Skocz do zawartości

Problem z tyskiem Seagate Momentus XT ST95005620AS


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Kupiłem używkę dysku Seagate żekomo 2 letnią i sprawną HD tuner pokazuje B8 Error

http://www.fotoszok.pl/show.php/1814493_hd-tuner.png.html

 

Ten z temperaturą to mi wyskoczył poźniej jak przykryłem laptopa troche bluzą na jakiś pół godziny i przyszedłem....

 

Ale B8 był od początku jak tylko włączyłem hd tuner...

Zainstalowałem fife 12 i 13 i nie chcą mi iść na znaczku ea z messi gra się zatrzymuje i nie idzie wiecie o co w tym chodzi???

 

Link to post
Share on other sites

da sie wogole edytowac tytuł tematu? Dysk wadomo literówka...


Wiec co z tym dyskiem robić zwrócić kolesiowi chociaż wątpię żeby się na to zgodził.

A gwarancja segate to przyjmie?

 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/67523-poradnik-dla-cierpi%C4%85cych-na-dysm%C3%B3zgi%C4%99/ // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Wiedziałem że będzie takie skojarzenie :P

Ale do prawdy nie jest mi do śmiechu...

Ponieważ h..... temat.

 

 

 

raczej tak, i tu wysuwa się rada na przyszłość dyski kupuje się tylko nowe

 

Do stacjonarnego kupiłem nówki a tu chciałem przyoszczędzić i cholera cię wie co tu robić.

Zapytam czy zwróci kasę a w sumie to nie zapytam tylko dam rozwiązanie ale wątpię żeby się zgodził...

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

była to licytacja na allegro

http://allegro.pl/show_item.php?item=3734350693

nie wiem czy licytacje tez to obejmuje


Jakie objawy dysk przejawia jeśli ma taki B8 error tak jak to u mnie jest.

Narazie oprócz fify które nie chcą się odpalić niczego nie doświadczyłem.

Nie zawiesza się.


Sciągnąłem całą fife 12 z origin i wszystko cacy. Wiec to nie wina dysku ale ten parametr jest bardzo szkodliwy???

Link to post
Share on other sites

Dostałem odpowiedz na email o zwrot kasy za dysk  i otrzymałem ciekawe info.

 

Tylko jak się do tego ustosunkować?

 

Witam,

 

 

Rzeczywiście, zapomniałem o tym parametrze tylko dlatego, że tak wyglądał od samego początku i pomimo tego dysk pracował całkowicie poprawnie, napisałem do suportu Seagate w tej sprawie i otrzymałem odpowiedź, że parametry standardu SMART nie muszą być w pełni przestrzegane przez producenta dysku i że oprogramowanie firm trzecich może błędnie interpretować niektóre wartości, dla Seagate’a miarodajnym narzędziem jest tylko i wyłącznie ich SeaTools, więc przypuszczam, że dla wszystkich dysków tej serii tak ten parametr wygląda. Oprócz tego znalazłem na forum producenta cały wątek o tym:

 

 

http://forums.seagate.com/t5/Laptop-HDD-Laptop-SSHD-Momentus/Momentus-XT-ST95005620AS-End-to-End-error-detection-1/td-p/98254

 

 

w którym ileś osób opisuje ten problem z tym parametrem, a mają żadnych widocznych problemów z tym dyskiem.

Oczywiście może Pan zwrócić dysk a ja zwrócę pieniądze.

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@UP skoro gość, od którego kupiłeś dysk, nie robi problemów i chce oddać kasę jeśli będziesz chciał oddać dysk to decyzja należy do Ciebie, ale ja na Twoim miejscu bym oddał, dołożył "pięć dych" i kupił nowy niekoniecznie taki sam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Taki szczytny to on nie jest :P powiedzmy do 200zł ponieważ to nie jest taki za******y laptop żeby bulić, co prawda procek jest spoko i7 2670QM to karta już nie zbyt GT555M 128bit na ddr 3, tak wiec szukam czegoś w rozsądnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...