Skocz do zawartości

Słuchawki - QPAD czy Steelseries (>650 zł)


Recommended Posts

Budżet: max. 650 zł MAX 450 ZŁ

Czego potrzebujesz?: dobre słuchawki, głównie do gier i muzyki.

Przeznaczenie: jak wyżej, gry i muzyka.

Oczekiwania: dobry dźwięk i realistyczność w grach oraz mocne brzmienie w muzyce.
Inne: zastanawiam się nad trzema parami słuchawek, jednak nie wiem, które wybrać i dlaczego. Konkretniej chodzi mi o:

-Steelseries 9H,

-QPAD QH-90,

-Steelseries Siberia V2 USB.

 

Które z tych trzech par będą najlepsze? 9H miało niedawno swoją premierę i są dwa razy droższe od dwóch pozostałych, dlatego chyba one powinny być najlepszym wyborem?

Edytowane przez daronian
Link to post
Share on other sites

żadne z tych.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/95884-polecane-s%C5%82uchawki-nauszne/ - tu masz polecane słuchawki, znajdzisz dużo lepsze propozycje niż te co podałeś.

 

Jeśli jesteś sprecyzowany na headset to przeczytaj sobie to -

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/

 

Bardzo dobre zbierają opinie i kosztują około 270 zł z wysyłką.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc do 650zł masz AKG K550, SRH840 SoundMagic HP100, a nie badziew ze straganu.

 

Tyle, że te słuchawki potrzebowałaby wzmocnienia.

 

Dlatego:

Denon AH-D1100 

Shure SRH440

 

wydają się być dobrym wyborem.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi bardziej o headset gamingowy, aby dobrze sprawdzały się w grach. Nie chcę jakichś niemożliwe jakich studyjnych podzespołów.

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/

Te wyglądają gamingowo, super, ale może znajdzie się coś w tym stylu, tylko lepszego (270 zł to nie wielka sumka, a mogę spokojnie przeznaczyć te 400zł).

Link to post
Share on other sites

Nie ma nic lepszego.

A czemu oceniasz QPAD QH-90 jako badziew ze straganu? Kosztują te 350 zł i są podobno bardzo dobrym sprzętem (nie to co niektóre śmiechoty typu Razer, Roccat itd). Tutaj jest w sumie recka benchmarka:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/qpad-qh-90-black.html

 

Jest też QH-85, gdzie nie ma takich basów i tony niskie bardziej podkreślone.

Link to post
Share on other sites

Uwierz mi, że z całym szacunkiem dla portalu nie mogę powiedzieć, iż jest on rzetelny w kwestii audio. Pominę fakt, że FiiO E5 to zabójstwo.

 

Kompletnie nie ufam tej recenzji.

 

Masz moje słowo, że CAL!, K618, SRH240, HD419 i wyższe modele zagrają dużo lepiej.

Link to post
Share on other sites

Ja mam QH-85 i spełniają swoje zadanie wzorowo. Mają dobre pasmo, basu może trochę mało, ale pozycjonowanie bardzo dobre, jako że są otwarte głowa się nie poci nawet po kilku godzinach gry w lato ( 6h grania non-stop i 0 problemów), mają aluminiowy pałąk i są baaardzo lekkie. Mam porównanie do Sennheiser'ów hd 380 Pro i owszem są o niebo lepsze podczas słuchania muzyki, ale do grania ich nie używam bo po 2h zaczynają być już niewygodne (i są gorzej wykonane - chociażby pałąk jest plastikowy co przy tej cenie jest trochę śmieszne,). Ja z czystym sumieniem mogę Polecić ci Q-pady QH-85.

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

Uwierz mi, że z całym szacunkiem dla portalu nie mogę powiedzieć, iż jest on rzetelny w kwestii audio. Pominę fakt, że FiiO E5 to zabójstwo.

 

Kompletnie nie ufam tej recenzji.

 

Masz moje słowo, że CAL!, K618, SRH240, HD419 i wyższe modele zagrają dużo lepiej.

Czyli, że Superluxy HMC631 za 250 zł są lepsze od tych QPAD'ów? Chociaż w parametrach są gorsze, czy jak? Chodzi mi o lekko masywne, słuchawki gamingowe (!).

 

 

Ja mam QH-85 i spełniają swoje zadanie wzorowo. Mają dobre pasmo, basu może trochę mało, ale pozycjonowanie bardzo dobre, jako że są otwarte głowa się nie poci nawet po kilku godzinach gry w lato ( 6h grania non-stop i 0 problemów), mają aluminiowy pałąk i są baaardzo lekkie. Mam porównanie do Sennheiser'ów hd 380 Pro i owszem są o niebo lepsze podczas słuchania muzyki, ale do grania ich nie używam bo po 2h zaczynają być już niewygodne (i są gorzej wykonane - chociażby pałąk jest plastikowy co przy tej cenie jest trochę śmieszne,). Ja z czystym sumieniem mogę Polecić ci Q-pady QH-85.

Czyli w grze, QPAD'y sprawdzają się o niebo lepiej od Senków? A w muzyce Senki o niebo lepsze niż QPAD'y? Możesz mi to zobrazować mniej więcej w procentach? O ile % są lepsze QPAD'y w tym i w tym, tak wedlug Ciebie?
PS. QH-90 mają o wiele lepsze pasmo basów.
Edytowane przez daronian
Link to post
Share on other sites
dobry dźwięk i realistyczność w grach oraz mocne brzmienie w muzyce.

 

co rozumiesz pod słowem realistyczność ? Mocne brzmienie , chodzi o dobrą podstawę basową ?

 

ja bym proponował zmniejszyć budżet na kartę dźwiękowa.

Link to post
Share on other sites

co rozumiesz pod słowem realistyczność ? Mocne brzmienie , chodzi o dobrą podstawę basową ?

 

ja bym proponował zmniejszyć budżet na kartę dźwiękowa.

Kartę dźwiękową będę miał całkiem niezłą. A konkretniej Xonar DX/XD 7,1 od Asusa. Taka powinna mi wystarczyć. ;-)

Chodzi mi o masywne słuchawki (headset) gamingowe, które będą miały dobre brzmienie basowe, i będą też dobre w muzyce (ale niekoniecznie jakieś DJ'skie). Dlaczego taki nacisk na gaming? Nagrywam na YouTube i trzeba niestety się dostosować. ;-)

Link to post
Share on other sites

Ultrasone 580 HFI. Medal za przestrzeń, scenę, basu będzie sporo. Bardzo dobre słuchawki jak za 500zł.Granie w stylu "V" podbite wysokie i niskie tony.

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-ultrasone-hfi-580/3/

 

polecałem je tu kilkakrotnie, bardzo zadowoleni byli.Bardzo ładnie pozycjonują dźwięki na scenie , przy odpowiednim układzie potrafią generować wyczuwalną trójwymiarowa scenę.  

 

zostanie więcej na układ dzwiękowy, ale tę kwestię poruszymy jak je wybierzesz.

Link to post
Share on other sites

 

Czyli, że Superluxy HMC631 za 250 zł są lepsze od tych QPAD'ów? Chociaż w parametrach są gorsze, czy jak? Chodzi mi o lekko masywne, słuchawki gamingowe (!).

 

 
Czyli w grze, QPAD'y sprawdzają się o niebo lepiej od Senków? A w muzyce Senki o niebo lepsze niż QPAD'y? Możesz mi to zobrazować mniej więcej w procentach? O ile % są lepsze QPAD'y w tym i w tym, tak wedlug Ciebie?
PS. QH-90 mają o wiele lepsze pasmo basów.

 

Q-pady cenie za to że maja dobry mikrofon (nikt na TS nie słyszy echa, szumów itp) są mega lekkie więc mogę siedzieć w nich całą noc nie obawiając się o ból głowy czy jakikolwiek dyskomfort, gram głównie w bf'a i mogę bez problemów wyczaić skąd nadchodzą wrogowie (pozycjonowanie) a dźwięk jest przy tym bardzo dobry - czyli żadne pasmo nie bardziej wyeksponowane, choć mnie troszeczkę brakuje basu - ale to cecha wszystkich słuchaw otwartych, mnie to nie przeszkadza bo do muzyki mam Senki. Nie da się ile % Q-pady sa lepsze od Senków. Mogę powiedzieć, że do grania wolę Q-pady bo dźwięk jest dobry i są wygodniejsze podczas długich posiedzeń (tak o 400%) i są świetnie wykonane (daję 10/10). Senki, grają świetnie - na tyle że jak oglądam stary koncert Metallic'i w SanDiego '92 to czuję się jakbym tam był - przy mega głośnym graniu (coś jakby stać pod głośnikiem na koncercie) grają mega czysto i mają to "pierd......".ale są też niewygodne, głowa jest spocona po 40 minutach a po 1,5h zaczynam odczuwać poważny dyskomfort i lekki ból głowy, bo to słuchawki studyjne i dość mocno ściskają głowę.

 

Moja rada jest taka, że jeśli szukasz słuchawek do grania to kup takie, które oczywiście dobrze grają, ale są też wygodne. Ja do grania Q'pady polecam z czystym sumieniem, - cena/jakość wykonania/dźwięk to dla mnie 9/10. A Senki? - najlepsze słuchawki do słuchania muzyki jakie można kupić w tym budżecie. 

 

A jeśli nagrywasz na YT to najlepszym wyborem będą tańsze słuchawki i bardzo dobry mikrofon - coś w stylu SAMSON G-Track, tylko takiej klasy mikrofon da bardzo dobrą jakość nagrań i żadne słuchawki z mikrofonem tego nie przebiją.

 

Taka moja opinia. Mam nadzieje że chociaż troche pomocna.

Edytowane przez remi.88
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up: Jakie masz Senki?

 

Prawda jest taka, że jakiekolwiek słuchawki, które w muzyce są co najmniej dobre spiszą się i w graniu. Dochodzi tylko wygoda. Toteż proponuję Denony AH-D1100, które mają olbrzymią przestrzeń w uchu, są lekkie i bardzo wygodne lub Shure SRH240 i zmianę padów na te od Brainwavz HM5. Otrzymujemy wtedy strasznie ogromnie i strasznie miękkie pady, które oprócz pocenia ucha są bezkompromisowe.

Link to post
Share on other sites

Jakiej muzyki autor słucha? 

 

Do wokalu Ultrasone to zabójstwo.

 

Jak możemy uznać lepszość byle jakich słuchawek na podstawie parametrów podanych przez producenta?

Słucham głównie rapu, dlatego tutaj problemu być nie powinno.

 

 

@up: Jakie masz Senki?

 

Prawda jest taka, że jakiekolwiek słuchawki, które w muzyce są co najmniej dobre spiszą się i w graniu. Dochodzi tylko wygoda. Toteż proponuję Denony AH-D1100, które mają olbrzymią przestrzeń w uchu, są lekkie i bardzo wygodne lub Shure SRH240 i zmianę padów na te od Brainwavz HM5. Otrzymujemy wtedy strasznie ogromnie i strasznie miękkie pady, które oprócz pocenia ucha są bezkompromisowe.

I tutaj się niestety mylisz, bo już jako zawodowy gracz się przekonałem, że tak nie jest. Chociażby to, o czym wspomniał kolega wyżej, tj. pozycjonowanie i przewaga nad wrogiem w FPS'ach. Dlatego też tak naciskam na te gamingowe headsety.

 

 

Niestety też się zmieniła lekko sytuacja, bo nie obliczyłem kosztów przesyłki, dlatego budżet spada do tych 450 zł.

Link to post
Share on other sites

@up: Jakie masz Senki?

 

Prawda jest taka, że jakiekolwiek słuchawki, które w muzyce są co najmniej dobre spiszą się i w graniu. Dochodzi tylko wygoda. Toteż proponuję Denony AH-D1100, które mają olbrzymią przestrzeń w uchu, są lekkie i bardzo wygodne lub Shure SRH240 i zmianę padów na te od Brainwavz HM5. Otrzymujemy wtedy strasznie ogromnie i strasznie miękkie pady, które oprócz pocenia ucha są bezkompromisowe.

Senki HD 380 Pro - napisałem wyżej. Tak gra się na nich wyśmienicie mają mega przestrzeń, ale kosztują swoje i nie mają mik'a, są ciężkie, i jak pisałem po 1,5h max musze robić przerwe bo głowa zaczyna boleć, więc później po kilku testach innych słuchawek - m.in CAL'i, Razer Tiamat 2.2 Logitech G930 i tych Q-Padów, to właśnie one mi najbardziej odpowiadały  bo są uniwersalne dla mnie.

Ale każdemu może się podobać inne brzmienie. Opisuje tylko wrażenia z tego z czym miałem/mam styczność:)

Link to post
Share on other sites

HD380 Pro dosyć znam. Klarowne brzmienie z lekko wycofaną średnicą i punktowym basem. Może się podobać, mi jednak niezbyt odpowiadają.

 

 

 

 

I tutaj się niestety mylisz, bo już jako zawodowy gracz się przekonałem, że tak nie jest. Chociażby to, o czym wspomniał kolega wyżej, tj. pozycjonowanie i przewaga nad wrogiem w FPS'ach. Dlatego też tak naciskam na te gamingowe headsety.

Ja jednak mówię o dobrych słuchawkach, a nie badziewiu z marketu, czy popularnych Betsach. 

Link to post
Share on other sites

Ja jednak zaleciłbym kupno tańszych słuchawek i dobrego mikrofonu pojemnościowego jeżeli kolega nagrywa YT. Bo ludziska raczej nie chcą oglądać filmików na YT, z zakłoceniami czy " ze słyszlnym dmuchaniem w mikrofon",  i dobra jakość dźwięku dla oglądających filmiki na YT to podstawa...

Edytowane przez remi.88
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja jednak zaleciłbym kupno tańszych słuchawek i dobrego mikrofonu pojemnościowego jeżeli kolega nagrywa YT. Bo ludziska raczej nie chcą oglądać filmików na YT, z zakłoceniami czy " ze słyszlnym dmuchaniem w mikrofon",  i dobra jakość dźwięku dla oglądających filmiki na YT to podstawa...

Blue Yeti załatwi sprawę. Teraz czas na konkretne słuchawki. Chodzi mi o niezawodność w grach i normalne brzmienie w muzyce bez szumów. Nie chcę jakichś niewiadomo jakich dj'skich zestawów. Musicie to zrozumieć! ;-)

Link to post
Share on other sites

To po co Ci headset jak masz mikrofon? :) Potrzebne Ci same słuchawki.

Popieram, nie napisałeś że bedziesz korzystać z osobnego mikrofonu. Kupuj same słuchawki, a nie jakieś Logitech'y czy Razer'y bo to przerost formy (czyt. pieniędzy) na treścią. 

 

iDaft polecił Ci dobre Denony, ale przy takim zakupie najlepiej pójść do sklepu, podłączyć i wypróbować. Mając na myśli sklepu, nie mówię o Vobis, MediaMarkt itp. tylko do typowego sklepu ze sprzętem grającym - nie będzie problemu z podłączeniem dowolnych słuchawek, a i doradzą w zakupie, a dobre słuchawki muzyczne będą prawie napewno bardzo dobre również do gier - weź moje Senki, gra się w nich super, wspaniałe  pozycjonowanie ale są niewygodne na dłuższą metę i nie mają mic'a.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...