Skocz do zawartości

Komputer dla grafika 2d / aspirującego 3d ~5 500zł


Recommended Posts

Witam serdecznie,
 
Proszę o radę przy złożeniu zestawu komputerowego (bez monitora), gdyż samodzielne próby mnie przerosły, a szkoda by było utopić tyle złotówek.

  • Zastosowanie komputera : grafika 2d, początki 3d i animacji / nie interesują mnie gry
    Programy, których używam:Photoshop, Ilustrator,InDesign (często) After Effects, Flash, Premiere (rzadziej), 3dsMax / Blender (sporadycznie) 
  • Maksymalna kwota: ok. 5 500 zł + rezerwa 500 zł na akcesoria (klawiatura, mysz itp.)
  • Których części potrzebuję: komplet
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: Tak (chciałabym mieć taką możliwość). Choć zakładam, że ten zestaw powinien starczyć mi na najbliższe lata.
  • Własna propozycja zestawu :

Procesor Intel Core i7-4820K LGA2011 OEM

Płyta główna - Gigabyte GA-Z77
Grafika - HP NVIDIA Quadro K2000 2GB
Pamięć - Kingston HyperX 2x8GB 1600MHz Beast Series
Dysk wewn. Western Digital Caviar 1TB SATA3 (WD1002FAEX)
Obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Titanium
zasilacz do obudowy: OCZ ZS 750W
DVD – nagrywarka: Liteon nagrywarka DVD iHAS122-04 
Windows 7 64 bit lub 8 – 64 bit OEM
Chłodzenie procesora (jeśli jest potrzebne): Thermaltake Contac 30

  +

bateria UPS Ever Duo II 500 (tylko czy warto ?)

 

Tyle udało mi się wymyślić, ale będąc laikiem nie wiem, czy jest to kompletny zestaw, ani czy podzespoły są w stanie ze sobą dobrze współpracować?

Proszę o sprawdzenie i/lub inne propozycje, które lepiej sprawdziłby się przy pracy. 

 

Z góry dziękuję za pomoc:)
 

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem kwota 5000zł to ciut za mało aby się "pchać" w "PROfesjonalne" rozwiązania. Oto przykład wydajnego komputera z "cywilnych" podzespołów:

http://www.morele.net/inventory/info/dxqqWZ/

 

W ramach tego zestawu wyszło 4600zł - za pozostałe 900zł można kupić lepsze/cichsze/ładniejsze podzespoły i cieszyć się z bardzo porządnego komputera, który zapewni szybkie działanie zarówno programów 2D jak i podczas podglądu/renderingu 3D.

 

Jakieś pytania? Prośby? Zażalenia? Chętnie podyskutuję :)

Edytowane przez tlkj86
Link to post
Share on other sites

@Up mobo rewelacyjne dobrałeś do tego zestawu. Komputer za 6K i buda za 200zł ?? Uważam że jakiś tam balans trzeba zachować i przy takim budżecie można myśleć o konkretnych podzespołach, a nie jakiś tam "półproduktach" o wątpliwiej jakości wykonania.

 

i7 4770K + cooler Macho Black&White

Asrock Z87 extreme4

32GB ddr3 Crucial Ballistix 1600 CL9 (4*8GB)

MSi gtx760 4GB

SSD Samsung 840Pro 120GB

HDD 1TB Seagate DM003

DVD-RW LiteOn iHAS 122

PSU BQ L8 630W CM

Buda Fractal Define R4

razem : 5700zł

 

Cztero-rdzeniowy / 8 wątkowy CPU klasy i7 z porządnym coolerem Macho B&W i dobrą płytą główną - całość stwarza bardzo dobre warunki do OC procesora. Następnie 4 kości ddr3 po 8GB/szt. - razem 32GB pamięci RAM : do pracy z Photoshopem, Ae zapewni względnie dobry komfort (przy większych projektach w PS jednak 64GB jest przydatne, o Ae nie wspominam, bo jemu nawet przy mniejszych tematach 32GB jest mało). Grafika gamingowa - gtx760 z 4GB vramu, co by go nie zabrakło w trakcie pracy z kilkoma programami na raz. Dysk SSD pod OS i aplikacje, 1TB na magazyn danych. Całość upchana w Fractala R4 i zasilana BQ L8 (630W, bronze, modularny).

Pozdrawiam Stelek

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tlkj86, stelek - dziękuję za pomoc !

 

Zależy mi na możliwie jak najlepszej jednostce, w ramach budżetu, toteż skłaniam się ku droższej opcji...

 

stelek: Mam jeszcze jedno pytanie, czy ten zestaw ma możliwość rozbudowy, jeśli zajdzie potrzeba i będą nowe fundusze? :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@Stelek

"W ramach tego zestawu wyszło 4600zł - za pozostałe 900zł można kupić lepsze/cichsze/ładniejsze podzespoły i cieszyć się z bardzo porządnego komputera, który zapewni szybkie działanie zarówno programów 2D jak i podczas podglądu/renderingu 3D."

czytaj, czytaj, czytaj a później używaj ironii :)

 

Chodziło o zbilansowanie według preferencji autora a nie moich - ja w życiu nie wziąłbym tego Asrocka... i choć może nie uważam go za półprodukt, to jednak mam niemiłe doświadczenia z tą firmą.

 

32GB na chwilę obecną (ceny RAMu po pożarze w fabrykach Hynixa) również jest MOIM (skromnym) zdaniem niepotrzebnym przepłacaniem. Osobiście zaczekałbym z rok i dokupił, jak już ceny spadną.

 

Kolejna kwestia - nie widzę systemu w twoim zestawie - zatem +350zł

 

I nie - nie chcę nic udowadniać. Traktuję to jako dyskusję :)

 

@Autor

rozbudowy o?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...