Skocz do zawartości

Deus M1 cewki ?


Recommended Posts

Witajcie, mój komputer jest w sygnaturze, i zanim obejdzie się fala hejtu typu "Dlaczego wziąłeś Deusa ? Było brać SE 530W. Teraz sam się męcz z problemem"
Chciałbym was prosić o pomoc w sprawie pisków pochodzących z mojej skrzynki
Dlaczego akurat ten dział ? Bo M1 piszczy ale tylko przy ochładzaniu komponentów co nie przeszkadza mi wcale.
Lecz właśnie teraz robię skan systemu, słucham muzyki i ze skrzynki wydobywają się krótkie piski takie jakby pokrywające się z pracą dysku ale sam nie wiem wiec proszę was o pomoc.
Co może być przyczyna tych pisków, nie bardzo chce mi się bawić w wyciąganie komputera z wnęki lecz jeśli to będzie konieczne to wtedy tak zrobię.
Dodam że M1 piszczy jak schładza komponenty tzw. wiatrak się kreci 5 min. po wył komputera, i tylko wtedy piszczy lecz mi to nie przeszkadza.
Co może być powodem takich pisków prócz Zasilacza ?
 

Link to post
Share on other sites

Jeśli komputer wydaje dziwne odgłosy i szukasz porady na forum to pierwszą czynnością, jaką powinieneś zrobić, jest nagranie filmiku, który pozwoli zidentyfikować problem.

 

Stwierdzenie

 

 

 

nie bardzo chce mi się bawić w wyciąganie komputera z wnęki
 

 

jest raczej niepoważne.

Link to post
Share on other sites

Bo jest zaplątany w mnóstwo kabli które są tak krótkie że go wyciągnąć się nie da, przy czym stoi miedzy biurkiem a szafą a zajrzeć do środka jest jeszcze gorzej... :P
Postaram się, lecz te piski są przerywane i w tej chwili nic nie piszczy, postaram się nagrać filmik jak będzie piszczeć.

Link to post
Share on other sites

Ale kto cos mowi o lutach?

Znow chcesz zaczac hejt na SPC, wiec po co powielasz to co na tym foruym bylo wiele razy poruszane, to zdjecie juz mi sie znudzilo.

 

Co do kabli to niestety nie mozna ich dokupic, dodatkowe wejscia sa robione bo jest np. jedna matryca na kilka "mocy" zasilacza jednego modelu.

 

Napisalem o kablach bo nie jest to zadnym wyznacznikiem ,ze produkt jest "chinczykiem", a ty wypisujesz po prostu jakies bzdury.

Edytowane przez Blackwhite
Link to post
Share on other sites

 

 

to zdjecie juz mi sie znudzilo.

 

Mi też, ale są jeszcze inne ;)

 

http://www.pctechreview.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/SilentiumPC-Deus-M1-550-W-wn%C4%99trze-17.jpg

 

Żeby nie było za dużo OT : wrzuć film to obczaimy co się dzieje.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@ Nowaj Tak widzialem rowzniez o diodzie nie musisz pisac, tez slyszalem.Po prostu nie dobrze mi sie robi jak ciagle wracacie do tego samego.

Po co drazyc temat i po co na sile wynajdywac jakies niestworzone historie jak kolega Mrozinho o kablach.

Ja nie bronie tutaj SPC bo nie mam w tym zadnego biznesu - tyle w temacie.

 

1@up zadnej sympatii nie mam, i nigdzie nikogo tutaj nie namawiam do zakupu Desua, widzisz gdzies cos takiego? Czytaj wiec ze zrozumieniem, zamiast pisac jakies bzdety o kablach ;)

 

Co do piszczenia to niech autor nagra problem, jak juz kolega Nowaj pisal.

PIszczenie to zmora nie jednego zasilacza, zazwyczaj pod obciazeniem, jesli to wystepuje w innych okolicznosciach to cos jest nie tak.

Edytowane przez Blackwhite
Link to post
Share on other sites

Widze,ze jednak, ze masz problemy ze zrozumieniem tego co sie do Ciebie pisze   ;)

 

To,ze Deus jest wyrodukowany w Chinach  ,ze to firma SAMA robi te zasilacze dla SPC i jest to projekt wlasnie tej firmy, ze inne firmy uzywaja tych samych konstrukcji , to kazdy wie.

Ja tylko pisalem,ze nie ilosc wejsc na zasilaczu vs ilosc kabli jest wyznacznikiem "Chinczyka".

Idac Twoim tokiem rozumowania taki Fractal Design Newton R3 tez jest typowym Chinczykiem, bo ma jedno wejscie PCIE na zasilaczu wiecej , anizeli dolaczonych do niego kabli.

Nie zmienia to faktu,ze jest wyprodukowany w Chinach,  jest jednak autorska konstrukcja Fractala.

 

I skonczmy ten Off Top bo na prawde nie ma chyba o czym rozmawiac.

Edytowane przez Blackwhite
Link to post
Share on other sites
Nie zmienia to faktu,ze jest wyprodukowany w Chinach,  jest jednak autorska konstrukcja Fractala.

 

 

I tu pies pogrzebany, jest to autorska konstrukcja Fractala i sprzedaje go tylko Fractal... A nie chińczyki w rożnokolorowych wersjach...

 

 

Dużo wyżej napisałem żeby skończyć ten offtop, także Ty go dalej pociągnąłeś...

Edytowane przez Mrozinho
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja z tamtej wypowiedzi spokojnie wywnioskowałem, że stosunek ilości kabli do wejść nie jest podstawowym kryterium a jednym z powodów dla którego można negatywnie patrzeć na ten zasilacz.
Tak więc, również przychylam się do Twojej wypowiedzi... zatrać ochotę prowadzenia dalszej rozmowy, bo donikąd nie zajdziesz w obronie SPC.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie zmienia to faktu,ze jest wyprodukowany w Chinach,  jest jednak autorska konstrukcja Fractala.

 

toś strzelił kulą w płot, bo Fractal rebranduje Rosewill'e, które z kolei są produkowane przez ATNG, Tajwańczyków gwoli ścisłości

 

natomiast w temacie  :zamykamy:

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...