Skocz do zawartości

Czy źle zrobiona antena może zmniejszać prędkość internetu ?


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio mam problemy z internetem.

Zadzwoniłem do neti lecz oni nie widzą problemu.... mają przysłać pomoc techniczną lecz mam pare pytań. Chcę się przygotować (doświadczenie )

 

Problem jest dosyć dziwny mam na umowie 10mb i jest mniej więcej tyle.

Lecz gdy testuje internet to często spada do gwałtownie to ślimaczej prędkości (512kb/s) (na 1 sekundę co 3 sekundy  mniej więcej ) I u mnie to dobre działanie internetu bo zazwyczaj nie mam 10 lecz od 2 do 5 mb/s (mam tak od 2 miesięcy )  Co najgorsze pingi w grach bf3 i bf4 ponad 200 nie da sie grać 

i teraz fakty.

 

Mam nową kartę wi fi TP-link 150MBps wireless N adapter 

tak mi doradził technik. 

 

miałem parę kresek zasięgu więc doradził mi też nową antenę. 

Miałem starą dużą antenę w piwnicy więc przylutowałem ją do gniazda i teraz mam no stop full zasięgu.

Czy złe połączenie może powodować moje problemy mimo bardzo dobrego zasięgu (wi fi łapie nawet oko 25m)

 

 

Miałem już pare wizyt techników i tak.

1 wizyta przyszedł gościu zapytałem czy mam mu powiedzieć o co chodzi czy zna sprawę na to on.

Ja mam tylko wymienić modem wi fi i to wszystko.

 

gdy to nie pomogło kolejny raz zadzwoniłem do nich przysłali technikowi którzy stwierdzili że na ich komputerze internet działa poprawnie i to wina mojego komputera radzą wymienić kartę wi fi i antenę bo 3 kreski zasięgu to za mało.  tak też zrobiłem. 

 

za 3 razem gdy przybyła ekipa powiedzieli że tu i tu nie widzą problemu bo prędkość na teście wypada dobra u mnie na PC i u nich na laptopie.  Uruchomiłem i m yt i oglądali fimik w rozdzielczości 480p który ma zbuforowaniu 3 sekund potrzebował 10 sekund potem hbo go i ipla z takim samym skutkiem a następnie uruchomiłem TV gdzie obraz zacina się co 5 sekund. 

 

 

Posprawdzali kable zrobili 10 różnych speet testów i wyszli mówiąc że to wina mojej anteny .........

 

 

jutro mają być po raz 4 mam już nowa antenę gdzie mam słabszy sygnał więc proszę PRAWDZIWYCH znawców o pomocy w wskazaniu gdzie tkwi problem i w obaleniu lub potwierdzeniu tezy że to wina antenaty lub tego że mam 3 kresi zasięgu bo na nowej antenie dalej to samo 

 

 

a tak wygląd obcowanie z moim 10 mb netem 

 

 
speed test 1 po 2 :) gdybym zrobił takich 10 większość była by poniżej 5 mb/s 
Edytowane przez Jager
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...