Skocz do zawartości

Recommended Posts

250 złoty za termometr z bajerami daj sobie spokój z tym. Tego nie można nazwać stacją pogody zakładałem kilka w swoim życiu . Sam się zastanawiałem nad sprawieniem sobie stacji pogodowej ale mieszkając w bloku podobnie jak ty niema do tego odpowiednich warunków. Ta stacja nie poda ci siły wiatru kierunku wiatru, ilości opadów, a w tej cenie już taką dostaniesz. Tylko jak czujki założysz na balkonie to pomiar będzie nieadekwatny do stanu faktycznego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mocna taśma dwustronna powinna wytrzymać, z resztą będzie się trzymać na kabelku więc najwyżej daleko nie poleci.

Ja mam tak zamontowany prosty cyfrowy termometr z Rossmann'a.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli zależy ci tylko na pomiarze temperatury wybrałbym coś tańszego cokolwiek kupisz na allegro powinno być dobre. Czujnik taki jak jest w zestawie który wybrałeś montowałem za oknem w miejscu chroniącym go od deszczu nie wiem jak długo pociągnie bateria w minusowych temperaturach. Czujnik taki przeważnie ma uchwyt który mocuje się na kołek rozporowy do ściany betonowej jeśli blok jest ocieplony są specjalne kołki które wkręca się w styropian. Uchwyt taki jest bardzo poręczny bo w każdej chwili można z niego wypiąć czujnik bez konieczności jego demontażu. Możesz kupić coś takiego http://allegro.pl/270208-stacja-pogody-pogodowa-barometr-dcf-wiatr-i3743866497.html przy czym ja zakładałem taka stacje na wysokości 4 pietra na tarasie wielkości około 50 metrów kwadratowych.

Jeśli zdecydujesz się na stacje z wiatromierzem i deszczomierzem możesz go na upartego zamontować na balkonie. Ale dla uzyskania dokładnych wyników powinny się znajdować na otwartej przesądzeni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Są. Wuja warte, dane ciągną z serwisów pogodowych a te jak wiadomo lub nie wiadomo są ekhm mało wiarygodne i mało dokładne.


Możesz kupić coś takiego http://allegro.pl/270208-stacja-pogody-pogodowa-barometr-dcf-wiatr-i3743866497.html przy czym ja zakładałem taka stacje na wysokości 4 pietra na tarasie wielkości około 50 metrów kwadratowych.

Jeśli zdecydujesz się na stacje z wiatromierzem i deszczomierzem możesz go na upartego zamontować na balkonie. Ale dla uzyskania dokładnych wyników powinny się znajdować na otwartej przesądzeni.

 

Ja bym to chciał zamontować w ogrodzie, jak z baterią?

Link to post
Share on other sites

http://www.conrad.pl/Zestaw-4-baterii-litowych-Energizer-Hi-Energy,-AA-1,5V.htm?websale8=conrad&pi=650727 zamontuj te baterie i będzie gitara. Masz racje co do tych stacji ciągną informacje z neta co do dokładności się nie wypowiadam ale na pewno nie będzie to tak dokładne jak posiadanie własnej z czujnikiem. Znajomy mieszka w Szkocji i ma bzika na punkcie pogody ostatnio jak byłem u niego pokazywał mi program co prawda 20 funtów na rok płatny pokazywał aktualny układ chmur z satelity. Kiedy będzie deszcz było wiadomo z dokładnością do 5 minut. Fajny bajer jeśli się pracuje na dworze.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...