Skocz do zawartości

Samsung 840 czy Kingston V300 (120GB)


Recommended Posts

Witajcie. Posiadam 2 dyski SSD tak jak w tytule (miałem 2 Samsungi ale jednego sprzedałem) i w najbliższym czasie zapewne sprzedam jeszcze jednego SSDeka. Samsung powinien byc lepszy ale z tego co czytałem jest na gorszych kościach pamięci, za to Kingston ma teoretycznie gorsze parametry.

Pytam, ponieważ nie mam akutalnie dostępu aby sprawdzić oba dyski w akcji (i do tego trzeba kilka dni), i jak będę go składał, żeby po prostu złożył i już niegrzebał http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif

Który jest lepszy i dlaczego?

Link to post
Share on other sites

Też miałem zostawić Samsunga, a odnośnie Kingstona kupiony był jakiś w lutym albo kwietniu, ma przepracowane ok 1700 godzin i na razie nic nie wskazuje na to, żeby miało być gorzej ;)

 

Dzięki za poradę i chyba zostawię właśnie tego Samsunga, a myślę, że za kingstona te 250zł wezmę(albo zostawię do laptopa) ;) Ponad 2 lata gw ;)

 

A jeszcze jedno, to, że Samsung jest teoretycznie na gorszych pamięciach to zmienia jakoś bardzo wizję przyszłości odnośnie wytrzymałości?

Edytowane przez zieloczek100
Link to post
Share on other sites

A, jeżeli ma softa 505.. to złota sztuka. Co do pamięci, w razie czegoś masz dwa lata gw. Po za tym, nie ma tragedii, a w porównaniu do hdd w laptopie to będzie kosmos.

Tak zużyte sztuki dużo nie będą warte (tzn. cudów nie ugrasz)

 

SSD w laptopie uwolni moc procesora przy pracy systemowej.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Tak zużyte sztuki dużo nie będą warte (tzn. cudów nie ugrasz)

 

Nie rozumiem?

 

Obaj producenci dają po 3 lata gwarancji. Samsung kupiony w lipcu, Kingston wcześniej.

 

A takie łopatologiczne pytanie, jak sprawdzić jaki mam firmware?

Edytowane przez zieloczek100
Link to post
Share on other sites

Dobra sprawdziłem według tej instrukcji :

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/446771-jak-sprawdzi%C4%87-firmware-ssd-bez-dodatkowego-oprogramowania/

 

i:

IDE\DiskKINGSTON_SV300S37A120G__________________505ABBF0 (czyli dobry;))
 

i zbiłem testy na płcie GA H61M DS2 (mój PCet obecnie czeka na obudowę)

 

Na obu dyskach jest system, z tym, że V300 jest bardziej zapełniony, ponieważ jest na nim system z mojego drugiego PCeta + 1 gra i jakieś śmieci

Z lewej V300 z prawej 840

http://iv.pl/images/63617060062704929310.jpg

 

http://imageshack.us/a/img6/6574/k6ye.th.jpg

 

 

 

Widzę, że też masz V300 ;)

Edytowane przez zieloczek100
Link to post
Share on other sites

Ano mam, bo w marcu był to dysk, który nie dawał szans konkurentom...

 

btw. Kingston ma słabe próbki 4k, za to szajsung zawala całą resztę. Podsumowując.

Jeżeli wykorzystasz dwa dyski, to będziesz szczęśliwy. Jeżeli koniecznie chcesz któryś sprzedać, to tego z mniejszym przebiegiem.

Link to post
Share on other sites
Ano mam, bo w marcu był to dysk, który nie dawał szans konkurentom...

 

Serio ? 840 PRO wyszedł w ubiegłym roku, ale nawet i starsza 830-tka zjada go na śniadanie.

 

Mam V200+ i 840 PRO. Kingston nie ma z Samsungiem absolutnie żadnych szans.

 

V300 jest oczywiście trochę lepszy od V200, ale to nadal inna liga. 

Link to post
Share on other sites

Wiecie co Panowie, obecnie pracuję na Samsungu 840 na SATA 2, Kingstona miałem na swojej płycie na SATA 3, Samsung ma podobne wszystko, a raczej lepsze w testach, tylko musiał wsadzić do tego dysku te teoretycznie najgorsze pamięci. Kingston ma ok 1700 godzin, a Samsung 400 godzin przepracowane. Zapewne zostawię Samsunga, albo może zostawię oba? (jeden pójdzie do mnie, a drugi albo do laptopa, albo do PCeta na którym pracuję teraz, albo na allegro). Osobiście nie widzę, praktycznie żadnej różnicy w pracy, jest cicho, jest wydajnie, jest stabilnie, a tych typowo benchmarkowych różnic nie widać. Po teście widać, że Samsung ma zdecydowanie mniejsze opóźnienia, ale czy to nadal coś zmienia? Dla mnie liczy się to, aby ten dysk jak najdłużej wytrzymał i przynam, ze patrząc na samą obudowę to Kingston jest wykonany kapitalnie, jest masywny, nic nie trzeszczy itp, Samsung wydaje mi się bardzo delikatny.

 

Jak dojdzie do mnie obudowa, to wrzucę do swojego PCeta tego Samsuna, wgram system i zobaczę wtedy jak będzie pracował, ale pewnie i tak zostawię Samsunga, z drugiej strony, Kingston byl kupiony w zdecydowanie lepszym sklepie.

Link to post
Share on other sites

Mnie tam Kingston V300 po 40 dniach padł :) - zależy jak trafisz.

 

Miałem okazję pobawić się na kompie z Samsungiem 840 Pro no i na moim Kingstonie V300 po za tym, że komputer się na Samsungu uruchamiał 3 sekundy szybciej to innych zalet nie widziałem.

 

Uważam, że oba są dobre i myślałem (i nadal myślę) nad przesiadką na V300 ale raczej nie będę dopłacał 200 zł do 3 sekund uruchamiania - bo w codziennym użytkowaniu różnic brak.

 

Podsumowując - sprzedałbym Samsunga i śmigał na Kingstonie. 

Link to post
Share on other sites

I to jest najgorsze bo ile ludzi tyle zdań. Za Samsungiem : lepsze osiągi, ok 5 miesięcy dłuższa gwarancja, 1300h mniej przepracowane. Za Kingstonem : lepsze pamięci, masywniejsza obudowa i to chyba tyle, albo aż tyle i kurcze co to zrobić. Na razie nie sprzedaję, ale zapewne którego nie zostawię nie będę narzekał ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...