Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od jakiegos czasu jeden z dyskow strasznie zaczal wibrowac przez co jest to troche denerwujace przy pracy. Robilem podkladki pod dyski z gabki antywibracyjnej pod panele podlogowe, troche pomoglo ale to jeszcze nie to.

Macie jakies patenty na pozbycie sie wibracji?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, ile masz miejsca w budzie, ale możesz spróbować czegoś takiego:

 

1). Dwie gąbki do mycia naczyń (wysokie na około 2,5cm)

2). Odcinamy tą twardą, cienką stronę, żeby została tylko sama gąbka

3). podkładamy te dwie gąbki pod dysk, jak na rysunku poniżej:

http://i.imgur.com/qsilHSK.jpg

 

Będziesz też musiał troszkę sam pokombinować - np. zbyt cienka lub miękka gąbka może spowodować to, że ciężar dysku zbyt mocno spłaszczy gąbki i wibracje przeniosą się na obudowę. Zbyt gruba lub twarda (sztywna) gąbka, jak na przykład gąbka antywibracyjna, może wpaść cała w wibracje i przenieść je na obudowę. Grubość, gęstość, sztywność gąbki ma być tak dobrana, żeby dysk był w tej gąbce lekko zanurzony, ma w niej "pływać".

 

Metoda ta nie jest zbyt estetyczna, ale skuteczna.

 

P.S. - wibracje zlikwidujesz, ale iglice i talerze będziesz słyszał.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dobry bajer z tymi gabkami, o tym nie pomyslalem.

 

W chwili obecnej 2 dyski powiesilem na kilku gumkach recepturkach, skuteczne ale troche sie obawiam, ze sie pozrywaja  :menda:  

 

 

 

Nie wiem, ile masz miejsca w budzie, ale możesz spróbować czegoś takiego

 

Powciskam gabki do koszyka na dyski i zrobie z nich kanapke (gabka>dysk>gabka>dysk), powinno zadzialac  :D

 

P.S. - wibracje zlikwidujesz, ale iglice i talerze będziesz słyszał.

najlepsze jest to, ze poza wibracjami nic nie slychac

Edytowane przez arkus
Link to post
Share on other sites

Jak zrobisz kanapkę, to może być, a raczej będzie zbyt wysoka temperatura dysku, tego obłożonymi gąbkami. Samo położenie dysku na gąbkach podniesie temperaturę, a Ty chcesz go pierzynką owinąć :D - nie ryzykowałbym.

 

Gumki recepturki też przerabiałem - spełniają swoją rolę w niemalże 100% eliminując drgania, jednak tak jak TY, ja też miałem obawy co do ich wytrzymałości i zanim stało się nieszczęście, dysior wylądował na gąbce.

 

Patenty już znasz  - baw się i kombinuj  ;) .

 

P.S. - jak wytłumiłem wszystko, co było możliwe, to wkurzała mnie iglica dysku i talerze - przeszedłem na SSD :D  (100% zadowolenia).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...