Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu i sugestie (Buda + monitor za 3,5k do gier)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlueMike,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry, filmy i amatorska obróbka filmów w Adobe Premiere Pro

  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500zł (za komp z monitorem)

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie wykluczam takiej możliwości

Specjalne wymagania: Zdecydowanie wolałabym Radeona, niż GeForca

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: monitor który chciałabym mieć w zestawie powinien być Full HD

Których części potrzebujesz?: Buda + Monitor, bez stacji dysków (nie korzystam)

Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera?: nie

Własna propozycja zestawu: http://i1014.photobucket.com/albums/af264/decorte/Beznbsptytu1420u_zps226bc517.jpg

Inne:

  1.  Jak już wspomniałam wolałabym Radeona, są to kwestie osobiste, po prostu jestem związana emocjonalnie z tymi kartami, nigdy nie miałam z nimi problemu, podczas gdy GeForce zawsze mnie zawodził

  2. Monitor mógłby być ten co wybrałam, ale nie jest to konieczne.

Na dysku nie chcę oszczędzać, na moje potrzeby 1TB to minimum

Gram we wszystko co wychodzi na bieżąco, nie chciałabym za pół roku modernizować komputera, jednak 3,5 tys to absolutne maksimum.  

Edytowane przez candy
Link to post
Share on other sites

Do tego procesora i jego OC to wolałbym już MSI Z77A-G43 z w pełni chłodzoną sekcją zasilania.

 

Możesz przemyśleć też wzięcie i5-3570 (bez K) którego powinieneś być w stanie podkręcić na tej płycie w okolice 4,1 może 4,2 GHz.  Oczywiście w obu przypadkach należy dokupić chłodzenie.

 

Poza tym Twój zestaw wygląda OK. Możesz co najwyżej przemyśleć zejście z rozmiarem monitora na 23 cale i wtedy dorzucenie do płyty, bądź do 8 GB RAM. Jako, że na razie nie jesteś zdecydowany na OC to dokupienie chłodzenia możesz zostawić na później.

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, dziękuję za sugestie. Co to płyty głównej, to nie mam wiedzy w tym temacie, jeśli zdecydownie powinnam dołożyć do tej MSI to to zrobię. Na tę chwilę nie planuję OC, tzn. jak będzie potrzeba to to zrobię, wtedy oczywiście zakupię chłodzenie. 

 

Monitory też nie są moją dobrą stroną, czytałam tu na forum, że poniżej 500zł to nie monitor tylko wyrób monitoropodobny stąd też mój wybór padł na ten a nie inny monitor. W przeciwnym wypadku wybrałabym coś z niżesz półki i wrzuciła w płytę. Ram planuję dokupić jak będę mieć urodziny (w walentyki, więc tak długo czekać nie będę :))

Link to post
Share on other sites

 

 

że poniżej 500zł to nie monitor tylko wyrób monitoropodobny

I taka jest prawda ;)

Akurat ten, który wybrałaś to całkiem niezły model, a na 24 calach będzie zawsze bardziej komfortowe granie i oglądanie filmów.

 

 

Z tym OC to też zależy jak duże planujesz. Niektórym wystarczy podbicie mnożników Turbo (co można zrobić w procesorach bez K), innym nie. Także w tej kwestii wybór pozostawiam Tobie :) Ale do 3570K brałbym tą MSI ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok dzięki za rade doczytałam jeszcze o tej płycie głównej i mam inne pytanie:

 

Czy jeśli raczej na razie nie myślę o OC, to w ogóle opłaca się kupować procesor z K? Może lepiej kupić zwykły i5 3570 z tamtą płytą, a pieniądze włożyć w pamięć?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...