Skocz do zawartości

Samsung NP-R780-JT01PL - instalacja z partycji recover .


Recommended Posts

Mam do całkowitego oczyszczenia lapka Samsung NP-R780-JT01PL, w którym znajduje się ukryta partycja "boots" z plikami od Windows 7 do instalacji (identyczne rozmieszczenie jak w płytach Windows 7 plików i folderów). W tym momencie na dysku znajduje się piracki system Windows 7 (nie wiem jaka wersja, chyba Ultimate). Nie mogę zainstalować programu Samsung Recovery Solution, przy próbuje instalacji dostaje informacje że nie znaleziono botowalnego sektora samsung (czy coś podobnego). Przy wciskaniu F4 też nie uruchamia się menu Samsung Recovery Solution, tylko typowe menu z WIndows. Da się jeszcze zainstalować z tej partycji Windows, czy muszę teraz znaleźć płytę z Windowsem w wersji jaką kolega ma licencje?

Link to post
Share on other sites

Skoro ktoś instalował tą piracką wersję 7 to pewnie mógł usunąć partycję recovery albo nadpisać MBR...

Na laptopie powinna pod spodem znajdować się naklejka z licencją - wystarczy że pobierzesz tą wersję Windowsa na którą jest licencja - to będzie to całkowicie legalne :)

Link to post
Share on other sites

Przy próbie sformatowania nie widzę tej partycji, dopiero jak wchodzę w narzędzie do odzyskiwania systemu ale tam nie widzę pliku MBR. W takim wypadku będzie trzeba klasycznie to zrobić. Mam tylko pytanie, skąd najbezpieczniej ściągnąć Windows 7 w wersji Home Premium?

Link to post
Share on other sites

Wiesz co jak masz partycje nie uszkodzona/nie zmienioną, tylko MBR nadpisany, spróbuj ustawić partycje recovery jako aktywna i uruchomić ponownie komputer, jak partycje nie jest uszkodzona powinno od razu się uruchomić recovey z tej partycji i będziesz mógł od razu przywrócić system, ja tak robiłem kila razy i działało :D

Link to post
Share on other sites

Wiesz co jak masz partycje nie uszkodzona/nie zmienioną, tylko MBR nadpisany, spróbuj ustawić partycje recovery jako aktywna i uruchomić ponownie komputer, jak partycje nie jest uszkodzona powinno od razu się uruchomić recovey z tej partycji i będziesz mógł od razu przywrócić system, ja tak robiłem kila razy i działało :D

W jaki sposob moge ja ustawic jako aktywna?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...