Skocz do zawartości

Internet rozłącza się pod obciążeniem...


Recommended Posts

Witam, ciąg dalszy moich problemów z siecią. Jak to wszystko wygląd, mianowicie internet się rozłącza wtedy, kiedy jest obciążony, daję przykład: pobieram coś z max prędkościa na torrencie, do tego włączę bufforowanie na yt i po chwili net pada, pojawia się mały zółty trójkąt po prawej koło zegara, nie mogę wtedy wejść nawet do ustawień routera z przeglądarki, jedyne co pomaga to reset routera. Pewnie pomyślicie "kup nowy router", no właśnie, kupiłem nowy, zrobiłem taki sam test, obciazylem łącze utorrentem i bufforowaniem, po 15 minutach rozłączyło. Powiecie "to pewnie karta sieciowa w kompie", podłączyłem router do laptopa przez karte sieciową, ten sam test, po 15 minutach padło. Więc na pewno to nie wina routera ani karty sieciowej... więc czego ?? Panowie z multimo, bo tam mam neta, przysłali dwa razy kogoś z EL TEL, oni stwierdzili że net "żyleta" i na tym się skończyło. Co radzicie ??

Link to post
Share on other sites

W momencie gdy router padnie:

- masz synchronizacje ADSL? (dioda ADSL)

- masz zestawione PPPoE/A? (dioda WAN/Internet)

- możesz zrobić ping na adres routera bezprzewodowo?

- możesz zrobić ping w po kablu?

- co dzieje się dokładnie gdy rozłączysz sie i połączysz się ponownie (kojarzy/uwierzytelnia się? pobiera ip przez dhcp?)

Link to post
Share on other sites

1. ADSL się świeci

2. INTERNET się świeci

3. nie wiem jak

4. nie wiem jak

5. Router mysli i włącza się normalnie, wiem też że po rozłączeniu neta, jak zapali się zolty trojkat, to jak dam POŁACZ to jest błąd 651

 

 

Teraz zrobiłem takie coś, podłączyłem ten nowy router co specjalnie kupiłem, czyli linksys x1000, w laptopie połączyłem się przez WIFI do mojego neta i włączyłem bufforowanie 2 godzinnego filmiku w 1080p oraz pobieranie w utorrent, od 2 godzin nic się nie rozłącza a leci na fullu... coto może oznaczać ?


przedchwilą znowu rozłączyło a nawet nie obciążałem neta... po prostu się wyłączyło i tyle, reset routera pomógł... sytuacja bez wyjścia to jest i tyle, nikt nie potrafi mi pomóc...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...