Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Mateusz99PL  OMG jak mamy ci doradzić jak nie wiemy nawet do czego ma być lepszy, przeczytałeś to co do Ciebie napisałem, czy poprostu to olałeś? Dlatego wypełnia się zapytanie zgodnie ze wzorem bo możemy wtedy najlepiej doradzić, a jak nie wiem do czego komputer na służyć to jak mam ja lub ktoś inny ci doradzić? Pozdrawiam :)

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mateusz99PL  no to następne pytania masz dysk twardy oraz napęd optyczny? Jeśli tak to podaj modele i powiedz czy są pod SATA, a jeśli nie to dlaczego ich nie zamieściłeś w zestawach? Szczególnie dysku twardego bo bez napędu optycznego to jeszcze jakoś sie obędzie. Pozdrawiam :)

Mam dysk SATA2 więc chyba będzie dobry. Napęd też mam.

Link to post
Share on other sites

To najlepiej będzie tak:

Płyta główna: MSI H61M-P20 /intel H61, LGA1155/

Procesor: Intel Core i3-3240 /3.4GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/

Pamięć ram: Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

Dysk twardy; ten co masz

Napęd optyczny: ten co masz

Karta graficzna: XFX Radeon HD7850 Core Edit 1GB DDR5 256bit (860/4800)

Obudowa: Zalman Z3 (b/z)

Zasilacz: OCZ CoreXStream 500W

Razem: 1495 zł

Dlaczego taki?

Masz tu jedną z najtańszych dobrych, stabilnych płyt głównych pod IVY. Procesor i3 3240. Pamięć ram Crucial 4GB z radiatorem dla zachowania niskich temperatur. Karta graficzna radeon 7850 w tej cenie coś najwydajniejszego, szczególnie gdybyś jeszcze ją podkręcił. Obudowa z 3 wentylatorami w tej cenie bardzo solidna konstrukcja. Zasilacz w tej cenie bardzo silny, da ci możliwość rozbudowy komputera w przyszłości. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

To najlepiej będzie tak:

Płyta główna: MSI H61M-P20 /intel H61, LGA1155/

Procesor: Intel Core i3-3240 /3.4GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/

Pamięć ram: Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

Dysk twardy; ten co masz

Napęd optyczny: ten co masz

Karta graficzna: XFX Radeon HD7850 Core Edit 1GB DDR5 256bit (860/4800)

Obudowa: Zalman Z3 (b/z)

Zasilacz: OCZ CoreXStream 500W

Razem: 1495 zł

Dlaczego taki?

Masz tu jedną z najtańszych dobrych, stabilnych płyt głównych pod IVY. Procesor i3 3240. Pamięć ram Crucial 4GB z radiatorem dla zachowania niskich temperatur. Karta graficzna radeon 7850 w tej cenie coś najwydajniejszego, szczególnie gdybyś jeszcze ją podkręcił. Obudowa z 3 wentylatorami w tej cenie bardzo solidna konstrukcja. Zasilacz w tej cenie bardzo silny, da ci możliwość rozbudowy komputera w przyszłości. Pozdrawiam :)

a w przyszlosci bedzie można wymienić procesor ?

Link to post
Share on other sites

LessGrossmann  szukałem zasilacza do 150 zł, który ma mocna linię 12V co da mu możliwość rozbudowy w przyszłości komputera.  Wiem, że OCZ zbankrutowało, ale zostanie przejęte przez Toshibe i myslę, że gwarancja nadal będzie obejmowała te zasilacze. Poza tym to dość solidna konstrukcja w tej cenie i jako jedna z niewielu kompatybilna jak podaje producent z nawet haswell-em. Jak ci się moja propozycja nie podoba zawsze możesz dać swoją :) . Jeśli w czymś się myle Twoim zdaniem to mnie popraw.

Mateusz99PL  powinieneś mieć możliwość zmiany procesora na IVY i5, kwestia tylko w razie czego zaktulizowania

BIOSU ;) . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

LessGrossmann  szukałem zasilacza do 150 zł, który ma mocna linię 12V co da mu możliwość rozbudowy w przyszłości komputera.  Wiem, że OCZ zbankrutowało, ale zostanie przejęte przez Toshibe i myslę, że gwarancja nadal będzie obejmowała te zasilacze. Poza tym to dość solidna konstrukcja w tej cenie i jako jedna z niewielu kompatybilna jak podaje producent z nawet haswell-em. Jak ci się moja propozycja nie podoba zawsze możesz dać swoją :)

Mateusz99PL  powinieneś mieć możliwość zmiany procesora na IVY i5, kwestia tylko w razie czego zaktulizowania

BIOSU ;) . Pozdrawiam :)

A jakie najlepsze i5 na tą płyte ?

Link to post
Share on other sites

Mateusz99PL  wiesz ta płyta to jest jedna z najtańszych płyt głównych, ale dość dobra. Ja bym nie szalał i maksymalnie w przyszłości zamontowałbym procesor i5 3570 ewentualnie niższe modele i5 3470 lub i5 3350P i do tego jakieś solidne chłodzenie np. takie  SilentiumPC Fera 2 HE1224  i bez OC oczywiście.

Mateusz99PL  autorze nie musisz cytować posta powyżej chyba, że masz zapytanie jakieś co do moich słów, ale tylko je cytuj, a nie całego posta. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Mateusz99PL  wiesz ta płyta to jest jedna z najtańszych płyt głównych, ale dość dobra. Ja bym nie szalał i maksymalnie w przyszłości zamontowałbym procesor i5 3570 ewentualnie niższe modele i5 3470 lub i5 3350P i do tego jakieś solidne chłodzenie np. takie  SilentiumPC Fera 2 HE1224  i bez OC oczywiście.

Mateusz99PL  autorze nie musisz cytować posta powyżej chyba, że masz zapytanie jakieś co do moich słów, ale tylko je cytuj, a nie całego posta. Pozdrawiam :)

a pogram na tym zestawie twoim w sc2 na utlra 60 fps + ?

Link to post
Share on other sites

Mateusz99PL  counter strike tak?

 

 

 

a pogram na tym zestawie twoim w sc2 na utlra 60 fps + ?

 

Po 1-sze w jakiej rozdzielczości, po drugie nie wiem jak procesor, ale grafika powinna sobie dać radę. FX w tej grze wcale nie wypadają lepiej zatem w twoim obecnym budżecie mój zestaw uważam za optymalny wybór.

Tutaj masz test Counter-Strike: Global Offensive, ale niestety nie ma procesorów I3  http://pclab.pl/art38245.html  . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Mateusz99PL  counter strike tak?

 

 

 

 

Po 1-sze w jakiej rozdzielczości, po drugie nie wiem jak procesor, ale grafika powinna sobie dać radę. FX w tej grze wcale nie wypadają lepiej zatem w twoim obecnym budżecie mój zestaw uważam za optymalny wybór.

Tutaj masz test Counter-Strike: Global Offensive, ale niestety nie ma procesorów I3  http://pclab.pl/art38245.html  . Pozdrawiam :)

koles który streamuje ma fx-8350 i radeon 7870 gra ultra full rodzialka + stream 120+ fps.

 

 

A jesli chodzi o sc 2 to full ultra zeby byla płynna gra to bedzie dzialac ?

Link to post
Share on other sites

Mateusz99PL  fx-8350 to zupełnia inna  półka cenowa więc nie ma co porównywać, gdybyś miał więcej pieniążków to polecałbym ci zestaw na i5 i wtedy wyniósł by Cię lekko ponad 2000 zł, ale do kwoty 1500 zł, mój zestaw to optymalne rozwiązanie. Co do płynności w grze to tak jak mówię nie wiem jak z procesorem i3, ale karta graficzna już jest ok. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

http://pclab.pl/art51207-4.html w testach jest 37,9 fps na ultra czyli nie jest tak żle


Tu jeszcze słabszy procek i chyba karta ?http://www.tomshardware.com/reviews/fx-4100-core-i3-2100-gaming-benchmark,3136-8.html i spokojnie na 60 fps


Popatrzyłem na forum blizzarda (polskie) i prawdziwe wymagania gry potrzebne na ultra to:

 

Procesor: Quad core q6600

karta: radeon 6950

ram: 3gb

 

 

czy twoj zestaw spełnia wymogi ?


http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=50391&s=61601&s=70749&s=70536&s=72781&s=72393

 

 

Twój zestaw z inną obudową i ramem oraz sklepem wyszło u mnie taniej dobry ram i obudowe wzialem ?

Edytowane przez Mateusz99PL
Link to post
Share on other sites

Mateusz99PL  zły wybór bo gorsza obudowa i gorszy ram, po co zmieniasz na gorsze? Na wymagania gier nie patrze bardziej interesują mnie realne pomiary i już nie gdybaj do tej ceny mój zestaw najlepszy. Jeśli techplanet to pamięci takie Patriot DDR3 4GB 1333MHz CL9  http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/patriot-ddr3-4gb-1333mhz-cl9,24584.html  , a obudowa zalman Z3  http://techplanet.pl/produkty/obudowy/zalman-z3,40572.html   tak jak było nie zmieniaj. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Mateusz99PL  zły wybór bo gorsza obudowa i gorszy ram, po co zmieniasz na gorsze? Na wymagania gier nie patrze bardziej interesują mnie realne pomiary i już nie gdybaj do tej ceny mój zestaw najlepszy. Jeśli techplanet to pamięci takie Patriot DDR3 4GB 1333MHz CL9  http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/patriot-ddr3-4gb-1333mhz-cl9,24584.html  , a obudowa zalman Z3  http://techplanet.pl/produkty/obudowy/zalman-z3,40572.html   tak jak było nie zmieniaj. Pozdrawiam :)

Ta obudowa jest niedostępna złóż odnowa zestaw na morele/techplanet

Edytowane przez Mateusz99PL
Link to post
Share on other sites

Mateusz99PL  ale dzwoniłeś do techplanet.pl i powiedzili że ci jej nie sprowadzą (chodzi mi o obudowę Zalman Z3)?

Na morele.net sam sobie zbij te podzesopły nie bądź leniem, a pamięć weź taką na morele.net  Patriot 4GB 1333MHz DDR3 CL9  PSD34G133381H  http://www.morele.net/pamiec-patriot-4gb-1333mhz-ddr3-cl9-psd34g133381h-534870/  pozostałe podzespoły bez zmian.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

LessGrossmann  szukałem zasilacza do 150 zł, który ma mocna linię 12V co da mu możliwość rozbudowy w przyszłości komputera.  Wiem, że OCZ zbankrutowało, ale zostanie przejęte przez Toshibe i myslę, że gwarancja nadal będzie obejmowała te zasilacze. Poza tym to dość solidna konstrukcja w tej cenie i jako jedna z niewielu kompatybilna jak podaje producent z nawet haswell-em. Jak ci się moja propozycja nie podoba zawsze możesz dać swoją :) . Jeśli w czymś się myle Twoim zdaniem to mnie popraw.

 

Nie mylisz sie, jedyne co mowie to ze ja zastnowilbym sie 10 razy zanim kupilbym produkt firmy ktora wlasnie poszla under.

Autor chyba nie ma nic przeciwko ja bym jednak doplacil extra do CX430 lub poczekal az mikolaj przynie wiecej $ i kupil Thermaltake Smart SE 530 W :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...