Skocz do zawartości

GTX 770 VS R9 290


Recommended Posts

Taa, to że karty nvidii mają zdolność obsługi Mantle to żadna nowość i zaskoczenie. Jednak potrzebna będzie zapewne wola nvidii i udostępnienia wsparcia(sterowniki) dla tej technologii ze strony zielonych. Póki co nie wiadomo czy Nvidia "ugryzie" Mantle.

 

Kolejna kwestia, że przecież AMD zazwyczaj postępuje uczciwie i nie blokuje technologii. Tak samo jest z tressFX. Więc to żaden szok z tym mantle. Kwestia kiedy i czy nvidia zaakceptuje mantle, oraz jak to będzie na zielonych kartach działać.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

 

 

Póki co nie wiadomo czy Nvidia "ugryzie" Mantle.

 

Póki co nie wiadomo czy to cale Mantle nie będzie można nadgonić sterownikami. W kwestii sprzętu PC niczego nie można być pewnym.

 

FX-y miały być lepsze od i5/i7w grach

290x miały zniszczyć wszystko co dostępne na rynku GPU i można tak wymieniać bez końca,


 

 

zielone karty przestaną być opłacalne dla fana BF4.

 

Kupiłem NV i ilość fps mnie satysfakcjonuje, nic innego mnie nie obchodzi. 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Zaraz, zaraz widzisz większa płynność z wyłączonym vsync na monitorze 60hz? 

Stałe 60 na 680 w bf4 to chyba żart ?

Pierwsza misja w single upadek helikoptera i ogień..... 40.

Poza tym co ma liczba klatek na sekundę przy wyłączonym vsync ? Ważniejszy jest czas

między generowaniem jednej a drugiej, a właściwie stałe utrzymanie mniej niż 1/60 s. niż chwilowa, niebotyczna wartość.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

 

 

Kupiłem NV i ilość fps mnie satysfakcjonuje, nic innego mnie nie obchodzi.

 

Zrobiłes skok z 7850 na 780 dziwne gdybyś nie poczuł, ja uważam że jeśli ktos gra głównie w BF to radek jest lepszym wyborem. Niby kalatki nie spadaja ale widac róznice płynności na plus dla czerwonych.To coś takiego jak grac w NFS na radku, niby fps ten sam a komfort gry lepszy na zielonej.

Link to post
Share on other sites

Do tej pory siedziałem na 680. Różnica wydajności w bf 4 między nim a 290 jest bardzo odczuwalna.

Poza tym w single bardzo często kończy się 2gb przy 1080p....

 

 

Może zapodasz jakiś konkret ze swojego testu bo jakoś nie wierzę w to piszesz :facepalm:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Jakoś nie chwyta mnie to za serce. Testów masz masę w sieci.

A jak chodzi na 680 miejsce o którym napisałem sprawdź sobie sam.

Poza tym tzw. płynność to nie średnia klatek z 1 sekundy ale dostępy czasowe

miedzy generowaniem jednej a drugiej.

Nawet gdy fraps pokaże Ci 120 możesz mieć cięcia animacji. Te 120 to będzie tylko średnią z okresu 1 s.

Jak chcesz sprawdzić czy coś chodzi naprawdę płynnie lub nie musisz zawsze mieć okres

generowania jednej klatki względem drugiej mniejszy równy od tego z jaką częstotliwością pracuje twój monitor.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

 

 

Niby kalatki nie spadaja ale widac róznice płynności na plus dla czerwonych.

 

aaa to teraz Nvidia ma mikroprzyciecia ? 

 

 

 

Zrobiłes skok z 7850 na 780 dziwne gdybyś nie poczuł,

 

Tu nie chodzi o czucie różnicy, nie jestem debilem wiem jak inne sa obie karty. Chciałem powiedzieć ze przy karcie graficznej którą posiadam Mantle nie robi mi różnicy bo mam to co chciałem - średnią powyżej 100fps przy optymalnych dla mojego oka ustawieniach i mam to dziś, teraz.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jak na razie całe to Mantle to czysta teoria więc wstrzymajmy się do oficjalnych testów tego czegoś :lol:

Bez Mantle bf4 i stary bf3 chodzi dobrze. To samo z tytułami pro nv gdzie aktywne jest hbao+ AC4, cod ghosts, nowy splinter.

4 lata siedziałem na NV. Pamiętam "cudowności" sterowników nv przy przejściu z fermi na keplera. Kupując AMD miałem lekką obawę.

Jak zwykle okazało się że większość to teksty funboyów nie mających kart w rękach. Zapytani o podanie konkretnych problemów zwykle milkną. 

 

 

@dodo24x ? A kiedy AMD miało w BF4 mikro przycięcia przy single gpu ? A 680 nie ma mikro przycięć. Ma zwyczajne spadki fps poniżej 40. Podałem miejsce.

Poza tym zwyczajnie wystarczy odpalić AB i zobaczyć ile wolnego zostaje CI vramu przy 2GB w bf4 i nie tylko np. COD ghosts.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

zeciok 

 

Przy Twoim procesorze, zwłaszcza jeśli jest taktowany powyżej 4 GHz zdecydowanie warto rozważyć AMD i R9 290. W Twojej konfiguracji będzie zdecydowanie wydajniejszy aniżeli GTX 770.

 

Tylko jest jeden problem i nazywa się fatalne chłodzenie zastosowane przez AMD w referencyjnych R9. Jednakże powinny pokazać się niedługo wersje niereferencyjne, które nie powinny być sporo droższe od referencyjnych - te po prostu znikną z rynku.

 

Niereferencyjne 290 miały być pod koniec listopada, czyli właściwie na dniach... Tylko czy tak będzie... ? Nic oficjalnie nie wiadomo.

 

 

Nie jest dobrą opcją zostanie przy tym gtx 770, już lepiej wymienić na 2GB i zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na inne cele.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A co jeśli autor nie ma oka Archera, a wy mu robicie burzę w postaci mitu o mikroprzycięciach?

Jak sama nazwa wskazuje, są to mikro-przycięcia (filozofując - mikro to milionowa część całości).

Grając na swoim "Ultra wydajnym sprzęcie", który miał te mikroprzycięcia (a zwłaszcza w SLI) mogę zapewnić, że nie robią one wielkiej różnicy w BF3.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

w BF3 czy w BF4 ich nie ma, tzn. nie są widoczne gołym okiem ;), a Bad Company 2 były, ale to na konfigu 2x 6970 nie testowałem na 2x 7970 ;),

w C3 są straszne ściny ale to wina raczej samej gry, bo znajomy z SLI ma to samo :P

co do tematu to autorska R9 290 i nie ma cwaniaka na czerwoniaka :P;)

Link to post
Share on other sites

w BF3 czy w BF4 ich nie ma, tzn. nie są widoczne gołym okiem ;), a Bad Company 2 były, ale to na konfigu 2x 6970 nie testowałem na 2x 7970 ;),

w C3 są straszne ściny ale to wina raczej samej gry, bo znajomy z SLI ma to samo :P

co do tematu to autorska R9 290 i nie ma cwaniaka na czerwoniaka :P;)

Rozmawiamy o single gpu ?

Link to post
Share on other sites

 

 

@dodo24x ? A kiedy AMD miało w BF4 mikro przycięcia przy single gpu ?

 

Gdzie powiedziałem ze tak jest?

 

 

 

 

Niby kalatki nie spadaja ale widac róznice płynności na plus dla czerwonych 

 

 

A 680 nie ma mikro przycięć. Ma zwyczajne spadki fps poniżej 40
 

 

 

Zdecydujcie się w koncu


 

 

odkąd effendi tak pierdzielił, to dodo poszedł w jego ślady  

 

Zastanów się o czym piszesz, niejednokrotnie mówiłem ze ja w 7850CF przy 120Hz problemow nie miałem. Pisząc takie bzdury stawiasz mnie w złym świetle.


 

 

Stałe 60 na 680 w bf4 to chyba żart ?

 

 

 

Jest różnica na tych nowych sterach, da się odczuć jeszcze podniosłem skalowanie i  trzyma stale 60fps. Jest MOC
 

 

RuLeR posiada 680...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...