Skocz do zawartości

Karta do 600 - 700 zł dla Phenom II X4


Recommended Posts

7770 oddałem do sklepu i dostaję z powrotem pieniążki, więc muszę coś nowego kupić i tak. Czy jest sens? Patrząc na procesor zysk będzie (choć nie tak bardzo gdybym miał FX'a albo Intela pod maską). Teraz w cenie 500 zł mogę kupić lepsza kartę a na niektórych mapach w BF3 przy 1680x1050 AAx2 i średnich detalach naprawdę FPSy znikają a na tym procku i 7870 XT ludziom chodzi na Ultra w AAx4. Ponadto granie na granicy 25 FPS w takie gry nie uważam za przyjemne (można oczopląsu dostać).

 

Raczej wybiorę zwykłego 7870 i powinien być zadowolony :) Dzwoniłem do pewnego sklepu i odradzali 7870 XT ze względu na pobór mocy (zasilacz 500W).

Link to post
Share on other sites

Przy średniej półce wydajnościowej zależność procesor/karta graficzna jest mniejsza, bo raczej wąskim gardłem będzie karta. Tutaj mamy bardzo średni procesor i średnio wydajną kartę.

Przy takim zestawieniu możesz brać HD7870 bez rzadnych obaw. Wybrałbym na Twoim miejscu obecnie już jednak w R9 270, ewentualnie wyrwał gdzieś w dobrej cenie R9 270X.

 

Inna sprawa by była gdybyś celował coś pokroju HD7950/HD7970/GTX760/GTX770, bardziej zasadne wtedy byłoby wybranie opcji zielonej. Gdybyś miał jednak lepszy procesor, pokroju i5(sandy/ivy/haswell) już nie miałoby to znaczenia i wtedy masz wolny wybór odnośnie karty graficznej(zwłaszcza jeśli procek jest kręcony)

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem GTX 660 od Asusa. Powiem tyle - rewelacja. Dodatkowo dostałem Assasins Creed IV i Splinter Cella, nowego chyba. Wszystko za 665 zł.

W BF3 - masakra. 60 FPS ciągle w 1680x1050 na Ultra i AAx4. Poprzednia karta HD7700 kosztowała 500 zł i przy takich ustawieniach nie miałem nawet 25 FPS. Na dodatek super ciche chłodzenie - najgłośniejszy jest teraz mój monitor :)

 

Jeszcze raz dziękuję za propozycję i temat uważam za zakończony. :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...