Skocz do zawartości

Przejściówka IDE na SATA do nowej płyty głównej


Recommended Posts

Panowie chciałem wykorzystać mój stary dysk do nowego komputera jako magazyn (zajmuję się modowaniem i pełno się wala tekstur, modeli, screenów itd). Pomyślałem, że 160 GB piechotą nie chodzi i się przyda. Mój stary dysk to Western Digital, mam jego zdjęcie: http://ifotos.pl/zobacz/DSCN2794J_nqrnnqn.JPG/

Chciałbym kupić za 30 zł przejściówkę http://www.komputronik.pl/product/125199/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Adapter_dwukierunkowy_SATA_IDE_IDE_SATA.html . Mam pytanie czy to będzie działać z tym dyskiem? I czy moja płyta główna jakoś to obsłuży, bo ona ma wyjścia SATA 3. Mam w pudełku od starej płyty głównej kabel SATA, mogę go użyć do podpięcia, czy musi być jakiś specjalny kabel do SATA 3? 

Z góry dzięki za pomoc. 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

Przed świętami wybiorę się do tego Kopmutronika i zapytam, czy w razie czego mi na pewno pozwoli oddać, kupię i zobaczę. Jak się nie uda to najwyżej zwrócę i po problemie. 

 

edit: Jeszcze jedno pytanie mam. To prawda, że podpięcie starego dysku spowolni mi komputer? Tak kolega mówi i coś mi się to wydaje bez sensu więc wolę zapytać. 

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

A tam zaraz niewypał, ja miałem i działała bez problemu. Nawet dysk nie był jakoś specjalnie wolniejszy przez nią.

Tylko jak już wyżej koledzy wspomnieli, trzeba zwrócić uwagę na kierunek. Ja miałem ata w płycie głównej i sata w dysku. Przejściówka za 20zł dawała rady.

Jak wymieniłem kompa to odsprzedałem ją koledze i u niego również działa bez problemu.

 

 

 

Jeszcze jedno pytanie mam. To prawda, że podpięcie starego dysku spowolni mi komputer? Tak kolega mówi i coś mi się to wydaje bez sensu więc wolę zapytać.

Jak nie będziesz z niego uruchamiał windowsa to nie powinno być problemu :)

A jakby się zastanowić, to 90% ludzi miało by ograniczone dyski ssd gdyby takie coś miało miejsce.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

 

 

A jakby się zastanowić, to 90% ludzi miało by ograniczone dyski ssd gdyby takie coś miało miejsce.

 

A jednak ma miejsce jeśli dobrze Cię zrozumiałem. Podłączenie dysku SSD do interfejsu SATA II a SATA III ma ogromny wpływ na jego wydajność, wiem bo sam to przechodziłem, kupiłem SSD gdy miałem jeszcze starego kompa z SATA II i po podłączeniu go do nowej płyty z SATA III różnica jest widoczna gołym okiem, ba sam kabel ma znaczenie a oto przykład:

Link to post
Share on other sites

Noo, to wiem.  Jak byś przeczytał temat ze zrozumieniem to byś zauważył, że jemu chodziło gdy podłączy stary dysk do komputera to mu on zwolni komputer a napisałem mu, że w takim wypadku Ci którzy kupią dysk ssd by takie coś zauważyli bo zapewne 90% z nich dalej ma wsadzony również stary dysk.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...