Skocz do zawartości

Najmocniejszy PC koło 3tysięcy


Recommended Posts

 

Witam!

Przeczytałem chyba całe forum i wybrałem (subiektywna opinia) najlepsze komponenty do mojego "DREAM PC".

Planuje złożyć typowo gamingowy komptuter.

Tam gdzie są "???" sam nie mam pomysłu więc proszę Was o pomoc.

Buda : Zalman Z3 Plus - 165zł

Procesor : i5 3570K - 830zł

Grafika : Msi GF GTX 760 TwinFrozr OC 2GB  - 980zł

Płyta : MSI Z77A-643 Gaming LGA 1155 - 400zł

RAM : Crucial 8GB (2x4GB) 1600  - 270zł

HDD : Seagate 1TB Barracuda - 230zł

Zasilacz : ??????

Chłodzenie procesora : ???????

 

Całość będzie latała na 144Hz :

Monitor : Benq XL2420T  - 1400zł

OC od samego początku

 

Dziękuje za każdą opinię i proszę mnie poprawić jak gdzieś zrobiłem błąd bądź jest jakas lepsza alternatywa sprzętu w podobnej cenie.

 

Pozdrawiam, PYZ

Edytowane przez pyz1916
Link to post
Share on other sites

Jeśli nastawiasz się na OC procesora od początku to ciężko o coś lepszego. Chłodzenie - możesz przemyśleć o Macho Black White - mieści się do Z3: http://forum.benchmark.pl/topic/106511-zalman-z3-macho-hr-02-black-white-kompatybilno%C5%9B%C4%87/, lub z mniejszych Macho 120 lub Fortis. Zasilacz - tu wystarczy XFX 550W.

 

Tylko, że z takim zestawem nie wykorzystasz potencjału tego monitora (a SLI również w tym zestawie nie zrobisz). Więc znacznie lepiej zsumować budżet lub starać się złożyć zestaw umożliwiający rozbudowę o kolejnego GTX760 (z myślą o wykorzystaniu tych 144Hz)

Link to post
Share on other sites

 

 

Pójdę chyba jednak w stronę monitora 120hz

 

 

 

Grafika : Msi GF GTX 760 TwinFrozr OC 2GB  - 980zł

 

 

 

2- Nie zamierzam robić SLI

 

Szczerze ? To możesz nawet iść w 60Hz, praktycznie w żaden sposób nie doświadczysz 100 klatek na sekundę, być może w Counter Strikach i starszych grach.  

 

Kup porządny monitor na VA / IPS i dołóż do GTX 770

Link to post
Share on other sites

 

 

Tu właśnie zdania są podzielone,sporo osób twierdzi, że jeśli masz 120hz monitor to w grze powinno być 240fpsów, 60hz-120fps itp.

 

To nie działa tak samo jak na zasadzie 100 Hz w TV, nie ma tutaj dorzucania klatek w locie. Monitor 120Hz umożliwia wyświetlenie do 120 klatek na sekundę, jednak najpierw trzeba je wygenerować ....

 

Z mocno podkręconym CPU w CS'sie to się uda.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...