Skocz do zawartości

Jak podkręcić AMD Sempron 2800+


Recommended Posts

Witam, chciał bym podkręcic procka jak w temacie, powiem że komp jest wiekowy, że tak powiem. Ma chyba z 9 jak nie więcej lat. ALe do rzeczy, na tym kompie mój tata pisze tyko faktury i przegląda neta ale używanie go jest bardzo uciążliwe bo żeby włączyła się chociaz ta przeglądarka to trzeba chyba z 30 sekund czekać. Tak więc chciał bym się zabrać za podkręcenie go. Caly konfig to AMD Sempron 2800+, AsRock K7VT4APro i pamięć jedna kość 512. Polećcie mi jakieś chłodenie do 100 zł oraz powiedzcie po kolei co mam zrobić, żeby go podkręcić. Z góry dzięki ;)

 

Ps. mam win XP Home Edition

Ps. 2 a jeśli trzeba jeszcze jakieś dane to piszcie:)

Link to post
Share on other sites

zmienic system na 98 ;) a jesli od 100lat nie byl instalowany system to i tak go odswiezyc

 

zrobic kopie aplikacji na innym dysku / najlepiej format i wsio od nowa\

 

nie ma co tego podkrecac nic to nie da- namow tate na zmiane dysku

Link to post
Share on other sites

Dorzuć ram (drugie), zmień dysk na szybszy, odśwież system i wtedy komp odżyje. Sam procek i jego częstotliwość nie ma większego znaczenia w takich zastosowaniach. Ok ~150zł na to wszystko i komputer będzie nie do poznania.

Link to post
Share on other sites

jesli ten dysk ma tyle lat co reszta to juz chocby dla samego nawet bezpieczenstwa powinien na 100% go wymienic

 

jesli uzywa malych dyskow to i nawet moze moglby sie pokusic o jak najtansze ssd zamiast niepotrzebnego mu jakiegos wielkiego - kontroler dodatkowy i tak bedzie potrzebny

 

istnieje tez opcja na ssd na ata wowczas do 32 bez kontrolera zapewne by sie udalo

Link to post
Share on other sites

Jestem pewien że HDD ma już bad sectory ;)

Chłodzenie do 100zł hmm SlientumPC Spartan i do tego standard pasta lub Arctic Silver 5

Tak myślę jeżeli zasilacz jest OK to do tych 2,4/2,6 może dobijesz :P

Ostatnio też kręciłem swojego ale na boxie ;) z 2,8 do 3,3 dobił spokojnym krokiem ale temperatury też ma piękne ;)

 

Jeżeli chcesz podać solidne OC to dobry zasilacz Scythe Mugen 2 i 2 kości po 512Mb lub 2 x 1gb i spokojnie wystarczy do multimedialnego użytkowania (nie tylko do pisania faktur :) )

 

Tylko nie wiem ile jeszcze będziesz chciał na nim pracować

Na razie napisz mi jaki to jest zasilacz i staraj sie go podkręcać i zobaczymy do ilu dobije nie przekraczaj temperatury 55 stopni w stresie a to testu używaj Prime95 (orthos tez może być, jednak mi nie pomaga bo obciąża tylko 2 rdzenie).

Link to post
Share on other sites

sam jestes mugen ;)

Mugen i oc masz masakryczne :P

 

 

Nie dasz rady ssd za 200zł

Za 200zł masz jakieś 500 gb od samsunga z dobrym transferem (po co ci ssd do pisania faktur ;), z reszta po tym oc odpalisz jakieś gry :) )

 

Napisz co to jest za zasilacz jaka marka i ile wat

 

Z tego co widzę masz i7 po OC to po co ci ten post ? jak go wkręciłeś na ponad 5ghz to chyba wiesz coś o podkręcaniu ;)

 

Jeżeli chcesz masakryczne ciąć po kosztach to 2 piwa i wentylator wlot powietrza pod wentylator i ma wiecznie dostawę zimnego powietrza tylko byś musiał jeszcze pastę zmienić

Link to post
Share on other sites

sam jestes mugen :D

 

Z tego co widzę masz i7 po OC to po co ci ten post ? jak go wkręciłeś na ponad 5ghz to chyba wiesz coś o podkręcaniu :wariat:

 

 

 

Exon, nie żeby co ale popatrz jaki to jest model procesora i innych komponentów w moim podpisie :P Większości rzeczy z mojego podpisu nawet na świecie nie będzie :P

 

A tak na poważnie, to wieczorem jak wrócę do domu to musze sparwdzić tą zasiłkę:P

Link to post
Share on other sites

Exon, nie żeby co ale popatrz jaki to jest model procesora i innych komponentów w moim podpisie Większości rzeczy z mojego podpisu nawet na świecie nie będzie

 

A tak na poważnie, to wieczorem jak wrócę do domu to musze sparwdzić tą zasiłkę:P

 

Jaki debil ze mnie :D

 

Jak zasilacz będzie git to już wszystko

torture ci już napisał jakie podzespoły

to by na tyle

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...