Skocz do zawartości

Słuchawki i karta dźwiękowa, max 500 zł


Recommended Posts

Witam. Planuję zakup karty dźwiękowej oraz słuchawek do max 500zł. Obecnie mam integrę i jakieś słuchawki tracera za 50 zł także wszystko będzie lepsze niż to co mam teraz ;p Nigdy też nie miałem lepszych słuchawek (jedynie głośniki w połączeniu z sounblasterem x-fi) więc też nie mam żadnych preferencji dźwiękowych. 

 

Co do karty dźwiękowej to wydaje mi się, że xonar dx/xd będzie dobrym wyborem. 

 

Jeśli chodzi o słuchawki to po głowie chodzą mi AKG 514mkII oraz superluxy 681 EVO black. Wymagany jest chociaż 2m kabel (przez co CAL odpadają, pomijając już jakość tego kabla a raczej jej brak). Ponadto muszą być dość wygodne aby dało się wytrzymać nawet i 10 godzin (tutaj plus dla AKG ze względu na duże pady z materiału). Nic innego nie wypatrzyłem. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o słuchawki to po głowie chodzą mi AKG 514mkII oraz superluxy 681 EVO black

jedne są jasne w brzmieniu, drugie ciemniejsze, basowe. AKG myślę ,że mają bardziej przejrzystą przestrzeń.

Ponadto muszą być dość wygodne aby dało się wytrzymać nawet i 10 godzin

to już sam ocenisz.

Link to post
Share on other sites

cale nie pasują do FiiO za bardzo ,o ile będziesz lubił takie przymulone brzmienie. One potrzebują czegoś jasnego i przestrzennego w graniu.Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to AudioTrak Prodigy HD2 oraz AudioTrak Cube.

Link to post
Share on other sites

z HD2 czasami zdarzają się problemy ze sterownikami , choć dźwiękowo jest nieco lepszy(aczkolwiek kwestia gustu) od Cuba , wymiana 3 opa po analogu, tez swoje robi.Osobiście chyba bym zaryzykował na HD2, bo to jednak większe możliwosci, mimo gorszego wyjścia słuchawkowego.

Link to post
Share on other sites

Na mp3forum znowu odradzają Cuba (że niby muł itp.) a polecają Fiio e07k lub Ha info u2 plus v2 (którego nie udało mi się w żadnym polskim sklepie znaleźć). Przez brak możliwości przesłuchania, któregokolwiek z nich, będzie to bardzo trudna decyzja.

Link to post
Share on other sites

oni tam na wszystko narzekają , w dodatku polecają często te same oklepane mięso. Szkoda, ze nic napisali ze scena i przestrzeń w Cube jest lepsza. 

Ha info u2 plus v2

bo to Chińskie wynalazek do kupienia na ebay, czy innych azjatyckich sieciach sprzedażny.

Link to post
Share on other sites

z HD2 czasami zdarzają się problemy ze sterownikami , choć dźwiękowo jest nieco lepszy(aczkolwiek kwestia gustu) od Cuba , wymiana 3 opa po analogu, tez swoje robi.Osobiście chyba bym zaryzykował na HD2, bo to jednak większe możliwosci, mimo gorszego wyjścia słuchawkowego.

Mógłbyś napisać co masz dokładnie na myśli pisząc gorsze?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...