Skocz do zawartości

Wybór systemów przy starcie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość Brath,

Recommended Posts

witam.

 

zakupilem nowy hdd pod sata, zainstalowalem na nim win 7, na poprzednim mialem zainstalowanego xpka, teraz podlaczylem ten stary dysk na ata z win xp i jest ustawiony na primary master ale niestety laduje sie tylko win 7 i nie ma mozliwosci wyboru. Mozna jakos zrobic zeby byl wybor przy starcie w takim przypadku?.

Z gory dzieki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować to zrobić z poziomu Win 7.

Klikamy PPM na "Komputer" >> "Właściwości" >> "Zaawansowane ustawienia"

Na zakładce "Zaawansowane" odnajdujemy "Uruchamianie i odzyskiwanie" i klikamy "Ustawienia..."

Na rozwijanej liście wskazujemy windows który ma się uruchamiać domyślnie, możesz też zaznaczyć i zmodyfikować ilość czasu potrzebną na wskazanie systemu który ma się uruchomić.

 

Jeśli to nie pomoże to daj znać, wtedy napiszę co masz zrobić aby odzyskać sektor rozruchowy. Pozdrawiam.

 

PS. ">>" to oznacza "następnie".

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites

witam ponownie. dziekuje za zainteresowanie tematem :).

 

pierwsza porada nic nie pomogla poniewaz w tych ustawienichach co Pan podal jest tylko ustawiony 1 system domyslny win 7 i nie ma mozliwosci wyboru, dodam tez ze opcja czas wyswietlania listy systemow jest zaznaczone i wynosi 30 sec a ta druga pod nia jest odznaczona. Moge tez odpalic win xp ale musze elozyc plytke instalacyjna do dvd i zbootowac ja odczekac jak instalator minie i normalnie uruchamia sie win xp ale raczej nie do tego dązymy. :D. Z niecierpliwoscia czekam na dalsze instrukcje :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Najpierw spróbuj użyć pod Win 7 programu EasyBCD i z jego pomocą zrobić menu wyboru systemu.

http://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Program,Windows,12231.html

 

Masz dwa loadery BCD- standard dla windowsa, oraz Grub'a- instalowany podczas instalacji linuksa.

Ja używam linuksa więc mam alternatywe BCD czyli grub'a. Mi on nie sprawia problemów i łatwy w konfiguracji. Tobie może sprawić problemy więc poczytaj i zobacz który multiloader bardziej Ci odpowiada.

 

Jeśli to nie pomoże to będzie trzeba odzyskać mbr Win XP, a następnie go nadpisać odzyskując sektor rozruchowy 7.

Edytowane przez Brath
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...