Skocz do zawartości

Kilka pytań laika odnośnie lustrzanki


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Ostatnio coraz częściej się zastanawiam nad kupnem jakiegoś fajnego aparatu . Na wstępie powiem że nie mam żadnej ale to żadnej wiedzy na temat aparatów . Jedyne zdjęcia jakie robiłem to telefonem xD. Mimo to od zawsze marzyła mi się lustrzanka . Wiem że pierwszą odpowiedzią będzie ze nie wykorzystam itp itd. ale mimo to mam taki kaprys żeby sprawić sobie taki aparacik. Zdjęcia jakie zamierzam robić? hmmm. Przeróżne od zachodów słońca po sweet focie na fb . I odnośnie tego mam kilka pytań do bardziej obeznanych osób :

 

Czy długo trwa nauka obsługiwania się takim aparatem (chodzi mi żebym wiedział co i jak do czego)

Czy programy do obrabiania zdjęć lepiej kupić czy są jakieś fajne darmowe

Ile  pieniędzy musiał bym przeznaczyć na aparacik którym nauczę się pstrykać .

Teraz najważniejsze czy warto kupić używany aparat czy raczej trzymać się z daleka.

Patrzałem co nieco na tablicy czy czegoś fajnego nie ma w mojej okolicy i miał bym prośbę czy mógł by ktoś zerknąć (Link poniżej ) czy jest coś wartego uwagi .

 

http://tablica.pl/elektronika/fotografia/gorzow/?all_categories=1

 

Link to post
Share on other sites

Jak jesteś kompletnym laikiem, bardziej bym polecał kupić bezlusterkowca. Komfort fotografowania taki sam jak w kompakcie, a jakość zdjęć jak z lustrzanki.
W ogóle jak osoba w żadnym stopniu nieznająca się na fotografii chce kupić lustrzankę to od razu mam przed oczami człowieka bez prawa jazdy wsiadającego do rajdówki... Bez obrazy oczywiście ;)

 

Poczytaj o Sony NEX oraz Canon M, może ci się spodobają :)

Link to post
Share on other sites

Chciał bym znaleźć oczywiście jak najtaniej coś fajnego dlatego zastanawiałem się na używanym aparatem na dzień dzisiejszy mam 2000 zł ale wiadomo że jeżeli ktoś mi doradzi dołożyć to po prostu poczekam i dozbieram daną sumę. Tak jak pisałem nie robiłem zdjęć prawie w ogóle i nie potrafię powiedzieć co będę chciał fotografować . Na dzień dzisiejszy wydaje mi się że to będą jakieś wypady ze znajomymi , imprezy , wakacje czyli wszystko xD. Porostu chcę mieć w domu lustrzankę na której się nauczę robić dobre zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

 

 

wypady ze znajomymi , imprezy , wakacje czyli wszystko
 

O tak, impreza i wypad ze znajomymi na miasto to idealne warunki do fotografowania lustrzanką ;] Najlepiej z torbą szkieł na ramieniu :D Chcesz zainwestować w półprofesjonalny sprzęt do cykania fotek na imprezach... Gdzie w tym sens?

 

Moim zdaniem zwyczajnie dałeś się ponieść modzie na "luszczanki". Nauka fotografii to nie jest nauka obsługi sprzętu. Dobry fotograf zrobi lepsze zdjęcie starym kompaktem niż nawet średni amator sprzętem za 15K. Aparat pozwala na uzyskanie lepszej jakości, zaś to czy zdjęcie jest dobre wizualnie, zależy od człowieka.

 

W cenie do 2K możesz mieć Canon EOS-M + 18-55mm (1300 zł) + adapter do systemu EF (niecałe 500 zł). Taki zestaw możesz uzupełniać z biegiem czasu o obiektywy z systemu Canona. Na początek np. Canon EF 50mm 1.8 - taki standard dla każdego, za 400 zł. Takim zestawem zrobisz zdjęcia o jakości na poziomie amatorskiej lustrzanki, gwarantujesz sobie możliwość rozwoju i nie wyrzucisz kasy w błoto gdy się okaże, że do robienia zdjęć masz dwie lewe ręce ;)

Jak po kilku latach stwierdzisz, że potrzebna ci lustrzanka, to "emkę" sprzedajesz, dokładasz kilka groszy i kupujesz dobre body Canona. Obiektywy już będziesz miał.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Czy długo trwa nauka obsługiwania się takim aparatem (chodzi mi żebym wiedział co i jak do czego)

 

nie ma reguły, ale raczej nie jest to dramat - aparaty są teraz coraz prostsze, bo wielu opcji i tak od razu nie wykorzystasz - przeczytasz instrukcję, trochę popróbujesz i podstawy powinienieneś załapać. a później już "tylko" szkolić warsztat fotograficzny :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...