Skocz do zawartości

Chłodzenie notebooka


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie odnośnie chłodzenia w laptopach. Jako że idzie lato, wyższe temperatury - zauważyłem po swoim laptopie że grzeje się trochę bardziej, a po kilku-godzinnej pracy na najwyższych obrotach trzeba mu dać odsapnąć. Jak mogę temu zaradzić? Słyszałem o podkładkach chłodzących, mam parę pytań w związku z tym:

 

1) Czy gra jest warta świeczki - tzn. czy faktycznie takie chłodzenie jest skuteczne i jest sens wydawać na podkładkę pieniędze?

2) Czy model laptopa ma znaczenie w wyborze podkładki? Czy efekt jest mniej więcej podobny w większości modeli? (Moje modele: Acer Aspire 5739G 15,6'', oraz MSI EX628-446PL 16'')

3) Jeśli to 'działa' - mógłby ktoś polecić w miare cichą podkładkę do ~70zł?

4) Jeśli to 'nie działa' - mógłby ktoś polecić inną metodę chłodzenia?

 

Jestem świadom, że w notebookach jest zdecydowanie mniejsze pole manewru jeżeli chodzi o chłodzenie. Mimo to chciałbym zasięgnąć opinii. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

W sumie to nie znam sie za bardzo na tym. Pytanie co konkretnie sie grzeje? Moze wentylatorek nie wyrabia/jest tam duzo kurzu? U brata ostatnio jak rozebralem lapka na czesci pierwsze to byl caly zapchany kurzem element chłodzący (wentylator wraz z wylotem/wlotem poweitrza). Powiedzialbym tez zeby wymieic paste na cos dobrego i najlepiej nie przewodzącego prądu, ale tutaj roznie ludzie mi mowili, czesto odradzali takie manewry w lapkach, dlatego lepiej byloby jakby ktos kto sie na tym zna odezwał sie.

Link to post
Share on other sites

Raczej mała szansa, generalnie dbam o oba. Regularnie je czyszczę, więc kurzu raczej tam nie ma, a jeśli jest to mało. Wentylatorki chodzą raczej tak jak chodziły (z drugiej strony też nie jestem specem i nie potrafię stwierdzić czy chodzą dokładnie tak jak powinny), wydaje mi się że to specyfika laptopów - nadmierne grzanie się w lecie. Stąd też moje pytanie co z tym zrobić.

Link to post
Share on other sites

zostaw zamkniety pokój na 2 tygodnie a pozniej zajrzyj i zastanow sie skąd tam tyle kurzu skoro nikogo nie bylo?? :D rozkręć laptopa i przedmuchaj go sprężonym powietrzem, powinno nieco pomoc ale i tak w lecie bedziesz mial go cieplejszego niz zwykle. W podkladki chlodzace bym sie nie bawil, mialem jedną do testów i cudów ona nie robiła. A i pamiętam że twój acer bez urazy to szczyt technologii nie jest i grzac sie bedzie dzieki niedorobkom producenta

Link to post
Share on other sites

Nie jest oczywiście tak, że bucha z nich para. Generalnie chodzi mi o nic więcej, tylko profilaktyke (oba laptopy spisują się bardzo przyzwoicie, nawet ten Acer). Ale wolę dmuchać na zimne, miałem złe przejścia ze swoim starym Pavilionem dv6xxx, na którym można było prawie że jajka smażyć. Ale przynajmniej wiem teraz, że podkładka to pic na wodę. Dzięki :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...