Skocz do zawartości

Bezpiecznie i dobrze jest kupować na eBay?


Recommended Posts

Nie wiem czy dobry temat. Tak jak w temacie. Widziałem oferty np. etui do SGS3 za 0.01$ więc chyba coś nie halo :D Czy to jakiś fake czy tam na prawdę są takie oferty? Czy bezpiecznie jest je kupić? Widzę, że GTX 780 za 1500zł jak dobrze pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Witam na ebay'u kupuje bardzo duzo. Ebay+paypal wymiata. Teraz co do twojego pytania to jezeli kupujesz z usa to jest np. ten procek napewno bedziesz musial doliczyc clo + vat tak jak pisze kolaga powyzej. Sprzedawca nawet to zaznacza

"I am not responsible for any tariffs, taxes, or any other charges that may be incurred when shipping internationally"

Jak byl bys w stanie sie z nim skontaktowac i poprosic by wyslal to jako prezent wtedy nic ci nie dolicza ale sprzedawcy nie chetnie to robia. 

Co do etui jest ono w chinach ceny sa tam naprawde smieszne ale bardzo czesto czeka sie nawet 3 tyg by cos dostac. Co do oplat to bardzo czesto sam sprzedawca zaniza wartosc produktu lub zaznacza ze jest to prezent i dostajesz go bez oplat.

aha i jeszcze jedno jest to aukcjia

Starting bid:
US $0.01

Link to post
Share on other sites

Czyli tak w sumie to się chyba nie opłaca tam kupować rzeczy typu GPU, bo razem z kosztem przesyłki i tym clem...whatever... wychodzi to samo co w Polsce, a nawet chyba się nie dostaje 3 gier za free. Ale to już tylko w GPU np. 770

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Co do cen innej elektroniki to się nie wypowiadam. Ja prowadzę natomiast serwis gsm i sam nie zaopartuję się na ebay'u.

 

Powiem wam dlaczego.

 

Przychodzi do mnie klient. Potrzebuej na szybko wymienić dotyk do iPad 2. OK, za dotyk do iPad 2 mogę oczywiście zapłacić ok 35 zł. Popatrzcie sami  : http://www.ebay.com/itm/Front-Panel-Touch-Screen-Glass-Digitizer-Home-Button-Assembly-for-iPad-2-White-/141180520988?pt=Other_Tablet_eReader_Accessories&hash=item20df03ca1c . Co z tego ? Lokalizacja USA: Cło, jeszcze vat. Oczekiwanie na  przesyłkę przy dobrym halnym ponad 7-8 dni. Jak sie okaże że przyszedł zbity to będę znowu zamawiał kolejny (opłaca mi się, bo niby kosztuje ok 35 zł). Po 2 dniach klienta to ani słychu ani widu.

 

Postanowiłem się zatem zaopatrywać w hurtowni GSM w Krakowie w Mobilen. Tu macie link : www.emobilen.pl .

 

Zaopatrzenie pierwsza klasa. Zamawiam. Czas: 24 h. Raz zamówiłem o godz. 14:40 to na następny dzien z opcją gwarant do 9.00 miałem paczkę. Jak coś jest zbite, zamawiam na szybko raz jeszcze, a te pierwszą sztukę na spokojnie odsyłam i do 48H mam zwrot na koncie.

 

To się nazywają zakupy a nie jakieś Allegra Ebaye i inne ćmaje !


A wspominany dotyk do iPad 2 http://www.emobilen.pl/ekran-dotykowy-szybka-dotyk-digitizer-apple-ipad-2.html co prawda 115 zł (cena dla odbiorców hurtowych czyli dla mnie) ale kupuje raz a dobrze. Zakładam oddaje klientowi iPada, klient zadowolony i gra gitara.

 

Dziękuję Panom z China i USA z Ebay.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...