Skocz do zawartości

Wydajność laptopa w grach.


Recommended Posts

Witam.

 

Od pewnego czasu jestem posiadaczem laptopa marki samsung a konkretniej: np550p5c-s04pl

 

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/high-performance/NP550P5C-S04PL 

 

Parametry:

 

Procesor:  Procesor Intel® Core™ i5 3210M (2,5 GHz, 3 MB, L3 Cache Intel HM76

 

RAM: 8 GB DDR3 przy 1 600 MHz (4 GB x 2) 2 SODIMM

 

Karta graficzna:  Karta graficzna NVIDIA GF GT 650M

 

Dysk: 1 TB S-ATA II 5 400 obr/min

 

Windows 8 64bit

 

A teraz do rzeczy: Laptop był kupiony na "szybko" na studia. Ale jak wiadomo fajnie by było pograć, jak na razie laptop nie odmówił jeszcze posłuszeństwa ale to co się dzieje przerasta moje pojęcie. Uruchamiam dajmy na to World of Tanks czy GTA IV i mam skoki 20-40 fps, ew jeśli coś się dzieje ścinka i 9 fps nie ważne jakie ustawienia rozdzielczość etc. Problem jest nie typowy ale czy ktoś z was wie może o co może tu chodzić i jak pozbyć się tych skoków ? 

Link to post
Share on other sites

Throttling, procesor lub karta graficzna się przegrzewa. Sprawdź temperatury.

Osobiście z doświadczenia polecam ściągnąć program nvidia inspector i ustawić limit fpsow na 75 stopni (jest tam taka opcja). Po osiągnięciu tej temperatury będzie spadło delikatnie użycie gpu ale dzięki temu nie będziesz miał nagłych spadków do 5 fpsow.

 

Tapatapatap i9001

 

Edytowane przez Cargo
Link to post
Share on other sites

Robiłem testy programem CPUID HWMonitor ale temperatura utrzymuje się jakoś 50-60 (są skoki). Kiedyś jak robiłem pomiary temperatura skoczyła do 80+ 

 

Jako ciekawostka dodam że testowałem 3d markiem samsung vs lenovo, parametry te same tylko win 7 i i3 w lenovo, o dziwo lenovo miało 2x wiecej punktów CPU a w GPU samsung 3x wiecej. 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/19/i08c.png/ wyniki z inspector'a + jak ograniczyć tą temperature ? Mam zablokowane te suwaki (szare)

Edytowane przez jasnemocne
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...