Skocz do zawartości

W słuchawkach słabo słychać wokal


Recommended Posts

Otóż mam problem ze słuchawkami (jak nie trudno się domyśleć). Kupiłem używane Syberia V2 i takie są objawy że słabo słychać wokal. Naprawde słabo, musze się mocno wsłuchać żeby usłyszeć. Do tego mam wrażenie że dźwięk idzie monofonicznie... To się dzieje niezależnie czy podłączam dołączoną karte dźwiękową czy też nie. Ruszanie kablem w różnych miejscach nic nie zmienia.
Ogólnie kupiłem je z objawem brzeczenia, którego ja nie słysze z kolei.
To może być coś z kablem czy przetworniki siadają? Lutować umiem, nawet całkiem sprawnie więc bez problemu mogę otworzyć i grzebać. Tylko nie wiem czego szukać.
Tak przy okazji gdzie dostane kabel 5-żyłowy? Allegro milczy albo nie umiem szukać. Bo ten który jest tu jakoś nie wzbudza mojego zauania, w starych 10letnich słuchawkach noname był grubszy, a nie miały mikrofonu.

Z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

To jest określenie sygnatury dźwiękowej, można w jakimś tam stopniu zniwelować Equalizerem (podbicie od 100Hz do 8K), źródłem i modami. Z tym, że ta ostatnia rzecz nie działa na większość słuchawek, wątpię żeby z Sibierią się udało. 

 

Najgorzej, że Siberie do muzyki, to jak z motyką na księżyc. Z słuchawek, który mają mocno i fajnie wyróżniony wokal, to prawie wszystkie Shure, K181DJ, D1100 po modach i parę innych modeli.

Link to post
Share on other sites

Przecież napisałem, że tak już jest strojony drajwer i tego ot tak nie zmienisz. 

 

Jeżeli chodzi o Mono, to na pewno nie masz zepsutego wejścia w kompie i wyłączonego stereo?

Edytowane przez iDaft
Link to post
Share on other sites

Już sobie poradziłem, trochę skróciłem i przylutowałem kabel, no i wywaliłem regulacje z kabla bo tam był głównie problem (regulacja na masie głośników, pewnie coś się pochrzaniło i się filtr zrobił), a dołączona karta ma swój regulator.

iDart, z całym szacunkiem, ale Twoje posty w odniesieniu do tego o co pytałem są gó**o warte. W nocy się robię bardziej bezpośredni :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...