Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna. Jaką i czy sie opłaca kupić ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Ationx,

Recommended Posts

Witam, Szukam do swojego komputera jakiejś lepszej karty graficznej, choć może mój GTS 250 1GB jest dobry, a ja o tym nie wiem :D, więc przejdę teraz do mojej specyfikacji PC :)

Płyta główna: Gigabyte EP43-DS3 (PCI-E v2)
Zasilacz: Black Power LPG19 (mam go już z 4-5 rok i bez problemu, wiec chyba bubel to nie jest, czasem wiatrak w nim trzeszczy, ale nie muszę reagować bo sam sie wyłącza, tylko jak sie nagrzeje :D)
RAM: Kingston 4GB (bez problemu mogę miec 8GB)
Procesor: Intel Core 2 Quad q8200 2.33GHz (nie podkręcany) 

Karta graficzna: Gainward nVidia GTS 250 1GB (Nie podkręcana)

Zastanawiałem się nad GTX760, ale wersja PCI ma byc v3, a moja płyta główna ma v2 i nie wiem czy nie będzie w jakiś sposób kolidować. Proszę o wasze propozycje i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Do twojego zestawu max gtx 660. Dobrze byłoby podkręcić proca. Nie ma sensu kupować coś mocniejszego. W grach gdzie procesor jest słabo odciążany będzie trochę więcej fps, ale jak przyjdą krytyczne momenty to procek nie będzie wyrabiał i będziesz miał spore spadki fps, a co ci z tego jak w np bf 3 w singlu będziesz miał 60 fps jak w multi będziesz co chwilę łapał zwiechy do 15 fps. Jedyny sens kupowania takiej grafy jest wtedy gdy masz zamiar wymiany platformy na coś nowego w najbliższym czasie a jeżeli nie to po prostu kasa w błoto.

Link to post
Share on other sites

@up :facepalm:

Nie wiem czy w tym momencie chciałeś sobie post wbić... każdy normalny człowiek czytający wypowiedzi wyżej domyśli się, że chodzi o to czy karta na PCIE x16 w standardzie 3.0 będzie działała na starszej wersji TEGO slotu...

 

 

Wracając do tematu, tak tą kartę graficzną uruchomisz na tej płycie głównej

Edytowane przez Mrozinho
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zasilacz to tak nie bardzo mi się wydaje. Mało informacji jest o tym modelu, prawdopodobnie nie ma żadnego certyfikatu 80 Plus. Jak dla mnie to niepewna jednostka.

 

Do tego procesora dałbym 650TI boost

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-650-ti-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dvi-dp-n650ti-2gd5-oc-be-571331/

 

ewentualnie GTX660

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx660-dc2ocph-2gd5-geforce-gtx-660-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-box-gtx660-dc2ocph-2gd5-583985/

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-gaming-oc-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-dvi-n660-gaming-2gd5-oc-polecamy-zamiast-n660-tf-2gd5-oc-609901/

 

I procesor pasuje wykręcić do oporu.

Link to post
Share on other sites

Czyli wychodzi na to, że puki nie wymienię procka nie opłaca się wstawiać jakiejś mega grafiki tylko 650TI lub GTX660, więc która lepsza? :) a co do procesora, jeżeli chciał bym wymienić to również będę musiał wymienić płyte główną? Bo czytałem w informacjach o płycie ze obsługuje 4-5 procesorów..., a i czy będzie duża różnica pomiędzy zaproponowanymi przez Was kartami graficznymi a moim GTS250?

Link to post
Share on other sites

Do tego CPU lepiej wziąć 660 zawsze lepiej miec mocniejsze gpu i szłabszy cpu niż na odwrót pozatym przy zmiania configu grafa zostanie i w nowym kompie mogłaby nadal latać jakiś czas.


http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=49322


Gigabyte dobre chłodzenie cicha wydajne i długa gwarancja.

Link to post
Share on other sites

 

 

Gigabyte dobre chłodzenie cicha wydajne i długa gwarancja.

We wszystkich testach Gigabyte wśród kart z 3 letnią gwarancją czyli Gigabyte/Asus/MSI wypada najgłośniej. Do tego na forach już nie raz czytałem, że karta buczy, że łożysko w którymś wentylatorze się wyrobiło i zaczęło terkotać przez co karty szły na reklamację. Jakbym brał GTX660 to z pewnością nie byłby to Gigabyte tylko właśnie wcześniej przeze mnie podane MSI lub Asus.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...