Skocz do zawartości

Upiększanie haf x


Recommended Posts

Dzień dobry. Na początek wyjaśnię iż nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia więc proszę o wyrozumiałość, nawet jeśli zadawane przeze mnie pytania wydają się absurdalne. Chcę odświeżyć nieco wygląd mojego blaszaka lecz zupełnie nie wiem od czego zacząć . Pomyślałem na początek o przedłużkach na kable od darmacza w kolorze czerwonym lub czarnym . Jednak jest kilka rodzajów oplotu jedne matowe inne z połyskiem . Co wybrać ? Proszę również o poradę techniczną mianowicie jak umieścić zdjęcia na forum mojej budy łatwiej byłoby wyobrazić sobie nad czym będziemy pracować. Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź,

Link to post
Share on other sites

Dodaj fotke na hosting jakis polecam imageshack

 

potem na forum wchodzisz w zeby napisac nowego posta --> klikasz na ikone "grafika" (11 od lewej w dolnym rzedzie ) --> wklejasz adres obrazka (prawym na obrazek na hostingu kopiuj adres obrazka ) --> ok

 

jak wrzucisz fotke to pewnie ktos tobie cos doradzi ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no niestety nie potrafię sobie poradzić z wklejeniem zdjęcia jakby ktoś zechciał zerknąć to proszę link

http://imageshack.us/photo/my-images/607/ffbf.jpg


Już na początku dodam że tego niebieskiego kabla na górze już nie ma to przewód od USB 3.0 dlatego niebieski jest i od razu pytanie co z nim robić założyć oplot i pozostawić jakoś ładnie umieszczony czy nie ? Płyta ma jeszcze z tyłu USB więc nie jest konieczny, 

Link to post
Share on other sites

 Skladanie zajelo mi z 2 miesiace co do tego ile zaplacilem to za samo wc z 500 euro + kable itp sam juz niewiem ile wydalem. Co do oplotow to przy wczesniejszym kompie bawilem sie w oplatanie samemu efekt byl niezly ale wymagalo to duzo czasu + nie wygladalo tak dobrze jak juz kupione przedluzki. Kable kupilem u tego pana sam mieszkam w irlandi wiec nie bylo problemu z dostawa. Z tego co wiem wysyla do PL za 2euro!?!

http://stores.ebay.ie/jeremy26tuning/PSU-Cables-/_i.html?_fsub=4689760015&_sid=449103535&_trksid=p4634.c0.m322

Co do usb3 ja go wywalilem pod gorny plastik albo za plyte glowna nie pamietam. Kabelki power, reset itp wsadzilem w czarne oslonki do porzatkowania kabli, mozesz zobaczyc je na poczatku filmiku pod karta muzyczna.   

Teraz mam pytanie co do twojego ustawienia zasilacza nie masz w budzie za goraca z Sli + zasilacz wiejacy jeszcze cieple powiecze do budy? Nie myslales zeby go obrocic i niech ciagnie powietrze z dolu i wyzuca z tylu. Wiem ze zasilanie do plyty gl bedziesz mial z drugiej strony ale jak planujesz przeduzki to i tak beda one wystarczajaco dlugie by je podpiac. Jak cie bedzie wkurzala naklejka do gory nogami dajesz okleine i jest ok.

Pozdro

 

Ps. Wszystkie bledy ortograficzne popelnione zostaly umysle, w celu podkreslenia mojego "oryginalnego"

sposoby wysławiania sie. 2 ADM 

Edytowane przez SzyjaZ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wentyl od zasilacza nie działa w sposób ciągły ,dopiero gdy obciążę go ponad 60 % takie są dane producenta . Mi jednak nie udało się tak obciążyć zasilacza pomimo oc  cpu,  oraz sli z gtx 680 po dodatkowym podkręceniu kart. Temperatury gpu w spoczynku 35-37 stopni podczas obciążenia 71-75 ,ale przy dodatkowym oc wzrasta ponad 83. CPU nie przekracza 55 stopni przy 4.3 ghz. Niestety mam dosyć wysoki poziom hałasu generowany przez chłodzenie kart, przy jednej dało się wytrzymać ale przy dwóch jest naprawdę głośno. Myślę pomału nad zwodowaniem zestawu ale kasa się na razie skończyła .


Mógłbyś mi jeszcze napisać jaką chłodnicę na górę wrzuciłeś i gdzie masz rezerwuar , bo mi się wydaje że w zatokach i jeszcze jedno pytanie czy rzeczywiście jest ciszej przy wc czy tylko temperatury niższe są bo przecież te chłodnice musiałeś wentylami schłodzić więc jakiś hałas jest

Link to post
Share on other sites

Wiec tak mam dwie chlodnice od gory xspc ex360 i z tylu xspc ex140 (pomiedzy gpu a cpu)w teorii obie sa przystosowane do szybkich wentylatorow ze wzgledu na duzy FPI(gestosc zeberek), szybkie wentylatory = wiecej chalasu. W praktyce wentylatory mam ustawione na minimum tak samo pompe Laing D5 Vario komputer jest nieslyszalny jedynie hdd slychac jak sie kreci. Temperatury idle cpu(i7 3770k@4.5) ~35c gpu(670ftw) ~30c . W takim ustawieniu pod obciazeniem np bf3 1~2h grania procek 55~60c gpu ~65c.

Podkrecenie wentylatorow odrazu zbija temperature. Wtedy juz jest slyszalny szum ale temp spada o 10~20c, duzo tez zalezy od temperatury otoczenia i samych wentylatorow. Na 360 mam 3x 120 od xigmatek (wyja i sa beznadziejne, nie polecam mi pasowaly mi kolorystycznie) + od gory 2x200mm cooler master na 140 mam phobya nano super wentylatorek na chlodnice, wytwaza duze cisnienie i ma niezly przeplyw powietrza. Przy najbliszym czyszczeniu xigmateki beda wymienione na phobye. Rezerwuar XSPC Acrylic Dual 5.25  jest tak jak mowisz w zatokach lekko przerobiony tz. wyciety otwor i wstawiony wystietlacz temp. + z boku wywiercony otwor na srubokret by regulowac obroty pompy.

Podsumowujac po za wodowaniu bedziesz mial cisze i niskie temp. Dodatkowo zawsze mozesz uzyc chlodnicy z mniejszym fpi np RX (sa one stworzone z mysla o wolnych wentylatorach ~800obr)  sa za to grubsze co mi nie pasowalo zewzgledu na wyglad.

Ps. Pamietaj ze podczas skladania WC zlaczki, koncowki sa zawsze najdrozszeXD

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zobacz sobie jak to u mnie wyglądało. Teraz wywaliłem te katody zgodnie z sugestiami i dałem ledy. Rezultat ? Każdy kto widział tą budę na żywo, twierdzi że katody dawały o wiele lepszy efekt.

Link to post
Share on other sites

http://img163.imageshack.us/img163/810/tdnl.jpg


http://img600.imageshack.us/img600/1654/1r0t.jpg


http://img22.imageshack.us/img22/9972/699w.jpg


W końcu obczaiłem jak się obrazki wkleja ,może teraz więcej chętnych sie znajdzie do podpowiedzi .Będę pisał tylko wieczorem pracuje do 18

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...