Skocz do zawartości

Słuchawki do muzyki/gier(nauszne) <400zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez iDaft,

Recommended Posts

Witam

 

Budżet : Chciałbym zakupić słuchawki ,tak jak napisałem, gdzieś do 400 zł. Jeżeli będzie coś extra to mogę z 100 zł dołożyć mimo wszystko. :)

Czego potrzebujesz? : Chciałbym nabyć słuchawki, najlepiej nauszne, takie aby zakrywały mi uszy w całości, czyli chyba te okołouszne, czy jakoś tak(nie znam sie zbytnio). Także miło by było, aby były zamknięte z uwagi na to, iż chciałbym także używać tych słuchawek na zewnątrz, nie tylko w domu, także żeby nikomu nie przeszkadzać .

Przeznaczenie: Głównie do słuchania muzyki. Preferuje głownie hip-hop, rapsy lecz ostatnio troche zachwyciłem się rockiem oraz jakąś muzyką elektroniczną. 2gim przeznaczeniem były by gry komputerowe( jakieś MMO,FPS). Ale mimo wszystko jako główny cel stawiał bym muzykę.

Źródło: Głównym odtwarzaczem jaki aktualnie posiadam jest mój telefon galaxy S3, drugim zaś mój laptop z (tutaj jakieś 2 nazwy mi się pojawiły, jak patrzyłem w menadżerze urządzeń) AMD high definition audio device i realtek high definition audio.
Oczekiwania : Oczekuję od słuchawek aby były wytrzymałe, zawsze kupywałem jakieś tanie słuchawki, które przeważnie bardzo szybko mi się psuły( Głównie kabel. Izolacja sie zrywała przy stykach). Teraz zdecydowałem się pierwszy raz, aby kupić jakieś porządne słuchawki. Fajnie by też było, aby kabel nie miał 3 m (nie wiem gdzie miałbym go schować), szczególnie jak bym wyszedł gdzieś na miasto ( No chyba, że macie rozwiązanie co do tego problemu). Jeżeli chodzi o sam dźwięk to ja nigdy nie miałem styczności z jakimiś różnymi typami, bądź drogimi słuchawkami, także nie jestem specjalistą jeżeli chodzi o jakość dźwięku. (Ale to nie znaczy, że odrazu muszą być jakieś z gorszą jakością). Mimo wszystko chciałbym poczuć tą różnicę. O nausznych i zamkniętych już powyżej napisałem, także myślę, że to wszystko. A i jeszcze nie zbyt przywiązuje uwagę co do wyglądu.

Inne: Jak bym coś źle napisał, to przepraszam ale poprostu nie znam się zbytnio. Mam nadzieje że wszystko wyraźnie wmiare napisałem. W ostateczności jak nie wypalą te nauszne to myślę nad dousznymi do telefonu, zaś do kompa jakieś typowo z mikro, ale mimo wszystko wolał bym takie uniwersalne:P.

Ewentualnie:

Muzyka : To jak pisałem hip-hop, rapsy, jakis rock, elektronika, coś spokojnego od czasu do czasu ( muzyka klasyczna).

 

To chyba tyle, czekam na jakieś propozycję.

 

Edit:

Poprawiłem jeszcze troszq błędów ortograficznych i językowych w mojej wypowiedzi:)

Edytowane przez vinit
Link to post
Share on other sites

Shure SRH240/Shure SRH440 lub Denon AH-D1100 z anty-bass modem (konieczne).

http://pochlaniaczczasu.blogspot.com/2013/10/shure-srh240-recenzja-troche-spozniona.html

http://forum.mp3store.pl/topic/106431-denon-d1100-antybas-mod/?do=findComment&comment=1010453

 

Sorry, że skopiuję, ale nie chce mi się tego samego kilkanaście razy powtarzać. 

 

Nie słuchałem Marshali, jakoś mnie do nich nie ciągnie, ale sam słucham na co dzień rapu i tutaj parę informacji, które powinieneś wiedzieć:

- w większości utworów wykorzystywany jest punch (tak to sobie nazywa), czyli mid-bas (bas średnicowy). Dobrym przykładem jest kawałek Mediuma - Traper. Zejścia niskich częstotliwości aż tak nie słychać.

 

- wokal. W rapie jest on najważniejszy, a odpowiadają za niego średnie tony (dolna ich granica leży pomiędzy 160 a 200Hz, zaś górna koło 1.300-2000Hz). Ma być pełny, jak najbardziej wysunięty.

 

- trzymaj się z daleka od słuchawek z tzw. Vką (podbite skrajne częstotliwości tj. góra i dół, średnica wycofana). W Elektronice się to fajnie sprawdza, ale wszelkie formy wokalne nie brzmią tak kolorowo.

I to chyba na tyle, radzę również pamiętać, że nie jest wymagająca muzyka i nic odkrywczego nie usłyszysz na takich HD650. Idealny pułap cenowy to tak 500-600zł. 

 

Stosując się do wszystkich wskazówek polecę dwie pary, które spokojnie zagrają z tych grajków:

- Shure SRh240 - słuchawki nastawione na wokal. Jest po prostu wyśmienity, żadne inne słuchawki do 400zł (prócz SRH440) nie oferują takiej jego jakości. Cierpią na tym wysokie tony, których jest trochę za mało, ale w rapie to absolutnie nie przeszkadza. Bas schodzi piekielnie nisko, ale troszeczkę brakuje midbasu, a do tego trzeba wykonać bass mod (wywiercenie dziurek wiertłem i wytłumienie muszli pianką, banał. Możemy zrobić od 1 do 3 dziurek, po największej opcji słuchawki skaczą na głowie, ale nie cierpi na tym zejście), bo bez niego w fabrycznych niskich jest mało. Scena troszkę wycofana, przeszkadza w nagraniach koncertowych, bo inaczej to takie zauważalne nie jest. Zgrają się raczej lepiej z Classiciem, choć kto co lubi. Tutaj jeszcze moja recka (One S to mniej więcej jak Classic): http://pochlaniaczcz...-spozniona.html .

 

- Denon AH-D1100 - 299zł za nowe to świetna cena, lecz te słuchawki niestety nie są pozbawione wad. Prosto z pudełka grają trochę kiepsko, basu trochę za dużo jak na mój gust, grają Vką, mało wysokich. Sytuacja jednak drastycznie się zmienia po wykonaniu Anty-bas moda (http://pokazywarka.pl/t2qv9r/), dzięki czemu te słuchawki grają o jedną-dwie klasy wyżej. Niskich ubywa, zostaje jednak przyjemny i mięsisty mid-bas (nie mają takiego zejścia jak Shure), średnica wysuwa się tak ogromnie, że po dawnej Vce nie ma śladu (mimo tego do Shure niestety porównać ich nie można, choć niewiele im brakuje), wysokich jest co najmniej dwa-trzy razy więcej niż w fabrycznych (dużo więcej niż w Shure), dzięki czemu przekaz staje się czytelniejszy, mimo to nie męczy. Scena jest szeroka, choć po modach jest płytsza. Te słuchawki są jedynie do zmodowania, nigdy nie widziałem tak podatnych na wszelakie modyfikacje słuchawek, można nawet dostosować to pod siebie. W stosunku do Shure są bardziej uniwersalne, jazz i rock brzmią nieporównywalnie lepiej. Najgorszą ich wadą jest jakość plastiku, tragedia lekko mówiąc. 

 

Są również lepsze propozycje, na przykład Shure SRH750DJ i AKG K181DJ, ale nie wypowiem się obszernie na ich temat, ponieważ nie miałem ich jeszcze u siebie.

 

Jakby co, to pytaj.  :)

Link to post
Share on other sites

Okey, to tak:

 

1. Czy jest jakaś diametralna różnica, twoim zdaniem, między srh 240 a 440? Bo w sumie opisałeś 240stki tylko.

2. Co do tego denona to ogólnie patrząc na ceneo słuchawki te, w cenie okolo 270 zł, sprzedaje tylko jeden sklep, a reszta po 600 - 800 zł. Nie jest to troszq dziwne? W sęsie nie mam pewności czy to oryginał. Na allegro najtańsze były chyba za jakieś 460 zł używane . Akurat te denonki były by bardzo dobrym rozwiązaniem, ale te różnice cen budzą wątpliwości. Jakie jest wasze stanowisko co do tego?

3. Czy też twoim zdaniem warto dołożyć te pare groszy do tych shure srh750dj itd.? Patrząc z perspektywy doznań dźwiękowych oraz wytrzymałości danego modelu.

4. I ostatnie. W każdym modelu, prócz denonek, kabel w sluchawkach ma 3m- 2m. Nie jest on zbyt długi jak na jakieś wyjście? W sęsie czy są jakieś spinki czy coś innego do zwinięcia tego kabla?

Link to post
Share on other sites

Okey, to tak:

 

1. Czy jest jakaś diametralna różnica, twoim zdaniem, między srh 240 a 440? Bo w sumie opisałeś 240stki tylko.

2. Co do tego denona to ogólnie patrząc na ceneo słuchawki te, w cenie okolo 270 zł, sprzedaje tylko jeden sklep, a reszta po 600 - 800 zł. Nie jest to troszq dziwne? W sęsie nie mam pewności czy to oryginał. Na allegro najtańsze były chyba za jakieś 460 zł używane . Akurat te denonki były by bardzo dobrym rozwiązaniem, ale te różnice cen budzą wątpliwości. Jakie jest wasze stanowisko co do tego?

3. Czy też twoim zdaniem warto dołożyć te pare groszy do tych shure srh750dj itd.? Patrząc z perspektywy doznań dźwiękowych oraz wytrzymałości danego modelu.

4. I ostatnie. W każdym modelu, prócz denonek, kabel w sluchawkach ma 3m- 2m. Nie jest on zbyt długi jak na jakieś wyjście? W sęsie czy są jakieś spinki czy coś innego do zwinięcia tego kabla?

SRH440 sa bardziej analityczne, a idzie za tym więcej góry i mniej funowy dźwięk. Prócz tego palak trzeba naprawić, bo fabryczny lekko uciska.

To jest taka promocja, bo te słuchawki właśnie tyle kosztują w np. UK (przeliczajac na PLNy) i za tą cenę są świetne. Tyle, że dopiero po modach, bo przed to mocna, basowa Vka.

SRH750DJ są dużo mniejsze i bardziej przenosne, co przeklada się na trochę mniejsza wygodę.

Kabel zawsze możesz schować do kieszenie, poza tym, że to raczej słuchawki do domu.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...