Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam problem odnosnie mojego dysku twardego mianowicie dzis system poinformowal mnie ze moj dysk jest uszkodzony po skanowaniu go HD tunem wyszlo ze mam Bad Sectory i moje pytanie czytalem ze jest szansa jezeli dysk nie byl uszkodzony mechanicznie to mozna naprawic jakims sposobem bad sectory czy ktos moglby mi udzielic w tym temacie pomocy nigdy tego nie robilem a zal mi wywalac dysk 1 tera

 

link do skanu z hd tune http://speedy.sh/aPBkG/Bez-tytulu.png

 

 

Link to post
Share on other sites

Ile godzin dysk ma nakulane ? Możesz to odczytać w HD Tunie lub najlepiej ściągnij program Crystal Disk Info, pokaże przebieg i w jakim jest stanie. Przeskanuj jeszcze HDD Scanem. Jeżeli HDD Scan pokaże również bad sector , weź go sformatuj ale nie szybkim tylko normalnym ( powolne ). Formatowanie 1 tera potrwa conajmniej 8 godzin, więc najlepiej ustawić na noc. Jeżeli formatowanie nic nie da i ponowne skanowanie wywali dalej bad sector to dysk jest na wywalenie. Idzie ukryć sektory których nie idzie odczytać, ale jest to bezsensowna robota, ponieważ jeżeli pojawił się już jeden to tylko kwestia czasu aby pojawiły się kolejne i dojdzie do sytuacji kiedy nie będziesz mógł czegoś odczytać z dysku albo system operacyjny się nie uruchomi.

Link to post
Share on other sites

Mnie w podobnej sytuacji pomógł HDD Regenerator (potrzebna pełna wersja, trial usuwa tylko 1 bad sector) i program MHDD (nie pamiętam której opcji użyłem, chyba remapowania i naprawy MBR, musisz wygooglować). Powodzenie takiej operacji i sensowność jej stosowania zależy od liczby bad sektorów. Jeśli jest kilka, jak najbardziej warto próbować (tym bardziej, że to duży i relatywnie nowy dysk). Natomiast jeśli jest ich dużo (nie wiem ile to dużo...), to próby reanimacji należy sobie odpuścić.

Edit: sprawdź jeszcze tu:http://traxter-online.net/testdisk-photorec-odzyskiwanie-danych/

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...