Skocz do zawartości

SAPPHIRE RADEON HD4870 -temperatua wspoczynku 88 - 90`C Co robić? Czy to normalne?


Recommended Posts

AKTYWNOŚĆ 1% no AirWave tyle to idzie się domyśleć, bym nie pisał gdyby było tak jak mówisz


aktywność 1, prędkość wetylatorów tryb auto ok. 40-50%, temp 88 - 90.   jeśli ręcznie podciągam prędkość went. np na 60 i więcej temp spada o ok. 4 - 5 stopni tylko, a przy tym strasznie głośno się robi.

 

czy te karty tak mają, czy coś jest nie tak?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze temperatury w MSI Afterburner, ale myślę że pasta, czy cokolwiek tam było jest do wymiany.

Wyciągnij kartę, przejrzyj chłodzenie, czy dociska do rdzenia. Może da się w łatwy sposób nałożyć nową pastę.

Link to post
Share on other sites

Tak po za tym czy ta karta była kiedykolwiek odkurzana? Jeśli chłodzenie nie jest zakurzone a pasta była zmieniana to trzeba będzie szukać innej przyczyny, ale póki co to są potencjalnie główne przyczyny.

Link to post
Share on other sites

http://imageshack.com/a/img34/9450/mu9z.jpg

 

Sytuacja wygląda następująco, kupiłem pastę SilentiuPC taką średnią za 20zł (4g) zdemontowałem chłodzenie z karty (karta jednak GiGAByte nie sapphire ale  radeon hd 4870) i zastosowałem nową pastę. Efekt>:

Było:
- w spoczynku 90 stopni, wiatrak auto ok. 40-50%

Jest:
- w spoczynku 80 stopni, wiatrak auto do 0 - 25% obrotów

p.s. chłodzenie jak i cały komp przedmuchany dość mocnym kompresorem powietrza.
p.s.2  zdjec nie było co robić bo nie było tak tragicznie z tym kurzem

pytanko czy tak może zostać?

Link to post
Share on other sites

Jak masz w spoczynku 80 stopni to nie wiem jak chcesz na tym w coś pograć. Jak możesz to jednak wrzuć parę fotek tego "cuda".

Może jednak nie dociska do końca to chłodzenie, chociaż jak Ci się nie będzie „wykrzaczać" podczas gry...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...