Skocz do zawartości

Hd 7990 asus za 2100zł upgrade z hd 7970


Recommended Posts

Toms3long3

Na hd 7950 w jakim dzisiejszym tytule ty masz 100 i więcej klatek na sekundę?tylko nie mów o menu w grze.

a np bf3 ultra wszystko cienie srednie i 2xmsaa srednio mam 80-115 fps w full hd a a wrzeczywistosci dziala jak by bylo z 20 fps , bez v sync nie da sie grac, szarpie wszystkim nie wiem jakos juz stracilem zaufanie do radeonow, teraz tylko nvidia nawet zeby miala faktycznie z 10fps mniej ale i tak wezme nvidie ze wzgeldu na plynnosc gry, co mi z tego ze mam 100 jak to chodzi jak by bylo 20? wole miec na nvidi faktycznie 80 i tak grac ;)

Edytowane przez t0md3long3
Link to post
Share on other sites

t0md3long3 - bez v-sync na nvidii też będzie wszystkim szarpać OMG. Jak obraz ma być płynny jak monitor nie jest zsynchronizowany z tym co mu "podaje" karta.

 

Na twoje problemy jedyne rozwiązanie to 120Hz TN'ka, a nie gtx 780.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Kurde skończyłem bf3 tyle że na hd7970 i singlu ,a nie multi i wszystko bajecznie było.

Ten list u góry z jakiej daty on jest?Ten co go pisał dałbym mu szanse zagrać jeszcze raz na nowych sterach.

Obiecuje zrobić test i będe szukał tego micro stutteringu jak mi tylko przyjdzie hd7990.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś jak się grało na CRT to chyba tearing nie występował, albo był bardzo subtelny - trzeba by i sięgnąć pamięcią i trochę poczytać o samej mechanice i różnicach CRT vs LCD.

 

Fakt jest taki, że przy LCD tearing daje o sobie znać i gra bez synchronizacji może dawać różnie nieciekawe efekty uboczne. 

Vsync zwiększa opóźnienie do ok. 16,6ms z tego co wiem, ale wyłączenie go powoduje jeszcze więcej problemów.(obecnie, na takie zabiegi jak v-sync off pozwolić sobie mogą raczej tylko posiadacze 120Hz monitorów)

 

Ogólnie zasada jest taka i to bez względu czy to karta AMD czy Nvidia aby testować różne ustawienia dot. współpracy na linii karta --> monitor, czyli vsync, triple-buffer, adaptive vsync, dynamic vsync, oraz kontrola liczby klatek. Nikt za nas nie sprawdzi jakie ustawienia nam najbardziej pasują w konkretnej grze.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites
.Zakupiłem tego gigusia 7990 za 389funtów mam nadzieje że będe zadowolony.

 

Na_pewno bedziesz. Nie przejmuj sie cewkami na poczatku bo sie wycisza do normalnego poziomy po jakims czasie. Jak chcesz zeby karta zawsze pracowala na 100% , a nie przeskakiwala pomiedzy zegarami (950-1000 Mhz) to zainstaluj MSI Afterburner i ustaw w "menu" synchronizacje dla dwoch kart+wymuszenie stalego napiecia+wylacz ULPS i Power Tune na +20% . Karta bedzie ladnie i rowno obciazac rdzenie i pracowac zawsze w "booscie" , nie ma to zauwazalnego wplywu na temperatury. Trzeba to pozniej zresetowac bo drugi rdzen w "idle" nie pojdzie spac. Dobrze jakby obudowa ma boczny wentylator. Jest maly problem ze sterownikami do tej pory nienaprawiony , mianowicie czasem drugi rdzen wybudza sie  w "idle" bez powodu. Mam tak z raz na tydziem. Tak przynajmniej ludziska na roznych forach pisza ze to wlasnie jakis "bug" w sterownikach.  Poza tym to posiadanie tej karty to sama przyjemnosc  :menda: Pozdr.

 

Pisz poprawnie. sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

t0md3long3 nie róbmy bałaganu w tym temacie, w dziale karty graficzne. 

 

W dziale Monitory i projektory masz kilka podwieszonych wątków, które to opisują najważniejsze pojęcia dot. monitorów, oraz zestaw polecanych monitorów. Temat monitora 120Hz do gier też już był tam wałkowany, jest nawet wątek o tej tematyce(60Hz vs144Hz). Jeśli dalej po ich przeczytaniu zastanawiałbyś się co wybrać to załóż temat w tamtym dziale.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

t0md3long3 nie róbmy bałaganu w tym temacie, w dziale karty graficzne. 

 

W dziale Monitory i projektory masz kilka podwieszonych tematów, które to opisują najważniejsze pojęcia dot. monitorów, oraz zestaw polecanych monitorów. Temat monitora 120Hz do gier też już był tam wałkowany, jest nawet temat dot. samyc 120Hz monitorów. Jeśli dalej po ich przeczytaniu zastanawiałbyś się co wybrać to załóż temat w tamtym dziale.

czyli mam rozumiec ze monitor 60hz do gier to juz przezytek?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem bo częściej gram na tv Ledzie 50" i 400hz niż na monitorze,weź sobie taki od_razu.
Keczu:jak coś będe pisał,ale przy takiej mocy poco wymuszać by cały czas chodził w trybie boost?
Cewki mi nie groźne po sapphire co miałem,w większości gier piszczały tylko w menu gdy było ponad 100 fps,stosowałem różne rady,zostawiałem kompa na 48h w stresie i wydawało mi się że później było trochę ciszej,albo po_prostu robie się głuchy.
Mam nadzieje że jeszcze procek da rade do tej grafiki.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

@ gregotsw. Nie odbierz mnie zle, - nie jestem zadnym fanboyem zielonych czy czerwonych. Chodzilo tylko i wylacznie o moj komfort grania, co jest subiektywna opinia. Radek byl/jest wydajna karta i temu nie zaprzeczam, jednak wszystkie problemy, ktorych doswiadczalem zniknely + plus jest chlodniej i ciszej. Takie bylo zamierzenie i sie udalo.

Link to post
Share on other sites
Kiedyś jak się grało na CRT to chyba tearing nie występował, albo był bardzo subtelny - trzeba by i sięgnąć pamięcią i trochę poczytać o samej mechanice i różnicach CRT vs LCD.

Ja akurat siedzę jeszcze na CRT i problem ten też tutaj jest. Dlaczego kiedyś go nie zauważaliśmy ? Może po prostu gry miały włączone vsync w standardzie i po prostu nie było możliwości wyłączenia go w menu.\

 

 

decrypterie, poczytaj o tym swoim 400Hz w tv, bo jak go podłączysz do komputera to zapewne będzie 60Hz.

 

 

mattpia, również wydaje mi się to trochę dziwne o czym mówisz. Co prawda problemu osobiście nie widziałem, może jak go zobaczę to uwierzę.

 

 

a np bf3 ultra wszystko cienie srednie i 2xmsaa srednio mam 80-115 fps w full hd a a wrzeczywistosci dziala jak by bylo z 20 fps , bez v sync nie da sie grac, szarpie wszystkim nie wiem jakos juz stracilem zaufanie do radeonow, teraz tylko nvidia nawet zeby miala faktycznie z 10fps mniej ale i tak wezme nvidie ze wzgeldu na plynnosc gry, co mi z tego ze mam 100 jak to chodzi jak by bylo 20? wole miec na nvidi faktycznie 80 i tak grac ;)

bez vsync to i na nvidi będziesz miał dokładnie ten sam problem...

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Ja akurat siedzę jeszcze na CRT i problem ten też tutaj jest. Dlaczego kiedyś go nie zauważaliśmy ? Może po prostu gry miały włączone vsync w standardzie i po prostu nie było możliwości wyłączenia go w menu.\

 

 

decrypterie, poczytaj o tym swoim 400Hz w tv, bo jak go podłączysz do komputera to zapewne będzie 60Hz.

 

 

mattpia, również wydaje mi się to trochę dziwne o czym mówisz. Co prawda problemu osobiście nie widziałem, może jak go zobaczę to uwierzę.

 

 

bez vsync to i na nvidi będziesz miał dokładnie ten sam problem...

to lekiem na to jest zmiana monitora na 120hz? czy wiecej?

Link to post
Share on other sites

Włączyć vsync w grze, jeśli nie działa lub nie ma takiej możliwości to wymusić w sterowniku lub poprzez program RadeonPro.

Osobiście zauważyłem, że w wielu grach sygnowanych przez NV, vsync włączany w grze działa źle lub nawet wcale na radeonie :/

Wtedy najlepiej wymusić poprzez RadeonPro razem z potrójnym buforowaniem.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

 

 

Keczu:jak coś będe pisał,ale przy takiej mocy poco wymuszać by cały czas chodził w trybie boost?

 

W zasadzie nie ma takiej potrzeby, ale jak na razie znalazlem tylko dwa przypadki. Crysis 3 , ja gram na full ustawieniach + FXAA i mi tak pasuje (monitor 1920x1080) to racja nie ma potrzeby ,ale jak zaczniesz sie bawic z wiecej niz MSAA x2 to mozesz miec spadki ponizej 60fps. Co w zasadzie nie zmienia faktu ze gra chodzi oki. I Far Cry 3 w tej grze obciazenie rdzeni jest nie rowne , spada momentami do ok. 65% i tak na przemian pomiedzy rdzeniami plus zegar pomiedzy 950-1000Mhz co przy intensywnych momentach w grze powoduje spadki fps i lekkie przyciecia. To raczej problem samej gry niz tego ze karta nie daje rady . Wlasnie to co opisalem wczesniej rozwiazuje te problemy. Rdzenie beda rowno i na stale obciazone po ok 99% i zegar 1000Mhz. Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...