczy, że bez tego HTC One gra źle(chodzi mi o dzwiek tego smartphonu a nie podbicia beats ). Wszędzie krytykujesz androida, w każdym temacie piszesz, że Twoja lumia 720 jest lepsza od smartphona z androidem za 1200-1500 zł.

Edytowane przez warnisty4321
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Beats Audio - ORDYNARNE PODBICIE BASÓW - i tyle - to samo to ja sobie w Lumii i wiekszości innych sprzętów zrobię za pomoca Equalizera.

 

 

Z tego co się orientuję to Beats Audio może i jest marketingiem ale nie w przypadku HTC ONE X+ i HTC ONE gdzie zastosowano wzmacniacz. I tak na przykładzie moich testów na słuchawkach z Samsungiem s3  i HTC ONE ten pierwszy był w stanie wydobyć zdecydowanie mniejsza głośność.  Tyle zaobserwowałem. Czy dźwięk na którymś z nich  był lepszy? tego nie byłem w stanie stwierdzić 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Czemu ludzie, którzy podniecają się Beats Audio są zazwyczaj tylko bogaci i nic więcej? Czemu logo Beats Audio ludziom imponuje? Dlaczego kupują te słuchawki? Dlaczego kupują słuchawki które mają przeciętne przetworniki, a cała ich "fajność" tkwi w "dyskotekowym uśmiechu" z equalizera - w przypadku słuchawek w charakterystyce przenoszenia dolnych i wysokich częstotliwości z przyciętym środkiem? Dużo basu, ostra góra i nic więcej - umca umca tsss.

Dowieść wam, że są to słuchawki dla okrojonych ludzi?

Proszę bardzo:

http://www.mediamarkt.pl/sluchawki-beats-by-dr-dre-pro-bialy,id-676913#detail

wybrałem najdroższy model jaki był w tym sklepie - wow Beats Audio!!!!!!!!! 1700zł!!! ale muszą grać!!!

http://www.mediamarkt.pl/sluchawki-beats-by-dr-dre-solo-hd-czarny,id-680011

model za 830zł - znowu wow!! Beats Audio!!! są gorsze od poprzenich bo kosztują połowę mniej!!!

Podobnie z dousznymi:

http://www.mediamarkt.pl/sluchawki-beats-by-dr-dre-tour-controltalk,id-180667

najdroższe douszne 730zł!!! super dźwięk!!! jakie drogie!!! będę takie miał będę kozak!!! mają pozłacanego Jacka!!! woow - mój telefon też ma złącze pozłacane, więc będą super grały!!!!

http://www.mediamarkt.pl/sluchawki-beats-by-dr-dre-urbeats-czarny,id-854079

te już tylko 450zł kosztują :( są gorsze, ale są Beats Audio i są lepsze niż inne!!

 

Po drugiej stronie barykady podałem przykładowe:

Beyerdynamic 500zł

http://www.mediamarkt.pl/sluchawki-beyerdynamic-dt-440-edition,id-277203

Beyerdynamic 300zł

http://www.mediamarkt.pl/sluchawki-beyerdynamic-dtx-501-p-bialy,id-843139

O tutaj widzę, że różnią się przetwornikiem. Inne pasmo przenoszenia, inna czułość. Coś już wiadomo że różnią się przetwornikiem.

Douszne Beyerdynamic 59zł

http://www.mediamarkt.pl/sluchawki-beyerdynamic-dtx-11ie-czarny-dtx-11-ie-shadow,id-271161

także są podstawowe informacje na temat przetwornika.

 

Ale po co oczywiście w Beats Audio to pisać? Tam chodzi przede wszystkim o to im droższe, i im bardziej designerskie. Przewertowałem kilka takich sklepów i na palcach da się policzyć ile było informacji tylko o paśmie przenoszenia Beats Audio.

 

Tu i teraz mogę się założyć z kimkolwiek, że te: http://www.beyerdynamic.waw.pl/index.php5?theme=promo&task=print_product&product_id=10495 zagrają znacznie lepiej niż Beats Audio za 1700zł.

Podobnie byłoby nawet z Sennheiserami.

 

To wszystko wiem z doświadczenia, od ludzi zajmujących się zawodowo muzyką, prowadzącymi studia nagraniowe. Dzięki nim miałem okazje porównać kilka różnych słuchawek. Prawda jest taka, że aby coś dobrze zagrało, nie może być wielkości telefonu, nie może być zbudowane na scalaku. Żaden wzmacniacz audio oparty na scalaku nigdy nie dorówna tranzystorom, o lampach nie wspominając. Śmieszą mnie małolaty biegający z Beats Audio podpiętymi do telefonu. Ta sygnaturka na pałąku nabija tylko kasę na producenta i z jakością nie ma to za wiele wspólnego.

 

Idźcie sobie do saturna. mm, czy czegoś innego i posłuchajcie muzyki w formacie bezstratnej kompresji na różnych słuchawkach. Zasłońcie oczy i niech ktoś wam założy różne pary słuchawek, pomiędzy którymi będzie Beats Audio i się przekonacie że to tylko czysty marketing i nabijanie kasy na nieświadomych ludziach.

 

Ktoś wyżej napisał, że pojawia się bas w muzyce klasycznej gdzie go nie powinno być. Jest to spowodowane ustawieniem eq na podbijanie niskich częstotliwości, obniżenie środka i wyostrzenie góry (jest to stosowane przez dj na imprezach masowych, żeby nakręcić publikę, żeby poczuła moc, wyostrzyć rytmikę którą nadaje główny bas). Na dobrym sprzęcie każdy rodzaj muzyki powinien brzmieć naturalnie bez przejaskrawiania danego pasma. Wiadomo, że dzięki eq "polepszymy" dźwięk według własnych upodobań, lecz jedno ustawienie nie będzie pasowało do innego gatunku. Tak właśnie jest skonstruowany system Beats Audio - do muzyki z dużą ilością basu zagłuszającego wszystkie inne.

 

Podsumowując - zwolennikami Beats Audio są ludzie nieświadomi, dla których liczy się tylko łupanie i tzw. "rozwalanie bani". Uśmiech zwiększa się wprost proporcjonalnie do ilości basu. Z prawdziwą jakością brzemienia nie ma to za wiele wspólnego.

 

To jak dany telefon gra zależy głównie od naszego upodobania dźwięku. Z całą pewnością jednak Beats Audio nie jest najlepszym rozwiązaniem. Każdy musi posłuchać na swoich słuchawkach i ocenić co mu się podoba. Żaden telefon nie jest w stanie przenieść tej jakości co dobra karta dźwiękowa (chociażby porównajcie gabaryty), bądź inne dobrej jakości źródło. Pozłacane wtyki odpuście sobie, bo to nie ma sensu, tak samo jak nigdy nic nie zagra równie dobrze płynąc bezprzewodowo z przewodowym odpowiednikiem.

 

Każdy sam musi sobie dopasować odtwarzacz. Ile ludzi, tyle opinii na temat jakości z HTC vs Nokia vs Samsung.

 

Dla jednego będzie słyszalna różnica pomiędzy S2, a S3, a drugi powie, że grają tak samo jak S4, czy ACE i nie słyszy różnicy.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...