Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Noszę się z zamiarem kupna dysku SSD, ponieważ naczytałem się o nim wiele dobrego. Obecnie mam w kompie całkiem nowy dysk(kupowany w sierpniu) WD 1 TB. Teraz mam kilka pytań.

 

1. Na SSD instaluje Windows, tak? I wtedy kasuje Windowsa z dysku HDD?

2. Czy jak skopiuje gry z HDD na SSD to będą one działały czy będe je musial na nowo instalować?

3. Jak dysk mi polecacie? Chciałbym żeby był pojemny ale też szybki i niezawodny.

4. Jaką polecacie do niego obudowę, ponieważ bez niej się u mnie nie obejdzie :)

 

P.S budżetu nie mam ustalonego. Jak coś będzie naprawe dobrego to rozważę jego zakup.Dzięki za rady, pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

1. Robisz po prostu format dysku (talerzowego) tej partycji gdzie masz system.

2. Instalujesz system na SSD.

3. Co do gier, nie wszystkie potrzebują wpisu do rejestru więc mogą działać, ale trzymanie gier na SSD miła się z celem chyba, że kupisz większy dysk np. 250GB.

 

Jaką masz płytę główną ? - posiada złącze SATA III ? - potrzebne aby w pełni korzystać z dobroci dysków SSD.

 

Polecane modele:

 

- Samsung 840 pro 128GB (500 zł) - najszybszy 

- Samsung 840 250GB (550 zł) trochę wolniejszy i na "gorszych pamięciach" ale za to o większej pojemności

- Kingston V300 120GB (310 zł) nie drogi dość pojemny i miarę szybki (jak to na dysk SSD przystało)

 

Jeżeli masz zamiar trzymać gry na SSD to wiadomo Samsung 840 250GB, jeżeli nie to pozostaję dwie inne opcje.

 

Do montażu dysku 2,5 calowego polecam takie "coś":

 

http://allegro.pl/adapter-hdd-sanki-3-5-2-5-gembird-od-reki-i3717946631.html

 

 

Podsumowanie - jeżeli nie jesteś hardkorem i komp może Ci się uruchamiać 13 sekunda zamiast 10 s. to Kingston spokojnie wystarczy. Jeżeli jednak nie to Samsung 840 pro. Wszystko zależy od tego jakie masz priorytety. 

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

SSD jest w systemie widziany tak samo jak HDD, więc po podłączeniu robisz format i instalujesz na nim świeży system.

 

Jeśli chodzi o wybór nośnika to wszystko sprowadza się do budżetu.

 

Rozsądne minimum to około 350zł - za tyle dostaniesz Plextor'a M5S o pojemności 128 GB.

 

Dysk, który przez większość serwisów uważany jest za najlepszy na rynku, Samsung 840 PRO, to wydatek około 500zł.

 

Odradzam zakup Samsung'a 840 bez PRO - jest to pierwszy model na kościach TLC, a jego teoretyczna żywotność jest o wiele mniejsza niż wersji PRO.

 

Kompromisem między ceną a szybkością jest 840 EVO. Sam podchodzę do niego dość sceptycznie, ale trzeba przyznać, że zbiera świetne recenzje. Zakup nośnika z kontrolerem SF uważam na dzień dzisiejszy za niezbyt dobry pomysł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...