Skocz do zawartości

Laptop Hp Pavilion Dv6 grafika


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość usunięty,

Recommended Posts

Siemanko, mam taki problem, mianowicie mam dwie karty graficzne w laptopie Intel i Amd, 

 

Zainstalowałem najnowsze stery do karty graficznej tej i tej, i teraz nie mam mozliwości zmiany kart graficznych .

 

Zazwyczaj ustawiałem na sztywno , drugi przycisk myszy na pulpicie, "Konfiguruj Przełączanie Grafiki"

I nic się nie dzieje , niby coś tam komputer mysli ale nie wyświetla mi się ten Catalyst by dać na grafikę z wysoką wydajnością. Instalowałem  stery też te z Lethallabs, dedykowane ale nic. Teraz nie wiem na jakiej siedzę grafie i mam same problemy, nawet przy przeglądaniu neta, zawiesza się laptop, musze restarty walić, etc. Ktoś pomoże jak sobie z tym poradzić??. By wszystko grało jak należy ??

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Gość usunięty

komputer mysli

:wariat:

 

Teraz nie wiem na jakiej siedzę grafie i mam same problemy, nawet przy przeglądaniu neta, zawiesza się laptop, musze restarty walić, etc. Ktoś pomoże jak sobie z tym poradzić??. By wszystko grało jak należy ??

Wejdź w Dodaj lub usuń programy i odinstaluj sterowniki kart graficznych. Teraz w Menadżerze urządzeń usuń wszystkie karty graficzne. Usuń też Catalyst Control Center oraz VTune.  Zresetuj komputer i wejdź w tryb awaryjny gdzie programem Driver Cleaner oraz Driver Sweeper usuń pozostałości wszystkich sterowników graficznych. Następnie uruchom program CCleaner (ciągle będąc w trybie awaryjnym) i oczyść dysk, system i rejestr z wszelkiego "śmiecia" oraz błędów i innych niepoprawnych wpisów. Teraz zrestartuj laptopa i uruchom go w normalnym trybie - system Windows powinien uruchomić się w trybie VGA czyli w rozdzielczości 800x600 pikseli. Teraz zainstaluj najpierw sterowniki płyty głównej (ponownie, bez ich wcześniejszego usuwania) oraz posiadanych kart graficznych. Zrestartuj komputer i po jego uruchomieniu ponownym sprawdź, czy możesz zmieniać rozdzielczość ekranu (będąc na pulpicie).

 

Po tych czynnościach wykonaj i wstaw na forum screena z Menadżera urządzeń z rozciągniętym drzewkiem w pozycji Karty graficzne oraz screena z programu HWiNFO z System sumary oraz z drzewka z rozciągniętymi wszystkimi zakładkami (głównie chodzi mi o Video adapter). Opcjonalnie możesz też dać screena z programu GPU-Z zakładka Graphics card.

Edytowane przez Igorrodz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok zaraz zrobie krok po kroku tak jak piszesz i zobaczymy czy to cosik da. 


W Menadżer Urządzeń mam dwie karty

Karty Graficzne

-AMD Radeon HD 6700m Series

-Intel® Hd Graphics 3000


Kolego nawet nie wiesz jak mi pomogłeś, wszystko działa jak trzeba, mam zainstalowane najnowsze stery, i co najwazniejsze mogę zmieniać sobie karty graficzne, bardzo mi pomogłeś temat do zamknięcia. Skopiuje sobię twoją poradę bo przyda mi się w przyszłości jak coś sie zepsuje . 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...