Skocz do zawartości

drastyczny spadek wydajności procesora


Recommended Posts

witam tutaj jest mój sprzęt http://s16.postimg.org/6aqp6yyz9/3045.png

2 dni temu komp zaczał mulic chodzi z 3 razy wolniej te same uruchomione programy brały 15% teraz 50% CPU a wydaje mi sie ze i wiecej nawet pod 100% bo tnie sie niesamowicie.

Pomyslalem ze zrobie formata - nic nie dało
temperatury w normie około 35 stopni max

Co mogła byc przyczyna takiego spadku wydajnosci. Dodam ze komputer kupilem okolo 4 miesiace temu i praktycznie non stop był włączony czasem jedną noc był off. Chodził na niewielkim obciązeniu około 20%

Edytowane przez damovsky
Link to post
Share on other sites

temperatury w normie około 35 stopni max

 

A w stresie? Może to być oznaka throttling'u, czyli procesor zbija taktowanie, gdy osiągnie zbyt wysoką temperaturę, sprawdź, czy chłodzenie jest dobrze przyciśnięte do CPU.

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites

Ja podobne problemy miałem jak dysk zaczął zdychać powoli. Ale to nie znaczy, że tu też tak jest. 

Jak masz możliwość, podłącz inny dysk. Sformatuj go i wtedy będziesz widział czy to dysk, czy trzeba dalej szukać.

 

 

a nie zawirusowałeś peceta? zmulanie kompa to często objaw zainfekowania jakimś ścierwem, przeskanuj PC jakimś porządnym trialem typu kaspersky albo eset
 

Kolega pisał, że sformatował kompa, czyli pozbył się wszystkiego, a dalej muli. Chociaż, jeżeli dysk jest podzielony na partycje, wirus może być na innej. Ostatnio spotkałem się z zawirusowioną instalką ściągniętą z dobreprogramy.pl (kilka przekierowań zanim zobaczysz właściwy przycisk Pobierz)

Link to post
Share on other sites

 

 

Daj wynik 3dmarka 11

No wiesz bez tego to może prosić co najwyżej jego

http://m.ocdn.eu/_m/4307178de1d054120286af52d07199ec,4,1.jpg

 

 Jak byś poszedł do lekarza i usiadł naprzeciwko niego  to po twoim 1 poście można takie coś wywnioskować

Panie doktorze jestem chory wylecz mnie pan .Lekarz , dobrze lecze

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...