Skocz do zawartości

i5 4670 + Macho 120 - temperatury


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dam111111,

Recommended Posts

Witam od wczoraj posiadam i5 4670 wraz z chłodzeniem Macho 120, nigdy nie posiadałem żadnego intela, zależało mi na ciszy absolutnej wiec kupiłem macho 120 i procesor w wersji oem ponieważ był tanszy no i tak nie miałem zamiaru używać boxowego chłodzenia. Niepokoją mnie tylko temperatury, na oko wydają mi się wysokie biorąc pod uwage wielkosc coolera oraz to że jest to procesor bez k , czyli na stocku.Wentylator skręcony do maksymalnych obrotów w których go nie słychać. Czy to są dobre temperatury czy jednak musze zwiekszyc obroty wentylatora?

 

 

Idle wygląda wspaniale:

29c na najcieplejszym rdzeniu , 26c na najchłodniejszym - 700rpm

 

Occt:

59c na najcieplejszym rdzeniu, 58c na najchłodniejszym -1000rpm

 

Linpack+AVX:

72 na najcieplejszym rdzeniu, 68c na najchłodniejszym -1000rpm

 

 

Zauważyłem też że procesor zmienia taktowanie na wszystkich rdzeniach do 3600 Mhz podczas testu.Temperatury sprawdzane programem Real Temp 3.70

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Intele ogólnie są gorące.

Intel wyświetlają wysokie cyferki a czy gorący to bym nie powiedział . AMD fx jest gorący .Cały czas sie zastanawiam czy temperatura pokazywana na intelu np 60 to to samo co temperatura 60 pokazywana na AMD .I nie chodzi tu o to że jest pasta pod nowymi intelami bo jak był lut np na q9550  to też tak było


 

 

Occt: 59c na najcieplejszym rdzeniu, 58c na najchłodniejszym -1000rpm

Jak najbardziej w normie nawet jak by tam było 100x wieksze chłodzenie nie wiele by to dało bo przez paste i małą powierzchnie nie da sie szybciej odebrać ciepło  na finy radiatora

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...