Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Niedawno pojawil sie nowy optyk od SS - Rival.

Myszka na papierze prezetnuje sie wysmienicie - jednak ciezko znalesc testy/techniczne recenzje.

Ma moze ktos ta myszke? Albo jakis namiar na techniczna recenzje?

Link to post
Share on other sites

Myszki nie posiadam ale na PGA na stanowisku Steelseries udało mi się pograć i to chyba najwygodniejsza mysz profilowana jaką dotąd trzymałem, spokojnie przebija Deathaddera czy G400. Optyczny gryzoń więc tymbardziej podoba mi się, jeżeli będę miał jak pewnie w niego się zaopatrzę :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

A po co mi 5000dpi?

Do shooterow 2000 jest az nadto. Ba wiekszosc pro cisnie 400-1000dpi takze nie o DPI chodzi.

 

Producent podal ze myszka jest pozbawiona akceleracji co jak wynika z testu jest nieprawda.

Druga znacznie gorsza sprawa to predykcja ktora znow negatywnie wplywa na precyzje sensora...

Takze jak na taki pulap cenowy to lipa.

Za 150 zl mozna miec TT Saphire a za ok 220 Zowie EVO EC ktore sa wolne od ww wad:

http://pcfoster.pl/artykul/tt-esports-saphira---recenzja-myszki/1079-4.html

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje/myszki/zowie-ec2-evo/

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Jak dotąd to jest JEDYNY test który twierdzi że jakakolwiek predykcja jest a nawet na overclock.net przyznali że takowej nie ma i sensor jest świetny więc sorry bardzo. Poza tym na zdjęciach jest jakaś wersja testowa myszy bo kupiłem Rivala i od spodu wygląda inaczej (ma standardową naklejkę z oznaczeniami a nie jakiś świstek z napisem MP-251 DVT. Oni chyba nie testowali myszki która trafiłe do sprzedaży O_o

Link to post
Share on other sites

Widzisz problem tam gdzie go nie ma.

Też mam tendencję to takiego rysowania, poza tym przy takim zoomie i pixelach wrażenie prostych linii się wyolbrzymia.

 

Rysując s3090 też mi tak wychodzi...


Gdybyś podłączył myszkę do maszyny, która rysowałaby idealny okrąg i zobaczył takie wyniki uznałbym to za problem.


Przybliż sobie w Paincie i zobacz jak skaczesz po pixelach myszką.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie to nie jest problem.

Po prostu stwierdzam ze mozna za podobne badz mniejsze pieniadze kupic torche lepszy sensor.

Nie twierdze ze SS Rivalt to zla mysz, ale jak pokazuja testy sa myszki troche lepsze.

 

Zgodze sie z stwierdzeniem ze do testow przydalaby sie maszynka do robienia okregow etc.

Ale narazie  znalesc takie testy jest relatywnie ciezko...

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

te linie na bokach kręgów zawsze się robią bez względu na sensor na A3090 (ma z 2-3% wbudowaną predykcję tyle, że jest to praktycznie niezauważalne) czy całkowicie bez predykcyjne A9500, A9800 i wszędzie wygląda to niemal identycznie ;) . Jak jest predykcja to okrąg wygląda bardziej jak kwadrat , na ten bok się nie patrzy ;) Tam też mają akcelerację a u nas jej nie zauważyliśmy - jak na laserze od razu widać nawet ruszając ręką z punktu do punktu tak w 3310 przy pomocy usztywnionej suwnicy zawsze powraca tam gdzie trzeba, może oni mieli jakiś gorszy model rzeczywiście. Tak jak pisali, że coś im tam lata w środku - w naszym modelu nic takiego nie ma. Teraz mamy mionixa avior do testów z tym samym sensorem podobno (w sumie jeszcze nie rozkręcaliśmy go ;p) także będziemy mieć porównanie jak jest u konkurencji :)

Edytowane przez ezzio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na twoich kółkach rysowanych za pomocą Zowie są takie same proste kreski jak powyżej tak po prawdzie, Zowie ma predykcję? Ja mimo wszystko nazwałbym to marginesem błędu pomiarowego ze względu na robienie tego "z ręki" i tyczy się to wszystkich powyższych obrazków. Szkoda tylko że przez jedną taką recenzję mysz będzie miał nie zasłużenie zszarganą opinię i większość dalej będzie się branzlować Deathadderem jakby to było zbawienie...

Link to post
Share on other sites

No moje oko zowie rysuje mniej kanciato niz rival ale zgadzam sie ze metodologia testu jest kiepska.

Kazdy ma inna reke i rzeczywiscie najbardziej miarodajnym testem bylby test przy uzyciu maszyny ewentualnie jakiegos -cyrkla do myszki ;-)

 

A co do DA to bardzo dobra myszka ( model 3G albo 2013 )  - chyba najlepsza jesli chodzi o ergonomie.

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Akurat DA takim załotem środkiem nie jest dla wszystkich, sam albo mogłem trzymać mysz wygodnie albo tak żeby używać 2 bocznych przycisków ^^ Co chodzi o ergonomię póki co Rival>MX518>Deathadder bo IE3.0 nigdy nie kupiłem (a nie wybulę za nią ponad 100zł, sorry bardzo) a Zowie jeszcze jakoś nie podkusiło mnie przetestować (tutaj podoba mi się w sumie brak sterownika) a nie miałem u kogo wymacać tak naprawdę więc w ciemno więcej nie kupię (Rivala macałem na PGA) myszki za większy hajs :) 

Link to post
Share on other sites

Da 2013 korzystałem przez 2 lata, gdy grałem w gry MOBA (League of Legends) krew mnie zalewała, dlaczego ? bo myszka posiada akceleracje, którą strasznie czuć i widać, Rival posiada zdecydowanie mniejszą, której nie odczuwałem. Przesiadka dla mnie na +.

 

Grając w FPS, ta akceleracja w ogole mi się nie pokazywała i nie dawała znaku, ale DA 2013 w FPS'ach wyglądał u mnie 3x lepiej niż Rival, dlaczego?

 

Dlatego że klawisze W DA 2013 to Omrony, i bardzo, chyba najbardziej czułe klawisze jakie kiedykolwiek miałem pod ręką, lekkie naciśnięcie i działało perfekto.

 

W Rivalu są jakieś Steelserowskie switche, jakieś przemeblowane Omrony, dokładnie nikt nie wie co i jak z nimi, napewno są lekko cięższe do wciśnięcia. 

 

Da jest dużo większa, na samym środku myszki jest taki punkt kulminacyjny który mnie zawsze irytował, ale dało się przyzwyczaić, 

 

z pewnością też Rival ma lepsze rubberized boki po boku.

 

Gdybym miał wybierać myszkę do FPS z tych dwóch: Zdecydowanie DA 2013

Myszkę do czegokolwiek innego: Rival

 

Jednak bardziej pokusiłbym się raczej o myszki Zowie, naprawdę są to perfekcyjne produkty, typu Zowie-FK, świetna myszka, problem w tym że za mała.

 

Natomiast zowie wyszło z nową myszą ( niestety, kiedy miesiąc wcześniej już kupiłem -.-" ) 

Są to nowe Myszki EC eVo CL

 

Perfekto sensor, super gripy, dopracowany scroll (poprawiony z fk). No i brak oprogramowania, co uważam za wielki + :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Sadys- miałeś problemy  w podstawówce i nie potrafisz czytać z zrozumieniem?

 

Przy bardzo szybkich ruchach po linii prostej predykcja była niezauważalna. Nawet przy minimalnym skosie widać ładne „schodki”. Podczas rysowania okręgów w zaznaczonych miejscach można zauważyć minimalne wygładzenie linii. Natężenie zjawiska jest na tyle małe, że można je uznać za pomijalne.

Dla mnie oznacza to tyle że poziom predykcji jest taki sam jak i w adns 3090, czy też adns 9500 i jeszcze kilku innych które rzekomo jej nie mają.
Również DA2013 robi minimalnie proste linie przy osiach x i y podczas ryzowania kręgów. A to wszystko ze względu na zmodyfikowane płótno w Paincie w systemach Vista i wyżej.
... proszę :>

Link to post
Share on other sites

Nie chce mi sie wracac w kolko do tego samego bo wszystko zostalo juz wyzej napisane.

Dodam jedynie ze linkujac test odnosilem sie do obrazu a nie tego co jest napisane.

Robilem testu u siebie na zowie ec2 evo i poprosilem kumpla ktory ma rivala zeby zrobil u siebie i roznica przy rysowaniu kolkach byla - nie jakas spora, wrecz niewielka ale jednak byla na korzysc 3090. Oczywiscie wrocimy do tematu metodologii takich testow - ze nie sa 100% miarodajne bo kazdy czlowiek innaczej naryssje i raczej zaden nie zrobi idealnie dwoch takich samych okregow, dlatego dalsze drazenie tego tematu niczego nowego nie wniesie.

Link to post
Share on other sites

sory,nie chciałem Cie urazić ale rano normalnie już coś mnie targnęło bo kolejne forum gdzie ktoś linkuje tą reckę i dodaje coś od siebie. Muszę w recce zmienić może zdjęcie żeby więcej osób przeczytało wnioski z testu.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dodam ze czytalem cala recke, po prostu bardziej skupilem sie na obrazie bo jego intepretacje kazdy moze miec ciut inna ;-) no i zastanawialo mnie skad ten wniosek:

"Także miłośnicy Counter-Strike'a i Quake'a, którzy wcześniej korzystali z DeathAddera, Abyssusa lub myszy z sensorem ADNS-3090, mogą nie być w pełni zadowoleni, ponieważ wrażenia z użytkowania są nieco inne"

Ale jak juz pisalem sytuacja jest wyjasniona.

 

Nie mniej przy tym temacie warto by bylo zastanowic sie nad uzyciem jakiegos "sprytnego" cyrkla do testow predykcji - w celu poprawy metodologie testow. Z tego co piszesz paint nie jest najszczesliwszym programem to tez mozna pomyslec nad zamiennikiem do niego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...