Skocz do zawartości

Recommended Posts

Komputer głownie do gier 1080p przedziałm 6000/7000

Witam potrzebuję aby mi ktoś pomógł w złożeniu Komputera stacjonarnego, w przedziale cenowym 6000-7000 tysięcy. 

 

 

-Cała jednostka centralna z wodnym chłodzeniem na CPU i GPU(lecz może być też na samo CPU),

-Monitor 24 calowy LED HD,

-obudowa z wyższej półki lecz niekoniecznie. 

 

Preferuje Intela i Asusa sprzęty, chodź MSI i Gigabyte też mogą być, głownie chodzi mi o kompatybilność całego sprzętu i optymalność.

Edytowane przez lakozi
Link to post
Share on other sites

Odliczamy ~1500zł na chłodzenie wodne (raczej sam CPU, na GPU raczej nie warto).

http://www.morele.net/inventory/info/ZbZKKG/

 

5400,- 
Ładne choć przepłacone Mobo MSI (ale tu komp musi wyglądać), 770GTX Asusa pod kolor. Podzespoły bardzo porządne, dobrze dobrane, zasilacz to FD Tesla R2 650W. Jest SSD.
Monitor IPS, 24", również porządny.

Za resztę siana dokup sobie ładnych wentylatorów, przedłużek, oplotów, LEDów czy jakieś designerskie RAMy (ja dałem podstawowe, szare, nie będą się wyróżniać) i leć do chłopaków z chłodzenia niech machną Ci do tego zestawu jakiś loop LC. Na wypadek, gdyby zmieścił się w to wszystko blok na GPU wraz z odpowiednimi chłodnicami, GPU polecam od EVGA - nie tracisz gwarancji przy rozebraniu chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz nie będzie zbyt słaby ? I mam pytanie co do I5, a mianowicie czemu nie I7?
I jeszcze jedna sprawa, wodne chłodzenie, aby znajdowało się na tym sprzęcie który wyżej wymieniłeś musi mi oddzielna firma założyć? Jeżeli tak to mógłbyś podesłać jakieś linki z nimi bo nie bardzo się orientuje w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz będzie aż nadto ;)
i7 nie, bo to niepotrzebna inwestycja. Komputer do gier, a i7 w grach nie daje praktycznie nic, a te 300zł dopłaty lepiej zainwestować w dodatki, LC czy monitor - tam odczujesz zmianę.

Wyjaśniając dogłębniej.

 

Magia i7 w grach

Mówiłem już o numerkach? Oto kolejny, wprost sztandarowy przykład owczego pędu za "najwyższym z półki"

Różnica pomiędzy i5 a i7 leży jedynie w wątkach (nie rdzeniach!) i obsłudze technologii HT (HyperThreading), pomijając fakt, że znakomita większość polecających ten procesor graczom nawet nie wie co to jest, tak nawet zdecydowana większość gier nie obsługuje tej technologii, a jedynie niewiele wykorzystuje więcej niż 4 wątki.
Argument "na przyszłość" nie jest właściwy, gdyż te zalety były znane od dawien dawna i gdyby deweloperzy mieli z nich korzystać to już dawno by to robili. Nie każdy się na to decyduje i różnica w grach pomiędzy i5 a i7 w tych kilku nielicznych przypadkach wynosi kilka fps (jednocyfrowa różnica).

Oczywiście jeśli szukamy komputera do gier i do pracy, i7 jest godny rozważenia ze względu na to drugie. Typowy komputer do gier może wykorzystać te 400zł dopłaty w lepszy sposób.

 

Co do chłodzenia wodnego, musisz zamówić w innym sklepie bo Morele nie handluje takim sprzętem. Do tego, będziesz to musiał sam złożyć (chłodzenie sam, bo komputer, dostawę i złożenie komputera masz za friko, z kodem z FAQ zestawów).
Odnośnie samego zestawu LC, pytaj np. Biafrę lub Skeepera, najlepiej w dziale Chłodzenie. Podaj tam zestaw, powiedz czego oczekujesz, za ile i jak to ładnie połączyć.

Link to post
Share on other sites

P.S. jeszcze przydała by mi się do tego zestawienia jakaś, karta sieciowa i muzyczna, a co byś powiedział o tym chłodzeniu http://www.ceneo.pl/20443469#tab=spec i o tej obudowie -http://www.ceneo.pl/2490673 ? Bo chciałbym żeby to wyglądało jakoś, chodzi mi tu o obudowę :) jeżeli mam zaoszczędzić 300zl na procku to mógłbym wrzucić w to?

Edytowane przez lakozi
Link to post
Share on other sites

Hmm, H100i jest okej. Zaledwie okej (dość głośne i nie jest specjalnie wydajniejsze od zwykłych chłodzeń za ~3 stówki). Raczej skłaniałbym się ku Swiftech H220 jeśli nie chcesz składać nic samemu. 

HAF okej, ale inny -> 932 bądź HAF X. Ogólnie ARC R2 i tak będzie lepszy (jakość/cena).
 

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanko bo pieniądze będę miał za jakiś czas, tak więc czy to chłodzenie które zapodałeś wyżej będzie pasować do AMD FX 6100? 

Tak wg podam moją specyfikacje obecną.
I chciałbym poznać opinie, zaznaczę to iż procek ma max 70stopni w krycie, a mój osiąga 75stopni+ :/

GTX 650 Gigabyte 1gb

DDR3 4gb(nie znam taktowania)

AMD Fx6100

Zasilacz FSP 500

Płyta główna 970-A-DS3 Gigabyte 

Edytowane przez lakozi
Link to post
Share on other sites

A jaka jest wasza opinia o moim obecnym sprzęcie ?
 

  • GTX 650 Gigabyte 1gb
  • DDR3 4gb(nie znam taktowania)
  • AMD Fx6100
  • Zasilacz FSP 500
  • Płyta główna 970-A-DS3 Gigabyte 

Chciałbym ją poznać, zostanę przy H220 i HAF x albo 932, na chwile obecną i zakupie te dwie części w tym miesiącu. Do aktualnego sprzętu, a Twoją konfiguracje Sid złoże jak przyjdzie budżet. Chyba że ktoś ma coś lepszego do zaproponowania ;)

 

P.S. 

Byłbym zapomniał, sprzęt ma być pod gry jak i również pod to abym mógł odpalić stream z gry bez utraty FPS`ów znacznej, zamierzam dokupić jeszcze Avermedia Live Gamer Portable, i w tym wypadku mam pytanie czy I7 nie była by lepszym rozwiązaniem, i dołożenie jeszcze 8gb ramu ?

Edytowane przez lakozi
Link to post
Share on other sites

Byłbym zapomniał, sprzęt ma być pod gry jak i również pod to abym mógł odpalić stream z gry bez utraty FPS`ów znacznej, zamierzam dokupić jeszcze Avermedia Live Gamer Portable, i w tym wypadku mam pytanie czy I7 nie była by lepszym rozwiązaniem, i dołożenie jeszcze 8gb ramu. Czy ten sprzęt wymieniony przez Ciebie Sid one jest OC, bo możliwość podkręcenia też mnie interesuje. Wiem że dużo mam tych pytań, lecz jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, tak więc jeszcze jedno pytanko jaki potrzebowałbym zasilacz przy SLI(nie wiem czy dobrze napisałem) tych kart graficznych.

 


@odświeżam 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...