Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzień dobry Panowie,

 

Tradycyjnie konsultuję się z Wami, zanim pudłu wyląduje w sklepowym koszyku - bo zawsze wymyślacie jeszcze coś fajnego ;)

 

Zestaw do gier, docelowo z myślą o W3 na którego czekam z niecierpliwością, a teraz pewnie tradycyjnie w BF4 pogram. Budżet ograniczony, lecz z dość elastyczną granicą. Na dzień dzisiejszy bez OC, bo nie mam czasu się w to bawić, później - kto wie ;)

 

Obecnie pudło będzie podłączone do TV o rozdzielczości niewiadomojakiej, bliżej kwietnia dostanie normalny monitor.

 

Na dzień dzisiejszy jest:

 

CPU: i5 4670K

Mobo: MSI Z87-G45 Gaming

GPU: GTX 780 od MSI ewentualnie GTX 770 (nie wiem czy 780 się w budżet złapie, jeszcze nad tym myślę)

Cooler CPU: nie mam zielonego pojęcia, nic mi się nie podoba...

RAM: G.SKILL RipjawsX DDR3 2x4GB 1600MHz CL7

SSD: Plextor M5S 128GB

HDD: jakiś 1TB

Napęd opt.: Samsung DVD+/-RW SH-224DB/BEBE

Karta WiFi: TP-Link karta Wi-Fi PCI-E 300Mb/s TL-WN881ND (raczej jako awaryjna)

Zasilacz: be quiet! zasilacz Straight Power E9 CM 580W (a może coś tańszego jednak?)

Obudowa: Fractal Design Define R4 USB 3.0 Window Black lub White (komputer ma mi dziecka nie budzić ;))

 

 

Jakieś uwagi? Składając propozycję bardzo proszę o wybór produktów ogólnie dostępnych w benchmarkowym sklepie. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i będę wdzięczna za pomoc w wyborze fajnego coolerka który się zmieści do R4 (no jakieś czernie i czerwienie z bielą mi się marzą, a tu nic nie ma :/)

 

 

Link to post
Share on other sites

Zamiast MSI z87-g45 lepszym wyborem będzie tańsza Asrock Z87 EXTREME4 - która ma chociażby 2 kości UEFI

 

Cooler CPU - tradycyjnie poleciłbym Thermalright HR-02 Macho Black White . Ale nie wiem czy trafi w Twój gust.

 

HDD: jakiś 1TB

Wybierałbym pomiędzy: Seagate 1 TB Barracuda (64MB, SATA/600) a WD Blue 1TB WD10EZEX 64MB cache SATA-600 . Którego nie weźmiesz będzie to dobry wybór.

 

Zasilacz można mieć tańszy i mocniejszy, również z Goldem np: Fractal Design Tesla R2 650W 80 Plus Gold albo Super Flower 650W Golden Green PRO (niestety niedostępny w benchmarkowym sklepie). Oba w zupełności wystarczą do zestawu i5 z OC + GTX 780. Trochę tańsza wersja 550W też sobie poradzi: Super Flower 550W Golden Green PRO

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zestaw bardzo dobrze złożony - jest w nim topowa i5'ka, świetna obudowa, mocna karta, bardzo cichy zasilacz. Jakiekolwiek jego zmiany byłyby troszkę na siłę robione i podyktowane byłyby raczej sympatią do danego produktu, niż jego lepszą jakością.

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na ten zestaw? (uwzględnij ceny ze sklepu Benchmark.pl ;) ) Może będzie się dało tak zakombinować, żeby wcisnąć GTX 780.

Link to post
Share on other sites

Co do chłodzenia Phanteks PH-TC14PE CPU-Cooler - red 

 

R4 mieści chłodzenia do 170mm więc nie będzie problemu, bardziej zwróciłbym uwagę na pamięci, RipjawsX mają wyższy radiator, dla 100% spokoju poszedłbym w low - profile.

 

Jeżeli nie pchasz się w SLI to spokojnie zastanów się nad ASRock Fatal1ty H87 Performance - o wiele taniej, 8 fazowa sekcja zasilania, dwie kości UEFI, oczywiście na H87 można podkręcać przez odblokowany mnożnik. Mobas póki co niedostępny ale dowiedz się czy przypadkiem nie pojawi się lada dzień .... 

 

Co do GPU, jeżeli GTX 770 / 780 to bierz wersję ASUSA, po pierwsze genialne chłodzenie, po OC mniej niż 70 stopni. Dodatkowo jeżeli przykładasz uwagę do wyglądu to wiedz że ASUS daje backplate, tutaj zaś nie ma GTX 770 ASUSA na stronie :/

 

http://content.hwigroup.net/images/products/xl/187051-2.jpg

 

Co do PSU, jeżeli coś taniej to Fractal Design Tesla R2 500W 80 Plus Gold - 498 na +12V spokojnie wystarczy do GTX 770. Do  GTX 780 również wystarczy ale będzie tylko około 100W zapasu, oczywiście zasilacz niemodularny. 


Jeżeli chcesz mieć wydajność GTX 780 niższym kosztem to: 

 

Radeon R9 290 MSI 4GB DP&HDMI&2xDVI (PCI-E) (1599 zł) + http://www.ceneo.pl/17756773

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-19.html

 

Teraz mając białe chłodzenie, białe wentylatory w obudowie weź może  białe chłodzenie, zastanów się też nad wersjami horyzontalnymi 

 

PHANTEKS PH-TC14CS - chłodzenie na procesor - czarne

PHANTEKS PH-TC14CS - chłodzenie na procesor - czerwone

 

Przy R9 290 bierz coś mocniejszego niż Tesla R2 500W .... 

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/925068-5/amd-radeon-r9-290---test


 

 

teraz pewnie tradycyjnie w BF4 pogram

 

 

 

Na dzień dzisiejszy bez OC, bo nie mam czasu się w to bawić, później - kto wie

 

To jest chwila moment, a w przypadku Frostbite 3.0 podniesienie zegarów CPU przekłada się na znaczny wzrost wydajności:

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/10/bf4/charts/bf4_cpu_gpu.png 

Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną RAM'ów nie zmieniałbym - nie padła jeszcze ostateczna decyzja co do coolera CPU, a żaden z tutaj wymienionych cooler'ów nie koliduje z RipjawsX, nawet ten śliczny, wielki kloc od Be Quiet'a:

 

 

Jednak dobrze, że kajitsu. wspomniał o możliwym braku kompatybilności coolerów CPU, z wysokimi RAM'ami - trzeba o tym pamiętać.

 

Jeżeli chcesz mieć wydajność GTX 780 niższym kosztem to: 

Radeon R9 290 MSI 4GB DP&HDMI&2xDVI (PCI-E) (1599 zł) + http://www.ceneo.pl/17756773

Ciekawy pomysł - faktycznie można mieć wydajnie, cicho i taniej, ale można stracić gwarancję - ryzyko i decyzja kupującego.

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites

No ęc...

 

mobo MSI wybrane ze względu na detal który mnie zauroczył - wiem że są nieco lepsze i bardziej opłacalne płyty... ale ja tego smoka nie odpuszczę ;) płyta dość przyzwoita... wiec chyba mogę nieodpuścić, nie?

 

grafika MSI ze względu na dostępność, cenę i również kolorystykę

z tego co widzę to starczy na 780, choć jeszcze mnie czeka wymiana kilku maili

będę się trzymać nVidii, ze względu na to, że co jakiś czas conieco projektuję, a programy w których to robię zdecydowanie lepiej działają na kartach nVidii

 

buda ostatecznie będzie biała... pudło ma stać w dość eksponowanym miejscu w salonie, więc stwierdziłam, że jak już ma się tak rzucać w oczy to niech chociaż wygląda jako tako i się zgrywa z meblami...

 

zasilacz... no właśnie tu się waham trochę... chcę modularny - to wiem na pewno... w benchmarkowym sklepie za wiele wyboru nie ma obecnie... no i nie wiem :P

 

dysk będzie WD Blue

 

 

no i ten cooler nieszczęsny... o  Thermalright HR-02 Macho Black White myślałam, dość tani, wydajny... ale brzydkiii....PHANTEKS PH-TC14CS jakoś przegapiłam... pewnie przez cenę :P a to zdecydowanie wizualnie jest to... i dość cichy nawet... pytanie tylko czy uda się go ściągnąć w najbliższym czasie, bo jest tylko na zamówienie

 

no... to idę dumać dalej, jak komuś coś jeszcze do głowy wpadnie to chętnie przeczytam :)

 

 

 

 


Panowie, bo ja się nigdy nie zdecyduję na jakiś cooler...

 

czy pod PHANTEKS PH-TC14CS wejdą te moje nieszczęsne pamięci? nigdzie nie mogę znaleźć ani ich wysokości ani miejsca pod tym coolerem... wujek gógiel mnie nie lubi coś ostatnio :/

Link to post
Share on other sites

Na początek przyjemna lektura http://pcfoster.pl/artykul/test-coolerow-be-quiet-dark-rock-advanced-i-pro/686-1.html

 

Osobiście uważam że cooler wart swojej ceny. 

 

Phanteks jest ciekawą propozycją, zastanów się czy różnica w cenie jest dla Ciebie opłacalna 

 

http://pcfoster.pl/artykul/phanteks-ph-tc14pe-%E2%80%93-test-coolera-cpu/780-4.html

Link to post
Share on other sites

Ja mogę opisać moje doświadczenie z tym BQ, bo mam go u siebie od ponad roku.
Montaż jest okej, cztery śrubki, backplate, śrubokręt i gotowe. Jest masywny, ale płyty nie urwie. Wadą jest wysokość (167mm), mieści się tylko do szerokich krów, ale do R3/R4 wejdzie spokojnie.
Jakoś wykonania na piątkę z plusem, farba nie odchodzi, nic się nie drapie, nie rysuje. Deisgn niecodzienny, mi się bardzo podoba, ale to sprawa subiektywna.

Teraz odnośnie wydajności i kultury pracy.
Trzyma temperatury na bardzo dobry poziomie, wiadomo, dużo zależy od sztuki procesora ale u mnie po lekkim OC (4.2Ghz) na 3570k jeszcze nie widziałem więcej niż 64 stopnie przy paleniu dziada OCCT. 
Sam wentylator, to klasa sama w sobie - 135mm BQ, czyli po ustawieniu go na 50-60% obrotów w idle, jest niesłyszalny. U mnie śmiga na 100% dopiero powyżej 55 stopni na procesorze, czyli łącząc jedno z drugim, dopóki nie gram (gdzie mi to obojętne) to go nie słyszę.

Chwalę bo jestem zadowolony (a i strasznie wymagający) a nie dlatego, że go mam. Za 200zł zakup bardzo udany (sam tyle dałem).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...