Skocz do zawartości

Zestaw dla gracza [4000zł]


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry, multimedia

  • Maksymalna kwota : 4000, +/- 300 zł

Których części potrzebuję : skrzynka

Czy będę podkręcać sprzęt? : oczywiście

Rozdzielczość mojego monitora : 2048x1152

Specjalne wymagania : ------

Części z poprzedniego komputera : ------

Własna propozycja zestawu http://www.morele.net/inventory/info/DZYyKZ/

Inne 

Witam. Komputer będzie przeznaczony do gier, multimediów i przeglądania internetu, czyli na pewno będzie wiele procesów otwartych jednocześnie.

Co do gier, to nie muszę grać na Ultra ustawieniach w najnowsze gry, ważne, żeby te wysokie ustawienia były komfortowe do grania przez następne 2 lata.

 

Jeszcze chciałbym zadać kilka pytań. 

1. Czy jest dużo różnica w wydajności pomiędzy GTX 660, 670? i czy 680 zmiata te poprzednie, albo inaczej czy opłaca się wydać 600 zł więcej na tą 680?

2. Czy opłaca się kupić teraz 16 GB pamięci, czy może 8GB i dokupić później następne 8GB?

4. Kupić Windows 8 czy 7? 

5. ASRock Z87 Extreme4  vs  MSI Z87-G43, 100 zł więcej i kolejne pytanie, warto?

 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

W twoim zestawie brakuje obudowy, nie wiem czy miało tak być, mój zestaw z obudową:

Płyta główna: AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

Procesor: Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Chłodzenie CPU: Thermalright HR-02 Macho Black-White

Pamięci ram: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Dysk twardy: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

SSD: Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Napęd optyczny: LG GH24NSB0 SATA (black)

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Obudowa: Zalman Z9 Plus (b/z)

Zasilacz: Aerocool Strike-X 600W

Razem: 4264 zł

Do tego kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

Dlaczego taki?

Masz tu bardzo dobrą płytę główną w formacie ATX do OC pod chipset Z87. Do tego najszybszy procesor i5 haswell czyli i5 4670K. Chłodzenie CPU  już bardzo wydajne na którym powinieneś podkręcić spokojnie jeszcze ten procesor do ok. 4,5 GHZ. Pamięci Crucial 2x4GB 1600 MHZ CL8 z radiatorami dla zachowania dobrych temperatur pracy. Dysk twardy 1TB dośc szybki, dość cichy, trwały. Napęd optyczny trwały, bezproblemowy. SSD szybki, trwały. Karta graficzna GTX 770, dobrze podkręcona standardowo, dobrze się podkręca, ma dość dobre temperatury pracy i jest cicha nawet pod obciążeniem. Obudowa zalman Z9 PLUS z 4 wentylatorami, bardzo przewiewna (zalecam wentylator z boku zamontować na spód obudowy, bo tam jest filtr przeciwkurzowy i będziesz miał mniej kurzu w obudowie). Zasilacz kompatybilny ze stanami C6 C7 z certyfikatem Bronze, dość cichy, bardzo mocny i będziesz mógł w przyszłości wymienić spokojnie sobie np. kartę graficzna na mocniejszą bez obawy, że zasilacz sobie nie poradzi.

 

Odpowiedzi na Twoje pytania:

1. Róznica pomiedzy GTX 660 a GTX 670 jest spora, a GTX 770 jest jeszcze szybszą kartą graficzną od GTX 670, jak zamierzasz mieć kompa na 2 lata to zdecydowanie lepszym wyborem będzie GTX 770 i myślę, że warto za nią aż tyle zapłacić.

2. Moim zdaniem na razie nie opłaca się kupować 16Gb ramu, jak zabraknie dokupisz w przyszłości.

3. Na to pytanie już nie będę odpowiedał bo i tak dałem inne kości pamieci ram wystarcząjace.

4. To zależy od Ciebie. Ja na Twoim miiejscu brał bym windows 8.1 64 bit, ale jeśli wolisz windows 7 64 bit to też dobry wybór.

5. To też zależy od funduszy. Płyta asrock extreme 4 to lepsza płyta główna poprostu, jeżeli możesz to bierz polecam gorąco i serdecznie, moim zdaniem w Twoim wypadku warto.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zaproponowałbym drobną zmianę. Kupić w tym mc jedynie kompa z SSD, a za miesiąc ew. dwa gdy się odbijesz z kasą dokupić HDD na filmy gry i inne. W ciągu tych 2 mc 128GB pamięci powinno Ci wystarczyć, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczysz na lepszą budę.

 

Mówię to dla tego, że Zalman z9 plus nie przypadł mi do gustu i go wymieniłem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Odpowiedzi na Twoje pytania:

1. Róznica pomiedzy GTX 660 a GTX 770 jest spora, a jak zamierzasz mieć kompa na 2 lata to zdecydowanie lepszym wyborem będzie GTX 770.

Breaky83 - Rafi66 pyta o różnice między 660, a 670 i czy warto dopłacić do 680 ;) - popraw sobie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Parę pytań mam:

1). Zakładałeś już temat w maju 2013 - sprzętu jeszcze nie kupiłeś?

2). W obecnym zestawie, nie ma obudowy - czy tak ma zostać?

3). Pytasz o system - czy w obecnym budżecie ma być system, czy też nie?

Nie kupiłem tamtego sprzętu i zmieniły się moje preferencje, dlatego zakładam nowy temat. 

Bez odudowy, tzn te 200+/- zł jest własnie na obudowe, wiec razem z obudową niech zestaw kosztuje 4200 max

nie

Mała poprawka co do pytania 1

 

 

 

1. Czy jest duża różnica w wydajności pomiędzy GTX 660, 670? i czy 680 zmiata te poprzednie, albo inaczej czy opłaca się wydać 600 zł więcej na tą 680?

 

 

 

 

Oczywiście chodziło mi o 760, 770 i 780 :D

Przepraszam pisałem to o północy no i nastąpiła mała pomyłka. 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

W zestawie Breaky83 zmieniłbym:

 

Fractal Design ARC R2 Midi Tower (b/z)

bequiet! PurePower L8 630W Modularny

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

 

Za całość wyjdzie wtedy 4359 zł 

 

Porządna obudowa która jest w stanie zaspokoić w 100% potrzeby normalnego usera. Modularny zasilacz zgodny z C6 / C7 jak i również dobra płyta pod OC - 8 fazowa sekcja zasilania, dwie koście UEFI, niskie tempy, ciekawy wygląd oraz dobre audio. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Dobra, podsumowałem wszystkie posty, poszukałem jakiś informacji odnoście różnych części i zestaw wygląda mniej więcej tak:
 
 
 

Płyta główna: ??

Procesor: Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Chłodzenie CPU: ??

Pamięci ram: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Dysk twardy: ??

SSD: Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Napęd optyczny: Samsung SH-224DB SATA 

Karta graficznaMSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010) 

Zasilacz: ??

 

Poniżej kilka przykładów do części na które jeszcze się nie zdecydowałem.

  • Płyta: Nie wiem czy opłaca wydać się te 150 zł więcej skoro i tak na tej tańszej płycie wycisny max z procka. Jakieś dodatkowe funkcje za te 150 zł?

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=54287   

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-h87-performance-h87-dualddr3-1600-sata3-gblan-raid-atx-h87-performance-582748/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g45-gaming-intel-z87-4xddr3-vga-gblan-atx-z87-g45-haswell-581870/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-g43-lga1150-intel-z87-4xddr3-vga-gblan-atx-z87-g43-haswell-581869/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-pro4-z87-ddr3-sata3-usb3-pcie3-0-s1150-atx-z87-pro4-581435/

 

  • Chłodzenie: Macho najlepsze? miedzy tymi chłodzeniami nie ma wielkiej różnicy cenowej, chodzi mi o najlepszą jakość produktu
 
  • Dysk Twardy: tutaj ceny minimalnie sie różnią, liczę na najlepszą jakość, wydajność.
 
No i nadal nie wiem czy wybrać W8 czy 7 (omijając gusta), jest duża różnica pomiędzy nimi w wydajności w grach? Gdzieś tam czytałem ze 8 jest 10% szybsza od 7 i lepiej obsługuje procesory z wieloma rdzeniami.
@edit przeczytałem ten artykuł http://pclab.pl/art55136-15.html 
i dowiedziałem sie, że te 10% to nie prawda, a plusy 8 nad 7 to szybsze uruchamianie systemu (dla mnie nic nie znaczące) i kompatybilność z directx 11.1. I w sumie to nie wiem czy warto przesiąść sie na 8 tylko dla 11.1?
 
 

Obudowę zostawię na koniec jak już złoże wszystkie komponenty.


Mógłby ktoś mi pomóc w wyborze? 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Dobra to po kolei:

 

Płyta główna:

AsRock Z87 Extreme4 jest najlepsza

ASRock Fatal1ty H87 Performance też dobra, ale pewien użytkownik miał z nią problem z podkręcaniem, a w końcu mu padła.

MSI Z87-G45 Gaming dobra, ale brakuje mi dwóch kości BIOS/UEFi dlatego asrock Z87 extreme 4 lepszy

MSI Z87-G43 z tą płytą występują problemy

ASRock Z87 Pro4 dobra płyta ma gorszy zintegrowany dzwięk, słabsza sekcję zasilania, ale jest ok jak chcesz zaoszczędzić pieniążki to właśnie ja bym wziął, jeśli nie chcesz pieniązków oszczędzać, aż tak bardzo to ja polecam asrock Z87 extreme 4.

 

Chłodzenie CPU:

Thermalright HR-02 - Macho 120 mniej wydajne i głośniejsze niż Thermalright HR-02 Macho Black-White

Thermalright HR-02 Macho Black-White najlepsze bez dwóch zdań wydajność i cisza

Zalman CNPS14X wydajne, ale Thermalright HR-02 Macho Black-White moim zdaniem lepsze

Raijintek EreBoss chyba z tych 4 najbardziej wydajne, ale też głośniejsze dlatego najlepsze Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

Dysk twardy:

WD BLUE bo jest trwalszy, mniej awaryjny od seagate.

 

Zasilacz:

Ddałem aerocool x 600 bo jest dość tani, a mocny, bequiet! PurePower L8 630W Modularny jest już o wiele droższy, z kolei 530 W oraz 500W słabsze i w przyszłości nie wiadomo czy będziesz mógł rozbudować komputer o wydajne procesory i karty graficzne.

 

Ram:

Weź ten na CL8 jest troszkę szybszy

 

Napęd optyczny:

Weź LG bo samsungi są dla mnie awaryjne

 

System to Twój wybór jak bym kupował nowy to bym brał windows 8.1 64 bit jest bardziej przyszłościowy, ale windows 7 64 bit to też bardzo dobry system.

 

Obudowę dałem taką zalman Z9 PLUS bo dałem moim zdaniem najlepszą płyte główną, jeżeli chodzi o możliwości do ceny, jeżeli weźmiesz asrock Z87 PRO4 to możesz wziąć Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl  http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=112_143&products_id=48865  . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Po przeczytanie rożnych opinii i testów wybrałem sobie coś takiego:
 
Nadal jednak nie mogę się zdecydować co do zasilacza pomiędzy:
 
Różnią się one ceną i mocą oraz jak dla mnie mało znaczącymi zabezpieczeniami i certyfikatami i właśnie dla tego nie wiem czy jest warto przeznaczyć te 100 zł więcej, skoro i tak 530W wystarczy mi spokojnie do tego zestawu, tym bardziej, że nie mam zamiaru rozbudowywać komputera. Co o tym sądzicie? 
 
Aha no i obudowa do 400 zł, choć nie wiem za bardzo czym się różnią od tych z ceny 200 zł, może mi ktoś to wyjaśnić? Moje propozycje:
Oczywiście jestem otwarty na inne budy :)
 
 
 
 
 
@edit
 
 

Dobra, jeszcze raz przemyślałem i poczytałem testy, zmieniłem trochę zestaw:

http://www.morele.net/inventory/info/5GbVkl/

 

Brakuje chłodzenia i obudowy bo mam dylemat.

Nie wiem czy chłodzenie macho Hr-02 BW wejdzie do obudowy M40

Niby tutaj pisze, że wejdzie, a tutaj już nie. No ale załóżmy że wejdzie na styk, ale wentylator będzie mi wiał do środka obudowy, a nie na otwory wentylacyjne. I co z kartą graficzną? 

 

W sumie najchętniej wziął bym inną obudowę tylko jaką? Na prawdę nie mam pojęcia którą wybrać, nie wiem za bardzo czym się różnią te za 200 zł od tych za 400 zł oprócz lepszej jakości wykonania i USB 3.0.

Najbardziej zastanawiam się nad 3 ostatnimi budami, którą wybrać, wasze sugestie, opinie? 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Zasilacz:

Ddałem aerocool x 600 bo jest dość tani, a mocny, bequiet! PurePower L8 630W Modularny jest już o wiele droższy, z kolei 530 W oraz 500W słabsze i w przyszłości nie wiadomo czy będziesz mógł rozbudować komputer o wydajne procesory i karty graficzne.

 

Napęd optyczny:

Weź LG bo samsungi są dla mnie awaryjne

 

I co z tego, że jest mocny, skoro certyfikat sprawności nie ma pokrycia z rzeczywistością, kulturą pracy nie grzeszy, a wahania napięć potrafią przekroczyć normę ATX? Jeśli dla Ciebie wystarczającym argumentem jest "tani i mocny", to najlepiej się nie wypowiadaj na temat zasilaczy.

 

Żeby nie być gołosłownym - http://pccentre.pl/article/show/aerocool-strike-x-600w/id=17721;page=4

 

Napęd optyczny może być awaryjny albo nie. Co ma oznaczać "dla mnie"?

Edytowane przez Tycha
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Najbardziej zastanawiam się nad 3 ostatnimi budami, którą wybrać, wasze sugestie, opinie? 

 

Tak na szybko i w skrócie opiszę, co jest dla mnie istotne:

 

1). Zalman Z9 Plus - najtańsza z tych trzech, warta swojej ceny, dobrze wykonana, ale:

- zabrane jest dużo miejsca aż pięcioma zatokami 5,25", z których mamy do swojej dyspozycji trzy (i tak zbyt dużo), jedna jest zajęta przez przedni panel i na samym dole jedna zatoka 3,5" (ale zajmuje 5,25") do wykorzystania na np. czytnik kart, wejścia USB.

- brak możliwości zdemontowania (wyciągnięcia) bloku na dyski - jest na stałe przymocowany i zajmuje dużo miejsca.

 

http://i.imgur.com/79AlVAd.jpg

 

 

2). SilentiumPC Gladius X80 - obudowa lepiej przemyślana technicznie - mamy już tylko trzy zatoki 5,25", a blok na dyski jest podzielony na kosze, z czego jeden (środkowy) możemy całkowicie wyciągnąć, przez co zyskujemy dodatkową przestrzeń, ale:

- tylko jeden kosz na dyski możemy wyciągnąć

- otwory na kable w tacce, nie mają maskownic gumowych

- powyższe minusy nie powinny mieć miejsca w obudowie za prawie 350zł

- cena 350zł jest troszkę za wysoka, jak na obudowę tej klasy

 

http://i.imgur.com/DaeNSwU.jpg

 

 

 

3). Fractal Design Define R4 - Mój faworyt, który trafia do mnie wyglądem, rozwiązaniami, jakością i to właśnie ją Tobie polecam.

Obudowa ma tylko dwie zatoki 5,25" (duży plus), dzięki temu blok z zatokami zajmuje bardzo mało miejsca. Blok na dyski jest podzielony asymetrycznie na dwa kosze, które możemy całkowicie wyciągnąć (patrz zdjęcie w spojlerze). Dolny kosz na dyski, możemy zamontować bliżej zasilacza (przydatne do LC). Otwory w tacce na kable, mają maskownice gumowe. Obudowa jest wyłożona materiałem tłumiącym hałas/drgania. Kosztuje niewiele więcej od Gladius'a.

 

http://i.imgur.com/7CoPtoH.jpg

 

 

P.S. - wybrałeś dobry zasilacz, z BQ będziesz zadowolony.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

W zależności od potrzeb może być wyciszony lub dość przewiewna (max 7 wentylatorów).

 

 

 

czy tem. będą w miarę dobre na 4670 4.5ghz ? 

 

Proc bez "K" ? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zależności od potrzeb może być wyciszony lub dość przewiewna (max 7 wentylatorów).

 

 

 

 

Proc bez "K" ? 

chodzi o 4670k podkrecone do 4.5 i grafe msi gtx 770

bo nie wiem czy kupować wentylatorki dodatkowe 

Link to post
Share on other sites

Nie nastawiaj się, że na 100% zrobisz 4,5 GHz. Różne sztuki się trafiają...

 

Co do wentylatorów - sprawdź jakie będziesz miał temperatury i w razie czego dopiero zamów dodatkowe. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jako, iż Macho BW jest niedostępne na moralach to wybrałem  Be Quiet! Dark Rock Advanced

Chciałem złożyć na esc, ale podzespoły były o 120 zł droższe, to wolałem wybrać inny cooler i kupić go na moralach.

 

Zestaw prezentuje się tak: http://www.morele.net/inventory/info/5UYK7i/

Najprawdopodobniej jutro z rana zamówię go zamówię, ale  nie jestem pewien czy jak zmówię jutro to czy paczka przyjedzie do mnie w piątek, bo jeżeli nie to nie ma sensu kupować tego jutro, jeszcze bym sobie coś poczytał i może zmienił :P

 

Jak sądzicie czy kurier będzie u mnie w piątek? 

Edytowane przez Rafi66
Link to post
Share on other sites

Musiałbyś sprawdzić jak wygląda dostępność poszczególnych podzespołów, ale zamawiasz z montażem, w okresie przedświątecznym, więc raczej nie masz na to co liczyć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra złożyłem sobie taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/4XH0z3/ + cooler Macho BW na esc.pl

 

Wszystko zamówię na esc.pl w pon. Chyb wybrałem jeden z lepszych zestawów za 4500 zł do gier, być może trochę przepłaciłem za płytę, ale przyda się na przyszłość.

 

Jeśli macie jakieś uwagi do zestawu to proszę pisać, w pon zamawiam.

 

No i dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Thermalright HR-02 Macho Black-White

bequiet! PurePower L8 530W Modularny

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

ZOTAC GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1059/7010)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

Liteon iHAS122 SATA (black)

 

4394 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Po rejestracji na stronie ZOTAC będziesz miał 5 lat gwarancji na kartę graficzną. Sama GPU posiada dobre chłodzenie oraz bardzo dobry potencjał OC. 

 

Chcąc taniej można sporo zaoszczędzić:

 

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Corsair Carbide Series 330R (black)

 

225 zł taniej, obudowa również fabrycznie wyciszona która to nie odstaje wcale od R4, płyta na H87 z 8 fazową sekcją zasilania oraz dwiema kości UEFI

 

http://hexus.net/tech/reviews/chassis/61777-corsair-carbide-series-330r/?page=3

 

 

 

być może trochę przepłaciłem za płytę, ale przyda się na przyszłość.

 

Przyda się tylko wtedy jak wrzucisz mocniejszy zasilacz z myślą o OC, w takim zestawie jak wyżej nie przyda się ona do niczego ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...