Skocz do zawartości

Monitor 1920-1080/1200 120-140hz (GRY)


Recommended Posts

witam chcialbym sie dowiedziec jaki monitor polecacie do grania, z dobrymi kolorami i z parametrami jak podalem w temacie, reszta pc to i2500k 4,6 hd 7950 , aktualnie posiadam monitor samsung S24A300BZ 60HZ

 

zastanawiam sie nad tymi dwoma, chyba ze macie cos innego do zaproponowania.

 

http://proline.pl/?p=ASUS+VG248QE  co myslicie o tym?

 

http://proline.pl/?p=EIZO+23+FS2333-BK i ten,

Edytowane przez t0md3long3
Link to post
Share on other sites

Eizo FS2333-BK to 60Hz monitor. 

 

Ten Asus(144Hz) do gier powinien być bardzo OK. Można jeszcze rozważyć tańszego 120Hz BenQ XL2411T.(1100zł). Wielkiej różnicy nie powinno być. 

 

Pamiętaj, że do tych monitorów koniecznie kabel DVI-D(dual link), albo display port, przez hdmi zablokujesz się na 60Hz. 

Link to post
Share on other sites

Eizo FS2333-BK to 60Hz monitor. 

 

Ten Asus(144Hz) do gier powinien być bardzo OK. Można jeszcze rozważyć tańszego 120Hz BenQ XL2411T.(1100zł). Wielkiej różnicy nie powinno być. 

 

Pamiętaj, że do tych monitorów koniecznie kabel DVI-D(dual link), albo display port, przez hdmi zablokujesz się na 60Hz. 

a czy zmiana 24" na 24 " jest wogole sensowna?

Link to post
Share on other sites

Ja siedzę na 27 calach, AMVA 60Hz i nie zamieniłbym na mniejszy, albo 120Hz TN'kę. Wszystko zależy od potrzeb i tego jak daleko mamy do monitora.(ja często mam ponad 1m)

 

Zazwyczaj jednak jest to odl. ok. 60-80cm i wtedy 27" może być za duże do szybkiej rozgrywki. 24" to optymalny wybór dla gracza obecnie.

Pamiętaj, że w kontekście gier zmiana będzie odczuwalna. Obraz wyświetlany ponad 100 kl/s vs 60 kl/s to spora różnica, na pewno zauważalna i dla lepszych graczy bardzo przydatna.

 

 

Poczekaj trochę na odpowiedzi innych użytkowników, bo jest tu na forum kilku którzy mają trochę lepsze rozeznanie w typowo gamingowych monitorach(120Hz i więcej)

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Fraps pokazuje ile FPS generuje karta graficzna. Monitor 60Hz nie wyświetli poprawnie więcej niż 60 kl/s. Jeśli karta graficzna podaje 90 kl/s to monitor próbuje to wykonać, ale kończy się to nałożeniem dwóch klatek na siebie i tzw. tearingiem. V-sync informuje kartę, że nie tędy droga, że monitor nie wyrabia i synchronizuje kartę do możliwości monitora.

 

Rozdieranie ekranu(screen tearing) jest tym bardziej widoczny im więcej na ekranie się dzieje i jak np. w strzelance szybko zmieniasz pozycję celownika. Wtedy mamy coś w ten deseń:

http://extreme.pcgameshardware.de/attachments/238181d1276487449-ist-tearing-und-hat-es-mit-v-sync-zutun-screen-tearing-001.jpg

Przy obrazie statycznym nie powinno to być tak widoczne.

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to jest tak, jak masz dane odświeżanie w monitorze czy inaczej sygnał o konkretnej częstotliwości to klatek może być więcej, ale wówczas potrzebna jest synchronizacja pionowa (v-sync), która nadmiar limituje i tearingu nie ma, mamy płynną, stałą animację, natomiast, gdy przy włączonym v-sync klatki spadną poniżej wymaganej pojawia się zjawisko shuteringu (czyli nierównego framerate'u), też nie wskazane i trzeba v-sync wyłączyć i będzie to tak samo na 120 czy 144Hz wyświetlaczu tylko się "limit" zmienia na odpowiednio 120/140 fps

Link to post
Share on other sites

to w moim przypadku, gra bez v sync i bez zadnych ubocznych efektow jest wskazana na monitorze minium 120 hz?  majac dajmy 80-100 fps na monitorze 120hz , bez v sync bede mogl sie cieszyc grą płynną bez tych tearingow i innych ? czy tez zeby miec plynna animacje trzeba bedzie wlaczyc v sync? 

Edytowane przez t0md3long3
Link to post
Share on other sites

Będziesz mógł grać bez włączonego v-sync i nie będzie żadnych efektów ubocznych. Zyskasz dodatkowo 16,7ms mniej opóźnienia które generuje v-sync, tym samym przewagę w rywalizacji sieciowej gdzie ważny jest reflex.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Będziesz mógł grać bez włączonego v-sync i nie będzie żadnych efektów ubocznych. Zyskasz dodatkowo 16,7ms mniej opóźnienia które generuje v-sync, tym samym przewagę w rywalizacji sieciowej gdzie ważny jest reflex.

i o  mi chodzilo a ja mysallem ze to wina karty graficznej. a tu jednak chodzi o monitor...

 

tylko teraz pytanie mam czy lepiej zostawic ten monitor, i kupic gtx 780 i grac z vsync, czy kupic nowy monitor? i zostawic karte i grac bez v sync?

Edytowane przez t0md3long3
Link to post
Share on other sites

Zadaj sobie pytanie czy gra z włączonym v-sync w jakiś sposób cię ogranicza, albo zabiera przyjemność z gry?

 

Albo pożycz monitor 120Hz i oceń sam czy jest Ci to potrzebne. Ja całkiem sporo gram(z vsync) i pomimo, że nie miałem do czynienia ze 120Hz nie widzę potrzeby przesiadki. 

 

Ewentualnie kup ten monitor 120Hz i przetestuj - przy zakupie przez internet możesz oddać taki monitor jak ci nie podpasi.(do 10 dni)

 

 

Jest jeszcze taka opcja, a nazywa się RadeonPro, tam masz kilka opcji synchronizacji, w tym Dynamic vsync. 

Warto kombinować, podobno pozostawienie włączonego V-sync wraz z triple-buffer i ograniczenie klatek do 59 zmniejsza wyraźnie input lag, eliminuje tearing i obraz jest płynny.(ja tak gram w BF 3 i nie narzekam - ale czy faktycznie ten input lag się zmniejsza to ciężko powiedzieć)

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Zadaj sobie pytanie czy gra z włączonym v-sync w jakiś sposób cię ogranicza, albo zabiera przyjemność z gry?

 

Albo pożycz monitor 120Hz i oceń sam czy jest Ci to potrzebne. Ja całkiem sporo gram(z vsync) i pomimo, że nie miałem do czynienia ze 120Hz nie widzę potrzeby przesiadki. 

 

Ewentualnie kup ten monitor 120Hz i przetestuj - przy zakupie przez internet możesz oddać taki monitor jak ci nie podpasi.(do 10 dni)

 

 

Jest jeszcze taka opcja, a nazywa się RadeonPro, tam masz kilka opcji synchronizacji, w tym Dynamic vsync. 

Warto kombinować, podobno pozostawienie włączonego V-sync wraz z triple-buffer i ograniczenie klatek do 59 zmniejsza wyraźnie input lag, eliminuje tearing i obraz jest płynny.(ja tak gram w BF 3 i nie narzekam - ale czy faktycznie ten input lag się zmniejsza to ciężko powiedzieć)

no czasami ogranicza gdy jest spadek ponizej 60 fps , bez v sync nie bylo by takich przycinek :)

http://proline.pl/?p=ASUS+VG248QE ten asus bedzie dobry? czy moze jest cos lepszego i tanszego?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...