Skocz do zawartości

Plextor M5P PX-128M5P problem dyku w win7 nie widać


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez walker,

Recommended Posts

witam.

Mam problem z dyskiem SSD, mianowicie kiedy podłączyłem dysk i otworzyłem "mój komputer" - dysku nie ma. W biosie widzi dysk i "zarządzaniu dyskami"(widzi go jako partycja 0, której nie mogę sformatować żeby wreszcie komputer zaczął go czytać). Nie wiem co zrobić, dlatego pisze do Was drodzy Forumowicze. Proszę o szybką odpowiedz, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

sformatowałem dysk komendą "nowy wolumin prosty" NTFS ale osiągi dysku strasznie sa słabe w CrystalDiskMark read: 275 mb/s zamiast 530mb/s co jest?


Osobiście to radził bym odłączyć dysk hdd, podłączyć ssd z włączonym w biosie trybem ahci i zainstalować wina od nowa właśnie na nim. A hdd podpiąć później jako magazyn ;)  ;)  

Ja mysłałem, ze przeniose windowsa na dysk ssd za pomocą NTI SSD Solution suit for plextor i wszystko będzie śmigać a tu nagle stworzyłem wolumin i takie słabe wyniki w syntetykach :(

Link to post
Share on other sites

JA bym nie kombinował z przenosinami, a zainstalował na surowej nowo utworzonej partycji, wgrał nowe stery dla dysku i powinno wg mnie to wszystko ruszyć z kopyta. Zresztą nic byś nie tracił bo dysk hdd odpinasz, ale nie ruszasz go aż do czasu kompletnej instalacji nowego systemu na ssd  i ewentualnych testów :) Jak jest wszystko ok podpinasz hdd i tyle  ;)

Link to post
Share on other sites

Odepnij całkowicie hdd, podepnij ssd, zmień w biosie na tryb pracy AHCI i puść instalację, jak zobaczysz tą partycje daj zaawansowane i daj usuń. Potem klikasz na utwórz nową i dostaniesz info, ze stworzy sobie jeszcze dodatkowe miejsce na ważne dane zazwyczaj około 100mb to zajmuje klikasz ok i pojawiają się te  dwie partycje. Klikasz aby podświetlić tą większą i dalej , zaczyna ładować pliki itp, resztę znasz już zapewne

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

A więc masz winowajcę. Chipset P55 posiada jedynie Sata2 - 3GB/s. Dwa szare porty "sata3" są obsługiwane zewnętrznym kontrolerem marvella, który jest po prostu cienki.

 

Na twoim miejscu sprawdziłbym, czy złącza Sata2 (niebieskie) nie są w tym przypadku wydajniejsze.

Sprawdź w biosie działanie trybu IO_Level up, który obcina slot pcie do x8 i teoretycznie poprawia tym wydajność leciwego sata z marvella - chwytanie się brzytwy w wydaniu asusa.

 

Mimo wszystko - bez natywnego SATA3 obsługiwanego przez chipset nie uzyskasz odpowiedniej wydajności.

 

 

Edit, @down: nic z tych rzeczy. Dysk uzyska pełne transfery dopiero na normalnym Sata3.

Edytowane przez walker15130
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...