Skocz do zawartości

Gigabyte 3W czy MSI TF gtx 770 ?


Recommended Posts

Posiadam obecnie drugą z rzędu kartę z chłodzeniem WF3. Wcześniej był to Radek 6870. Karty z WF są chłodne, a poświęcenie 5 minut na stworzenie własnego profilu wentylatorów w Afterburnerze sprawia, że stają się również bardzo ciche. Sporo słyszy się o piszczących cewkach w produktach tej firmy, sam na takowe akurat nie trafiłem i z tego co zauważyłem to dość często piszą o nich osoby, które styczności z tymi kartami nie miały. Odbywa się to na zasadzie "mówi się, że". Nie neguję tego, że takie przypadki się zdarzają, bo tak jest, jednak jak widzę, że ktoś po raz n-ty pisze, żeby nie brać Gigabyte'a, bo na pewno będzie piszczał to robi mi się niedobrze.

Link to post
Share on other sites

Co do piszczących cewek na kartach gigabyte'a - w ciągu ostatnego roku składałem znajomym/rodzinie 6 komputerów, wszystkie z kartami od GB. Z tych sześciu tylko w jednej wyły cewki i to tylko pod testami syntetycznymi więc nie jest z nimi chyba tak źle jak ludzie piszą. W poniedziałek dotrze do mnie kolejny GTX770 z wf3 i jestem raczej dobrej myśli. ;)

Link to post
Share on other sites
Gość DRAGOPL

HEY HEY ja równiez jestem posiadaczem MSI GeForce GTX 770 OC Twin Frozr IV Gaming POWIEM tak w 100% polecam produkt Cicha chłodna i superrr sie podkręca u mnie na Gaming mode 1150/7010MHz grzeje się max do 68stopni przy czym nie słyszalna jest  więc polecam po przesiadce z GIGABYTE GTX który lubił sobie popiskiwac pod dużym obciażeniem w końcu jestem zadowolony !!!

Link to post
Share on other sites

Ok. Grafika jest bardzo ważna, ale Ja bym chciał wiedzieć jakimi podzespołami dysponujesz kolego jan111? Bo może się okazać GTX770 to stanowczo za mocna karta do Twojej konfiguracji i np. procesor będzie ograniczał możliwości takiej karty. Możliwe, że nawet zasilacz trzeba będzie wymienić bo nie uciągnie tak mocnej karty i jedyne co będziesz oglądał po zamontowaniu GTXa to blue screeny lub artefakty.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok. Grafika jest bardzo ważna, ale Ja bym chciał wiedzieć jakimi podzespołami dysponujesz kolego jan111? Bo może się okazać GTX770 to stanowczo za mocna karta do Twojej konfiguracji i np. procesor będzie ograniczał możliwości takiej karty. Możliwe, że nawet zasilacz trzeba będzie wymienić bo nie uciągnie tak mocnej karty i jedyne co będziesz oglądał po zamontowaniu GTXa to blue screeny lub artefakty.  

http://www.morele.net/inventory/info/YcZVN/ proszę myśle ze wszystko jest ok tylko o karte chyba wymienie i ewentualnie obudowe na gladius M40 

 

 

 

Chciałbym jeszcze wiedziać czy temperatury wpływaja na żywotność karty np takie MSI podobno sie grzeje a chcaiłbym aby karta wytrzymała mi powiedzmy nawet do 5 lat ^^

Edytowane przez jan111
Link to post
Share on other sites

Konfiguracja bez większych zastrzeżeń. Mam jednak jedną wątpliwość właśnie do zasilacza firma jest ok tyle, że moc do GTX770 może być nie wystarczająca na Twoim miejscu woziłbym model mocniejszy 730W lub 750W. Wiem, że to 100zł więcej, ale uwierz mi nie będziesz żałował. Unikniesz wszelkich problemów ze stabilnością w grach itp. nawet jak coś podkręcisz.  

 

Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

 

 

woziłbym model mocniejszy 730W lub 750W. Wiem, że to 100zł więcej, ale uwierz mi nie będziesz żałował. Unikniesz wszelkich problemów ze stabilnością w grach itp. nawet jak coś podkręcisz.  

 

Skrajna niekompetencja, która dodatkowo może narazić kogoś na niepotrzebne koszty.

 

Każdy firmowy zasilacz o mocy 500-550W jest w stanie bez problemu pociągnąć platformę z podkręconym i7 na LGA 2011 i najmocniejszą jednordzeniową kartą.

 

To co piszesz to wyssane z palca bzdury.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do Twojego zestawu proponuję małe zmiany :)

Ram na http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/ ten będzie tańszy,a ma na dodatek jeszcze mniejsze opóźnienie CL8.

Obudowę na http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-u3-usb3-0-czarna-z9-u3-478364/  ( ta ma 3 wentylatory,ale jest ofiltrowana)

Co do zasilacza,tak jak pisali wyżej wystarczy markowa 550tka np.

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

(nie zapomnij wyłączyć w BIOSie stanów c6/c7 bo komputer nie będzie obsługiwał stanu uśpienia)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Ok. Po co to ostrzeżenie skoro nikt nie ponosi odpowiedzialności za udzielone porady? Żeby tylko nie było później płaczu, że coś nie śmiga. Że są problemy z grafiką, artefakty itp. Piszę na podstawie własnych doświadczeń a nie wyssanych z palca teoretycznych informacji ze strony producenta albo innego forum. Na przykładzie dobrego kolegi, któremu też tu tacy radzili co mam kupić i później nikt się nie odzywał jak było coś nie tak. Kup taki zasilacz(Chiftec 650W) na 100% będzie dobry do Radeona 7870 i pociągnie spokojnie a potem d..pa. Dlatego piszę, żeby inni nie znaleźli się w tym samym miejscu co On. O zasilaczach Thermaltake mam dobre zdanie bo Sam mam od paru lat model 750W i nie ma żadnych problemów. Miejmy nadzieje, że 630W da radę. Ja coś będzie nie tak to nikt nie kiwnie palcem i wszyscy super fachowcy pochowają się po kątach.   

 

/Bzdury i wprowadzanie w błąd. Trochę przerwy Ci nie zaszkodzi.

Link to post
Share on other sites

Cała platforma 350wat

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-gtx-770-test/strona/20188.html

Zaraz przytoczę Ci wypowiedz Klikacza,którego kolega ma GTXa 770 i bodajże 3570k i wszystko śmiga mu na tt 530.

http://forum.benchmark.pl/topic/108544-modernizacja-pc/?p=1220623

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

 

 

Ok. Po co to ostrzeżenie skoro nikt nie ponosi odpowiedzialności za udzielone porady?

 

I właśnie przez to tacy "specjaliści" mają mieć możliwość pisania, co im ślina na język przyniesie ?

 

Narażanie kogoś na niepotrzebne koszty to chyba jeden z większych forumowych "grzechów".

 

 

 

Miejmy nadzieje, że 630W da radę.
 

 

Maksymalny pobór mocy tej karty, po ekstremalnym OC, w warunkach, jakich nikt w domu raczej odtwarzać nie będzie, nie przekracza 250W. Na dobrą sprawę taki XFX 450W by sobie z nią elegancko poradził.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-770-gk104-review,3519-25.html

Link to post
Share on other sites

Ok. Po co to ostrzeżenie skoro nikt nie ponosi odpowiedzialności za udzielone porady? Żeby tylko nie było później płaczu, że coś nie śmiga. Że są problemy z grafiką, artefakty itp. Piszę na podstawie własnych doświadczeń a nie wyssanych z palca teoretycznych informacji ze strony producenta albo innego forum. Na przykładzie dobrego kolegi, któremu też tu tacy radzili co mam kupić i później nikt się nie odzywał jak było coś nie tak. Kup taki zasilacz(Chiftec 650W) na 100% będzie dobry do Radeona 7870 i pociągnie spokojnie a potem d..pa. Dlatego piszę, żeby inni nie znaleźli się w tym samym miejscu co On. O zasilaczach Thermaltake mam dobre zdanie bo Sam mam od paru lat model 750W i nie ma żadnych problemów. Miejmy nadzieje, że 630W da radę. Ja coś będzie nie tak to nikt nie kiwnie palcem i wszyscy super fachowcy pochowają się po kątach.   

Mam 3930k@4.5 GHz, 4x4 GB RAM, GTX780 leko podkrecony, 3 x ssd, jakis br i pare wentyli plus kontroler.

Caly zestaw podczas grania ze sciany pobiera w szczycie do  450W 

Sprawnosc zasilacza okolo 92% co daje 415W realnego poboru ;)

 

Oczywiscie ta sprawnosc 92% jest najlepszym zalozeniem, przy okolo 50% obciazeniu zasilacza, takze realnie bedzie to okolo 87%, czyli jeszcze mniej realnego zuzycia pradu przez zestaw.

 

Takze do zestawu pobierajacego wiecej papu jak zestaw autora watku styka dobre 550W z przyzwoitym zapasem.

Edytowane przez Blackwhite
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok dziekuje wszystkim za porady. Chyba zdecyduję sie na wersje od Gigabyte znajomy ma i mu śmiga ,mówił że lekko popiskuje ale nie jest bardzo słyszalne ( zwlaszcza jak ktos gra w słuchawkach) 

 

Mam jeszcze ostanie pytanie czy karta moze sie spalic sama z siebie? Uznajmy ze wszystkie inne podzespoły są ok tylko karta przez wysokie temperatury?

Link to post
Share on other sites

Do Nowaj. Dostałem warna za co? Że mam odmienne zdanie na dany temat. Gdzie tolerancja. Przecież nie reklamuję bezmyślnie produktów danej firmy jak robią tu co niektórzy. Patrząc na Twoją konfigurację czym się Ty kierowałeś przy wyborze zasilacza(XFX750) skoro wystarczy max 550W? Oddajesz namiar mocy z powrotem do elektrowni czy jak?. Twoja konfiguracja nie odbiega specjalnie od tego czym dysponuje autor tematu. Wali Mi tu na kilometry hipokryzją. Piszesz inaczej, robisz(kupujesz) coś zupełnie przeciwnego. To, że komuś chodzi na 500W zasilaczu to bardzo dobrze. Problem w tym, że każdy komputer to indywidualna jedyna w swoim rodzaju konfiguracja. I może się okazać, że dobrany na forum zasilacz powoduję problemy. Odpisując ludziom na posty dotyczące kart graficznych i związanych z nimi problemami tu na forum. Śmiem twierdzić, że co drugi problem leży w zasilaniu. Niestety, ostatnio bardzo często mam rację(woda sodowa nie uderzyła mi jeszcze do głowy z tego powodu). A wolałbym się w nie których przypadkach mylić bo to wiąże się z kosztami dla kilku osób(nie jestem nie omylny i potrafię się do tego przyznać, tyle że modo dał mi od razu warna za nim cokolwiek sprostowałem). Ludzie kombinują zmieniają sterowniki, ustawienia, wgrywają patche, systemy itp. Odsyłają w końcu karty grafiki do serwisu(są osoby, które odsyłały, karty wielokrotnie, nawet całe zestawy). I dostają je z powrotem z info, że są ok. Nie zadając sobie trudu sprawdzenia innego zasilacza (przecież zasilacz napięcia ma ok, sprawdziłem miernikiem i jest markowy, co z tego, że aż strzela pod obciążeniem). Nie wiem czy wina leży tylko w źle dobranej mocy czy może jakość zasilaczy z chodzi na psy. Bo żeby markowy zasilacz nie dawał rady to dla mnie nie do pomyślenia. A tylko takie zasilacze na forum polecacie. Więc co jest, ktoś mi to wyjaśni?  Sam się przekonałem, dobierając zasilacz koledze do konfiguracji, że markowy nie oznacza dobry, a suche parametry to nie wszystko. To, że mam inne zdanie na temat zasilaczy nie koniecznie musi oznaczyć, że się mylę. Myślenie schematami pozostawiam innym, niech się męczą. Dla mnie więcej znaczy doświadczenie niż porady osób, które uważają się za nie omylne w każdej możliwej dziedzinie. Informatyka to tak rozległą dziedzina i na 100% nie ma osoby, która wie wszystko na każdy możliwy temat. Choć pewnie znajdą się tu też osoby przekonane o swojej wielkości(megalomani), ale oni powinni udać się do lekarza specjalisty(psychologa), a ich zdanie nie warte jest funta kłaków. Idąc tropem definicji medycznych można użyć innego twierdzenia. Po pierwsze nie szkodzić. Super, ale Ja nikogo do niczego nie zmuszam i nie zmuszałem. Nic na siłę. Każdy musi wyciągać własne wnioski i kierować się Swoim rozumem. W końcu nie każe koledze kupić ciężarowego Volvo z naczepą do wożenie rodziny.   

 

/Odwoływać się od decyzji moda należy się na PW a nie robiąc syf w tematach! . Koniu

 

e/Ostrzeżenie dostałeś ode mnie a nie od Nowaja. Koniu

 

e/ Moją konfiguracją radziłbym się nie kierować, bo zasilacz kupowałem pod kątem CF, z którym poradził sobie bez najmniejszego problemu, jednak z tego rozwiązania zrezygnowałem. Idąc Twoim tokiem rozumowania do CF z 7970 potrzebowałbym minimum reaktora jądrowego. Nowaj 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

@up

jeżeli kupujesz przez Internet to przysługuje Ci 10 dni na zwrot bez podania przyczyny. 
Co do sklepów stacjonarnych - o ile mi wiadomo to piszczenie cewek nie podlega gwarancji. A jeżeli chłodzenie padnięte (wycie wentylatora/-ów) to już zależy jak w sklepie Cię potraktują - czasem oddają na gwarancję, czasem wymieniają na miejscu na nową, czasem kasę zwracają. Musiałbyś się zorientować co do wewnętrznych zasad sklepu.

 

Osobisty odbiór tańszy ale dzięki zasadzie 10 dni na zwrot przez Internet wolę zawsze trochę dopłacić i mieć święty spokój.

Link to post
Share on other sites

Witam, co do ewentualnej wymiany karty od Gigabyte z piszczącymi cewkami - oddawałem do serwisu (za pośrednictwem Morele.net bo tam kupiłem) GTX 560Ti z piszczącymi cewkami - otrzymałem odpowiedź że karta jest sprawna a piszczenie cewek nie jest wadą produktu.

Link to post
Share on other sites

Witam, co do ewentualnej wymiany karty od Gigabyte z piszczącymi cewkami - oddawałem do serwisu (za pośrednictwem Morele.net bo tam kupiłem) GTX 560Ti z piszczącymi cewkami - otrzymałem odpowiedź że karta jest sprawna a piszczenie cewek nie jest wadą produktu.

No bo nie jest, to się może zdarzyć u każdego producenta, a że Gigabyta jest najwięcej na rynku (bo przeważnie tańszy od inncyh) to też o nim najwięcej się pisze. Piszczące cewki trzeba wymieniać od razu w ramach 10 dniowego zwrotu towaru.

Link to post
Share on other sites

Mam HD7950 z chłodzeniem WindForce3X i sprawuje się bez zarzutu. WindForce3X standardowo utrzymuje karty pod obciążeniem na niskich temperaturach - przez co może być bardziej słyszalna niż MSI. Gigabyte ma jednak przewagę - ok. 5-7 st.C i po "przykręceniu" obrotów(tutaj poradnik youtube) pozwala być w stresie wyraźnie cichsza niż TF, zachowując w dalszym ciągu podobną lub minimalnie niższą temp. max.

 

Dodatkowo, przy OC karty zazwyczaj jeszcze bardziej się grzeją - tutaj przy WindForce3X masz większy margines i nie musisz obawiać się o przegrzewanie po OC.

 

 

Co do piszczących cewek, praktycznie każda karta jaką miałem, a miałem różnych producentów(ASUS, Gigabyte, XFX, referenty i autorskie) piszczała jedynie przy generowaniu animacji powyżej 300-400 kl/s. Łatwe do zaobserwowania zwłaszcza w nowym 3DMarku, w testach Cloud Gate i Ice Storm. Gdy gra/test jest wymagająca i płynność utrzymuje się w granicy do 200 kl/s nigdy nie usłyszałem piszczenia cewek.

 

Piszczące cewki przy normalnej rozgrywce(gry/testy do 200 kl/s) nie powinny mieć miejsca, a jak już Tomasz_lc wspomniał kart Gigabyte jest na rynku najwięcej - więc i najwięcej kart piszczących(jednak cały czas procentowo podobnie co u innych producentów)

 

 

IMO Gigabyte ma najlepszy stosunek cena/jakość i warto na tą kartę postawić. Jedyne kiedy nie polecam WindForce3X to zastosowanie w konfiguracji CF/SLI. Ze względu na ułożenie finów konstrukcja GB może się tutaj nie sprawdzać i nadmiernie grzać kartę wyżej.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

TF4 gaming też miewa głośne cewki, to bez znaczenia tak naprawdę jaką kartę z referencyjnym pcb kupisz, piszczenie może występować na każdej. Mniejsza szansa na piszczenie i być może trochę wyższe oc miałbyś na lightningu. Na tf4 gaming wentylatory pracują bardzo cicho niezależnie od temperatury i karta dobija przy pełnym obciążeniu do 80C, ale wentylatory kręcą się na około 1500 rpm - coś za coś. Jest dokładnie odwrotnie jak na gigabyte, prędzej karta zrzuci tatky niż zacznie głośno pracować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...