Skocz do zawartości

EIZO FG2421 - opinie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

Hej

 

Zastanawiam się nad tym monitorem  FG2421 ale czytając opinie i testy zaczynam mieć mieszane uczucia. Chociażby według tego testu: http://tinyurl.com/qzawm7y ten monitor wcale nie jest taki dobry.

Pod koniec polecają w tej cenie zupełnie inny mode. Pozatym ta technilogia 240Hz też nie wydaje się tak kolorowa a i narzekają na input lag.

 

pozdrawiam

A.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

BIG ma FS2333

 

a sam FG2421 to na prawdę fajny sprzęt, tak ma input lag i parę innych wad, ale polecane TN'ki też mają, są nieco szybsze, ale są TN'kami, FG nie jest i oferuje przy okazji bycia dobrym wyświetlaczem gamingowym porządny obraz

 

PS a apropos tego testu na purepc... może lepiej poczytaj inne testy, np ten

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_fg2421.htm

 

i ten

http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=1269&hilit=fg2421

Link to post
Share on other sites

BIG ma FS2333

 

a sam FG2421 to na prawdę fajny sprzęt, tak ma input lag i parę innych wad, ale polecane TN'ki też mają, są nieco szybsze, ale są TN'kami, FG nie jest i oferuje przy okazji bycia dobrym wyświetlaczem gamingowym porządny obraz

 

PS a apropos tego testu na purepc... może lepiej poczytaj inne testy, np ten

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/eizo_fg2421.htm

 

i ten

http://mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=1269&hilit=fg2421

 

To może zadam inne pytanie. Porównując monitory czysto gamingowe (Głównie chce monitor do gier a na poczatku zastanawiałem się nad wydatkiem 1200zł Fortis 2333, Benq 2411T 120Hz) z tym Fortisem FG. Opłaca się dopłacać do niego1000zł ?. Monitor gamingowy musi mieć te 120Hz w tym niby możemy uzyskać 240Hz ale wyczytałem że i wtedy obraz jest znacząco gorszy więc pewnie raczej ten tryb będzie mało używany ?? więc może w niższej cenie będą monitory porównywalne jakościowo ?. Czy naprawdę skok jakościowy jest tak wielki że lepiej do niego dopłacić ten 1000zł ?

Link to post
Share on other sites
Monitor gamingowy musi mieć te 120Hz w tym niby możemy uzyskać 240Hz ale wyczytałem że i wtedy obraz jest znacząco gorszy więc pewnie raczej ten tryb będzie mało używany ??

 

to nie jest 240Hz sygnał, monitor ma 120Hz jak każdy inny tego typu, Turbo 240 to nazwa techniki symulacji klatkowania impuls-type

przeczytaj powyższe recenzje natomiast gwoli ścisłości podobną do Turbo 240 technikę stosuje BenQ już od lat nazywa się to AMA Z i jakoś nikt nie narzeka  ;)

 

 

 

Czy naprawdę skok jakościowy jest tak wielki że lepiej do niego dopłacić ten 1000zł ?

 

 

to już twoja decyzja, miej tylko na uwadze, że taki monitor (i każdy 120Hz) musi dostać stały framerate ≥ 120 czyli komp musi tyle wygenerować, posłać w sygnale, inaczej szkoda zachodu

Link to post
Share on other sites
 

 

Wiedziałem, żeś ogarniety i na Twoją odpowiedz najbardziej liczyłem :D.

Załóżmy, że masz do wydania 2200, kupiłbyś ten monitor czy wybrałbyś coś tańszego a resztę kasy zainwestował w lepszą grafe lub cokolwiek innego ?

 

Sam mam mieszane uczucia a do tego nie znam się zupełnie :D. Monitor potrzebuję czysto gamingowy (FPSy) i czasem do oglądania filmów. Zapewne wybiorę się na objazd po salonach by sprawdzić jak ten monitor wygląda na żywo

Link to post
Share on other sites

 

 

Zapewne wybiorę się na objazd po salonach by sprawdzić jak ten monitor wygląda na żywo

 

tak zrób

a co do wyboru, ja nie wybrałbym nigdy 120Hz monitora, bo pomimo tego, że sporo gram to ta zarąbista płynność za dużo wymaga, a kompa rozbudowuję co średnio licząc 5 lat więc nie nacieszyłbym się 120 klastkami/s za długo, bo to oznacza wymianę SLI na mocniejsze co jakieś półtorej roku, jak nie masz SLI/CFX to się nie rozpędzaj ze 120Hz tylko weź FS2333

Link to post
Share on other sites

tak zrób

....

 

No nie gadaj naprawdę aż tak źle jest w wyciągnięciem 120klatek ?. Obecnie mam Radeona 7770 i wiem, że na nim nie pociągne ale myślałem że jak sprzedam radka i dołoże 300zł to kupie kartę (w granicach 700zł), która mi na to pozwoli. Pewnie nie przy BF4 ale jednak.

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

nie żartuj, stałe 120fps to w zasadzie tylko SLI/CFX i to obecnie powinna być to co najmniej GTX770 lub R9 280X

mowa oczywiście o nowych tytułach z wysokimi detalami, owszem można detale zmniejszyć, ale dla mnie jest to jak oksymoron, znaczy się kupowanie odkorbionego sprzętu, następnie gra na średnich-niskich detalach

jak grasz w starsze rzeczy to trochę inna rozmowa, bo w takim CS:GO każdy chyba ma 120fps

druga rzecz to tytuły i nacisk na rozgrywkę, ja nie jestem rekinem fps'ów pogrywam czasami ale bardziej lamię niż koszę, natomiast inne gatunki mają moją uwagę, a one nie wymagają mega płynności, wymagają za to świetnego obrazu

 

natomiast jak ktoś ma ciśnienie, by kosić w BF4 i cieszyć się dobrym obrazem to dla niego taki monitor powstał, jak ktoś chce tylko kosić, a obraz mu wisi to są tańsze i nieco lepsze rozwiązania 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie żartuj, stałe 120fps to w zasadzie tylko SLI/CFX i to obecnie powinna być to co najmniej GTX770 lub R9 280X

mowa oczywiście o nowych tytułach z wysokimi detalami, owszem można detale zmniejszyć, ale dla mnie jest to jak oksymoron, znaczy się kupowanie odkorbionego sprzętu, następnie gra na średnich-niskich detalach

jak grasz w starsze rzeczy to trochę inna rozmowa, bo w takim CS:GO każdy chyba ma 120fps

druga rzecz to tytuły i nacisk na rozgrywkę, ja nie jestem rekinem fps'ów pogrywam czasami ale bardziej lamię niż koszę, natomiast inne gatunki mają moją uwagę, a one nie wymagają mega płynności, wymagają za to świetnego obrazu

 

natomiast jak ktoś ma ciśnienie, by kosić w BF4 i cieszyć się dobrym obrazem to dla niego taki monitor powstał, jak ktoś chce tylko kosić, a obraz mu wisi to są tańsze i nieco lepsze rozwiązania 

Podoba mi się rozmowa z Tobą (bez gejowskich podtekstów ;) ).

Czy z rozwiązań tańszych, 120Hz najlepszym będzie ten Benq XL2411T z poradnika ?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...