Skocz do zawartości

ASROCK EXTREME3 GEN3 socket do wymiany


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez krzesuo,

Recommended Posts

  • Rozwiązanie

Witaj,

próbowałeś uruchamiać na niej procesor? Ja w LGA1156 nie miałem jednego, bądź dwóch pinów i wszystko działało miód malina ;). Jeśli jednak nie działa, to możesz płytkę spisać na straty, podstawki LGA niestety mają to do siebie, że jak mocno wykrzywisz/urwiesz pin to ponowne zamocowanie takowego jest koszmarnie trudne (jeśli jest w ogóle możliwe) :(.

Co do płyty - jeśli ma służyć + ewentualnie jakieś O/C, MSI Z77A-G43 powinna spełnić Twoje wymagania.

Edytowane przez krzesuo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

witam

mam problem w płycie Asrock socket 1155 mam 3  wyłamane piny .czy warto ja naprawiać??mam procka i5 2500k czy macie propozycje jakichś płyt głównych zamiast niej. co warto kupić żeby służyło za rozsądną cenę. 

 

Jedyna naprawa jaka wchodzi w grę to wylutowanie całego socketu i wlutowanie nowego. Droga zabawa, w cenie takiej wymiany kupisz używkę lga1155 na allegro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzieki

krzesuo myslelem o czyms co ma juz 2x PCI Express 3.0 x16 . mam gtx 670 4 gb i mysle w przyszlosci dokupic 2go

. po wlaczeniu kompa nic sie nie dzieje grafika wiatraki chadza ale nic po za tym sie nie dzieje nie dziala procek. i to jeszcze z mojej winy. matowalem silver arrowa a ze mam troche za wiele sily za mocno go skrecilem

Link to post
Share on other sites

krzesuo, też mógłbyś uprzedzić że włożenie proca do zwalonej płyty może zaowocować zniszczeniem procka, także to że Ci działało bez kilku pinów (chociaż nie wiem jak bo gdyby nie były potrzebne to by ich nie było fabrycznie) to nie znaczy że jakby kolega spróbował takiej praktyki mógłby się pożegnać  z 2500k

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie ma pina to co może pójść? Jeśli w podstawce lub na płycie będzie zwarcie, to mógłbym się zgodzić. Używałem na wybrakowanym sockecie dwa procesory (Core i3 550 i Core i5 750) i obydwa procesory (prawdopodobnie) działają dobrze po dziś dzień. Jeśli nie było nigdzie dwóch zetkniętych ze sobą pinów w podstawce to nie wydaje mi się, żeby procesor miałby się w jakikolwiek sposób uszkodzić.

Link to post
Share on other sites

dzieki

krzesuo myslelem o czyms co ma juz 2x PCI Express 3.0 x16 . mam gtx 670 4 gb i mysle w przyszlosci dokupic 2go

. po wlaczeniu kompa nic sie nie dzieje grafika wiatraki chadza ale nic po za tym sie nie dzieje nie dziala procek. i to jeszcze z mojej winy. matowalem silver arrowa a ze mam troche za wiele sily za mocno go skrecilem

2X PCI-E X16 przy dwóch kartach grafiki w SLI/CF zapewniają jedynie procesory i płyty główne na socket LGA 2011. W każdym innym wypadku będziesz miał max. X8 dla dwóch kart grafiki. :)

Edytowane przez TitoBandito01
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, podane przeze mnie płyty udostępniają dwa sloty PCIEx 16 tylko fizycznie, bo elektrycznie dzieli się na x8 i x8.

Co do PCIex 3.0, nie wiem, czy każda płyta główna tak ma, ale chyba PCIex gen 3.0 działa tylko po wsadzeniu Ivy Bridge ;).

Edytowane przez krzesuo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tutaj tyle odpowiem, że mobo jako ogólny przekaźnik różnych bodźców w relacji procek zasilacz ram grafa jeżeli jest uszkodzone to nie koniecznie musi być kwestia zwarcia, a starczy że jakieś tam (nie znam się na elektronice więc nie dawać mojej teorii do złotych myśli) przetwornik czy ten pierniczek co ma robić z sieciowego napięcia konkretny woltaż się zepsuje i do proca popłynie z całej epy prąd i zjara się zwyczajnie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...