Skocz do zawartości

Cooler Master HAF, czy może coś innego..


Recommended Posts

Witam

 

Mam zamiar zmienić obudowę na większą i bardziej przewiewną. Moim faworytem jest HAF 932 którego można już kupić za 440zł(ram.net) Z tego co wyczytałem went.23cm dają przepływ rzędu 110 CFM czyli sporo. I stąd moje pytanie czy w tej cenie dostanę coś lepszego? nie musi być jakaś szczególnie ładnie bo pewnie wyląduje pod biurkiem.

Drugie pytanie, na jaki 14 cm zmienić wentylator w zasilaczu modecom volcano, taki żeby na max obrotów był cichy i coś tam wiał(>50Cfm)

tak coś do 50zł max.

 

może takie coś wystarczy?

 

http://www.cooling.pl/fander-roxo-ultra ... ory=30_225

Link to post
Share on other sites

Ponieważ także kupuje niedługo budę to możesz zajrzeć do mojego tematu jest tam parę wymienionych :Pviewtopic.php?f=20&t=11184

 

Cooler Master CM 690 II Advanced

HAF 932 i 922

Antec 300 i 900 (ewentualnie 1200 na którą sam mam chrapkę :) )

Lancool k62 itp.

 

Wentyl podałeś bardzo dobry właściwie nic ciekawszego w ten cenie nie znajdziesz :P

http://www.proline.pl/sklep.php?p=SCY+KAZE+MARU+1200

Taki ewentualnie wyszukałem jeszcze.

Swoją drogą tak ci hałasuje że chcesz go wymienić ? :oops:

Link to post
Share on other sites

Cooler Master CM 690 II AdvancedHAF 932 i 922Antec 300 i 900 (ewentualnie 1200 na którą sam mam chrapkę )Lancool k62 itp.Wentyl podałeś bardzo dobry właściwie nic ciekawszego w ten cenie nie znajdziesz http://www.proline.pl/sklep.php?p=SCY+K ... U+1200Taki ewentualnie wyszukałem jeszcze.Swoją drogą tak ci hałasuje że chcesz go wymienić ?

Antec 300 odpada za mała, 1200 za droga. Mniejszy HAF odpada.

Zasilacz podczas obciążenia(podkręcony procesor, grafiki+gra) już zaczyna odlatywać

Link to post
Share on other sites

skoro odlatuje to go skrec - co Ci z tego ze wymienisz wentyl skoro ten na ktory wymienisz daje taki sam ciag jak skrecony oryginal z modecoma myslisz ze skarby zyskasz - nic nie zyskasz chyba ze lozysko sie rozj... w modecomie on poprostu nadmiarowy wicher daje

majac regulacje masz kontrole nad temperatura a wsadzisz o gram za slaby wentyl i wypierniczy sie zasilacz - choc akurat te 700 obr powinno raczej dac rade ale to zalezy na ile pracuje zasilka bo kiedy wywalisz z poborem 600w to niekoniecznie da rade a raczej koniecznie nie da rady

 

gdyby to bylo takie proste by zastosowac do kazdego poboru najcichszy/najwolniejszy wentylator na rynku to myslisz ze firmy by same na to nie wpadly by dac taki 600/700obr? przeciez to zaden wzrost ceny a jaki komfort.. no ale niestety tak to nie dziala

wpadlyby na to ale sprzet by sie walil - nie zawsze mozna dac to co by sie chcialo

Link to post
Share on other sites

skoro odlatuje to go skrec - co Ci z tego ze wymienisz wentyl skoro ten na ktory wymienisz daje taki sam ciag jak skrecony oryginal z modecoma myslisz ze skarby zyskasz - nic nie zyskasz chyba ze lozysko sie rozj... w modecomie on poprostu nadmiarowy wicher daje

majac regulacje masz kontrole nad temperatura a wsadzisz o gram za slaby wentyl i wypierniczy sie zasilacz - choc akurat te 700 obr powinno raczej dac rade ale to zalezy na ile pracuje zasilka bo kiedy wywalisz z poborem 600w to niekoniecznie da rade a raczej koniecznie nie da rady

 

gdyby to bylo takie proste by zastosowac do kazdego poboru najcichszy/najwolniejszy wentylator na rynku to myslisz ze firmy by same na to nie wpadly by dac taki 600/700obr? przeciez to zaden wzrost ceny a jaki komfort.. no ale niestety tak to nie dziala

wpadlyby na to ale sprzet by sie walil - nie zawsze mozna dac to co by sie chcialo

W moim starym chieftecu gps wentylator pod g**ym obciążeniem kręcił się ok 3000obr. wydając odgłos odkurzacza, robiąc airflow na poziomie extreme,skutecznie uprzykrzając życie posiadaczom tego sprzętu, tylko pytanie po co?? Jakoś od dwóch lat pracuje z niskoobrotowym went. i nic mu się nie dzieje..

a o regulatorze w zasilaczu to nie słyszałem, i nie widzie sensu aż tak kombinować

 

edit.

spoko poszukam jakiegoś 1000-1200obr. z cfm 60-70 i będzie git. Mam na froncie 14cm revoltec air guard i jest słyszalny na max.obr.a daje tylko 55CFM

Link to post
Share on other sites

kupiłem jednak tego HAF-a i muszę stwierdzić jedno- spory kawał blachy z niego :P , na razie sprawdziłem tylko jak głośno chodzi, a graty będę przekładał dopiero po body paintingu. Mam nadziej że bardzo tego nie sprtole..

Link to post
Share on other sites

skoro odlatuje to go skrec - co Ci z tego ze wymienisz wentyl skoro ten na ktory wymienisz daje taki sam ciag jak skrecony oryginal z modecoma myslisz ze skarby zyskasz - nic nie zyskasz chyba ze lozysko sie rozj... w modecomie on poprostu nadmiarowy wicher daje

majac regulacje masz kontrole nad temperatura a wsadzisz o gram za slaby wentyl i wypierniczy sie zasilacz - choc akurat te 700 obr powinno raczej dac rade ale to zalezy na ile pracuje zasilka bo kiedy wywalisz z poborem 600w to niekoniecznie da rade a raczej koniecznie nie da rady

Problemem okazała się zbyt duża w temp. w obudowie, po włożeniu gratów do nowej obudowy temp. spadły średnio o ponad 10 stopni. Wentylator w zasilaczu już tak obciążeniem się nie rozkręca stąd fanswap wydaję się zbędny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...