Skocz do zawartości

[problem z działaniem] Logitech G700


Recommended Posts

Witam,

Ponad 2 lata używam ww. myszy i od niedawna występuje dziwny problem. Przyciski same się "odklikują" (np. przenoszę jakiś folder, a on nagle "upada"), również zamiast pojedynczego kliknięcia występuje podwójne. Sterowniki są zainstalowane. Problem dotyczny jedynie lewego przycisku.

Czy jest sens samemu rozkręcać myszkę?

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Link to post
Share on other sites

Witam! Ten sam problem. Czytałem o tym na obcokrajowych forach i dowiedziałem się że problen tkwi w jakiejś blaszce która się ugina z wiekiem działania przez co znajduję się bliżej przycisku i powoduje problemy. Jeśli masz gwarancje to wysyłaj. Jeśli nie to pozostaje ją rozkręcić, przeczyścić i zobaczyć czy rzeczywiście znajduje się tam jakaś blaszka.

 

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie takie same objawy miałem po kupieniu myszki ze środkowym przyciskiem. Stwierdziłem, że jest nowa, więc pewnie nie wyrobiona, dlatego dam jej kilka dni i to było dobre posunięcie, bo przycisk się wyrobić i do dnia dzisiejszego nie mam z nim problemów. Jak problem nie będzie ustępował, to jak masz gwarancje to oczywiście oddać, jak nie to rozkręcić i przeczyścić. Jak to nie pomoże, to wymienić na nowy. Przy tak drogiej myszkę naprawa będzie na pewno opłacalna.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem, jeśli 3 lata to piszę do Logitecha :)

Najprawdopodobniej dostaniesz nową (G700) - przysyłają z Holandii.

 

Informacyjnie:

Jak po gwarancji wystąpi podobny problem, to myszkę można łatwo rozebrać wraz z uszkodzonym mikrostykiem i samemu naprawić.

Jeżeli po naciśnięciu przycisku w myszce słychać kliknięcie, a przyciska raz zadziała, a raz nie lub ma działanie przerywane, to najprawdopodobniej są zabrudzone styki w mikrostyku. Sam mikrostyk jest całkowicie rozbieralny i dzięki temu możemy dostać się do styków i je przeczyścić - polecam papier ścierny o gradacji 2000 + izopropanol lub coś do odtłuszczenia.

 

P.S. - Przed wyciągnięciem styków z mikrostyku, dobrze jest sobie zrobić zdjęcie tego elementu, żeby potem wiedzieć jak to złożyć do kupy :D

Link to post
Share on other sites

Chętnie dowiem się od autora tematu czy dostanie nową myszkę. Swoją drogą sam dzisiaj dzwonię do Logitecha zobaczyć czy moja pójdzie na gwarę producenta.

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Edit: Dzwoniłem i problem tkwi w blaszce na mikrostyku. Bez problemu poleci u mnie na gwarancję. Pozdrawiam

Edytowane przez triv961
Link to post
Share on other sites

nie wiem czy możesz zanieść osobiście. Dziś też zgłosiłem moją G700 na FIXIT na gwarancję i w mailu potwierdzającym dostałem dopisek: "UWAGA: Nie ma możliwości osobistego dostarczenia przesyłki." Poza tym widzę, że jesteś z krakowa a produkty wysyłają do Krosna..

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

 

 

Ponad 2 lata używam ww. myszy i od niedawna występuje dziwny problem. Przyciski same się "odklikują" (np. przenoszę jakiś folder, a on nagle "upada"), również zamiast pojedynczego kliknięcia występuje podwójne. Sterowniki są zainstalowane. Problem dotyczny jedynie lewego przycisku.

 

Ehhh...

Mam dokładnie ten sam problem od jakichś dwóch dni  :/ 

Zaraz zabieram się za jej naprawę (mam nadzieję)...


Naprawiłem, ale teraz lewe "klik" brzmi inaczej niż prawe... :/


Wyprostowałem blaszkę ile się tylko dało i oba brzmią identycznie :jupi:

Link to post
Share on other sites

Ja jak kupiłem myszkę to tak działał mi środkowy przycisk, puszczał lub podwójnie klikał mimo pojedynczego naciśnięcia. Przez kilka dni naciskałem więc środkowy przycisk mocniej i problem zniknął sam. Po ok. 2 latach znowu problem wystąpił dokładnie taki sam. 2-3 dni mocniejszego naciskania i problem znowu zniknął sam. Oczywiście nie naciskajcie go tak, że plastiki trzeszczą :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...