Skocz do zawartości

Słuchawki + dźwiękówka ~1000zł


Recommended Posts

Budżet : ~1000zł

Czego potrzebujesz? : słuchawki, dźwiękówka

Przeznaczenie : 70% muzyka 20% gry 10% filmy

Źródło : zastanawiam się nad czymś do 300zł, rzucił mi się Audiotrak Prodigy
Oczekiwania 
: nigdy nie miałem słuchawek audiofilskich na uszach, nie wiem na prawdę czego oczekiwać. Pewnie czego bym nie wybrał to byłbym w niebo wzięty.

Muzyka : najnowsze hity, house, trance, hardstyle, czasami coś jak Lana Del Ray, Birdy czy rockowe kawałki.
Inne : zastanawiam się czy karta dźwiękowa zewnętrzna nie traci już na jakości przez to że jest podłączana przez usb wobec karty wewnętrznej na pci.

 

Zostaje mi 700zł na słuchawki, zakochałem się w wyglądzie Sennheiserów hd598. Proszę Was tylko o potraktowanie sprawy poważnie, chciałbym uzyskać najwyższą jakość za te pieniądze. Jestem otwarty na propozycje. Mam możliwość odsłuchu słuchawek AKG, Denon, Beyer-Dynamics, Bose w niedalekim studiu hi-fi za darmo.

 

Link to post
Share on other sites

Do takiej muzyki poszedłbym w Vkę - podbite skrajne pasma, za to wycofany środek. Dobra góra przydałaby się do Lany Del Ray, a niskie do reszty. Sam się zastanawiam nad słuchawkami, w trochę wyższej cenie, ale mam też tańsze modele na liście. Z tym, że ja chcę stricte do jazzu i alternatywnego rocka, a to trochę inna bajka. Nie przedłużając, radzę Ci przesłuchać Beyerdynamic DT990 (są dwie wersje, PRO jest tańsza), AKG K550 i Brainwavz HM5. Każde są dobre pod innym względem, Beyery i AKG super góra, HM5 lepszy dół, nie są męczące. Istnieje również tańsza alternatywa w postaci Denonów AH-D1100 (299zł), po modach to są świetne słuchawki (przed jedynie do elektroniki i na jasnym źródle), które można ocenić po tych zabiegach jako "K550 Lite". Ich wadą jest śmiesznej jakości plastik, trzeba się nieźle z nimi obchodzić.

 

http://pochlaniaczczasu.blogspot.com/2013/10/mity-vs-rzeczywistosc-mini-recenzja.html

+

http://forum.mp3store.pl/topic/106431-denon-d1100-antybas-mod/?do=findComment&comment=1010453

 

 

Nie wiem czy masz dużo czasu, ale jakby co to w nast. tygodniu prawdopodobnie będę miał DT990 + E07K + Xonara DG u siebie, także sprawdzę czy dadzą radę na tym zestawie, czy dobry wzmacniacz to minimum. Dodatkowo (ale to dopiero w grudniu) istnieje szansa, że będę mógł rzucić okiem na AKG K545 i CAL!2. 

Link to post
Share on other sites

Mam sporo czasu, już i tak długo się zastanawiam nad wyborem a budżet urósł już do 1000zł właśnie. Z tego co widzę mam się skupić na słuchawkach zamkniętych. Dzięki za parę propozycji, jutro przejadę się do Katowic odsłuchać tych K550 i DT990. Jeszcze jest druga kwestia co z moim źródłem? Z tego co widzę Ty będziesz używał karty dźwiękowej+wzmacniacz zewnętrzny, tak? Jak powinienem to rozwiązać u siebie żeby znacząco nie przekroczyć budżetu?

Link to post
Share on other sites

No i właśnie ze zrodlem jest problem, bo kompletnie nie mam pojęcia z czego zagrają. Obawiam się, że Holdegron to minimum, ale tutaj ciężko iść na większe kompromisy. Zobaczę jeszcze jak z E07K będzie, choć nie oczekuję swietnej synergii. Fajny jest jeszcze model DT880, podobno mniej wycofana średnica, także jakbyś mógł od razu odsluchać, to byłby wdzięczny. Tyle odnosnie Beyeròw.

 

Sprawa K550 jest o tyle łatwa, że iPod Touch 4G daje sobie z nimi radę, co jest rzadkie przy takiej klasie słuchawek. Jednakże, zeby osiągnąć jeszcze lepszy dźwięk, często ludzie dokładają sobie E07K, a następnie E09K - taki komplet nadaje trochę neutralności za sprawą tego drugiego.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Link to post
Share on other sites
Inne : zastanawiam się czy karta dźwiękowa zewnętrzna nie traci już na jakości przez to że jest podłączana przez usb wobec karty wewnętrznej na pci.

ja napiszę tak, nie ma takiej wew. karty dźwiękowej od której nie byłby lepszy DAC ,ale to trzeba się bawić w wysyłki z Chin. W przypadku polskiej dystrybucji w pewnych segmentach lepsze są karty dźwiękowe, a czasami przetworniki c/a.  

 

Sennheiserów hd598- słuchawki wybrałeś sobie dobre , przestrzenne, muzykalne granie.

zastanawiam się nad czymś do 300zł, rzucił mi się Audiotrak Prodigy

to dobra propozycja na "początek" warto i trzeba w nim wymienić OPA(15-50zł) a w przyszłości zaopatrzyć się w lepszy sprzęt, by więcej wyciągać z senków. 

 

myślę, że to jest dobry zestaw do twoich wymagań.

 

DT990 myślę, że są lepsze, ale i znaczenie bardziej wymagające co do sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...