Skocz do zawartości

Obudowa przewiewna 400zł


Recommended Posts

Ostatnio moją uwagę przykuł ZALMAN Z3 PLUS z tej oto aukcji,i nawet ją zakupiłem w wersji białej :)

http://allegro.pl/zalman-z3-plus-4x120mm-reg-obrotow-usb3-0-okno-i3664418041.html

 

Za te pieniądze otrzymujemy dobrze wykonaną i przemyślaną obudowę,z regulatorem obrotów i czterema wentylatorami w standardzie.

 

I według mnie Z3 PLUS jest ładniejsza od ARC MIDI R2 ale to kwestia gustu...

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Hmmm ciekawa sprawa,wnioskujesz ze Z3 to low end po cenie czy jak?? I Zagiołeś mnie wpisem że Arc Midi R2 ociera się o high end :P Z której strony,bo nie zauważyłem nic w niej high endowego :) Totalnie średnia a nie wysoka półka kolego,a jak już miałbym płacić tyle za nie wiele więcej oferującego Fractala,to sorry ale ja wole Zalmana,a resztę kasy przeznaczam na cokolwiek innego do PC :)

 

Porównaj obudowy,poczytaj recenzje,i sam stwierdzisz co jest bardziej opłacalne...

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

Od siebie polecam Fractal Desing ARC R2. Buda została mi dziś dostarczona, natomiast przed chwilą skończyłem układać w niej kable. Posiadam niemodularny zasilacz. Musiałem się trochę z kablami pomęczyć, jednak dałem radę  :)  nawet wystarczyło mi opasek zaciskowych dodawanych do zestawu. Zamontowałem ponadto 3 wentylatory Shadow Wings 140mm. Łącznie mam zamontowane 6 wentylatorów. Jest cicho i przede wszystkim chłodno. Wygląda genialnie zwłaszcza gdy nie zamontujesz w niej dvd :wariat: Gdy będziesz miał potrzebę odpalić coś z płyty to zdejmiesz panel boczny, podłączysz nagrywarkę i wykonasz pracę. Front zbyt bardzo się mi spodobał by go oszpecać :D

 

W agito dałem za budę 375zł. Była to najniższa cena jaką znalazłem w sklepie, w którym nie trzeba obawiać się jakości usług.

Edytowane przez MatysB
Link to post
Share on other sites

Do SLI i CF Corsair 500R będzie lepszy z uwagi na boczny nawiew i możliwość zamontowania z boku nawet dwóch wentylatorów 140mm jeśli mnie pamięć nie myli.

Pamięć cię nie myli.

Fabrycznie 200 mm ale można instalować 2x120 lub 2x 140 mm.

Niemniej jednak osobiście powymieniałem wszystkie fabryczne na Enermax-y

Dla mnie były za głośne przy 50% , to jedyny mój minus dla tej budy.

Reszta w mojej ocenie ok.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez robinek09
Link to post
Share on other sites

Ja polecam tańszego Corsair Carbide 300R.

 

1. Wentylacja

Obudowa posiada możliwość montażu 7 wentylatorów:

-Góra 2x 120/140 mm

-Panel boczny 2x 120/140 mm

-Przód 2x 120/140 mm

-Tył 1x 120 mm

Brak otworów dla montażu wentylatora w spodzie obudowy można  zaliczyć jako mankament sytemu wentylacji. Standardowo zamontowane są dwa wentylator 120 mm z przodu i z tyłu obudowy (praktycznie niesłyszalne przy ustawieniu 50%).

 

2. Filtry przeciwkurzowe

Corsair Carbide 300R posiada dwa filtry przeciwkurzowe. Jeden na spodzie obudowy montowany na szynie, filtrujący powietrze wpadające do zasilacza i drugi na froncie obudowy. Dodam, że filtr przedni nie jest montowany na szynach, a jego wyczyszczenie wymaga ściągnięcia całego przedniego panelu. Na szczęście nie wymaga to odpinania żadnych przewodów i nie jest to skomplikowane.

 

3. Cable management

W pudełku znajduje się paczuszka z akcesoriami do układania kabli. Otwory w panelu do mocowania płyty głównej są dobrze przemyślane, a przede wszystkim są duże. Nie ma problemów z przełożeniem przez nie końcówek przewodów. Za płytą główną jest na tyle obszernie, że wszystkie przewody zmieszczą się tam nawet bez układania.

 

4. Jakość wykonania i wygląd

Obudowa prezentuje stonowaną stylistykę. Z zewnątrz jak i wewnątrz pomalowana na czarno farbą proszkową. Front, który wygląda jak aluminium, aluminium nie jest, niestety to tylko szczotkowany plastik. Blachy spasowane dobrze, zamykanie i otwieranie paneli bocznych nie nastręcza żadnych trudności. Jedynym minusem, który zauważyłem, jest minimalne odstawanie zamkniętych paneli bocznych po przykręceniu śrubami o ok 0,1-0,2 mm (ale może to być sprawa jednostkowa, lub moje zboczenie zawodowe, na co dzień zajmuje się projektowaniem części maszyn). Przyciski (power, reset) pracują precyzyjnie i podświetlone są białymi diodami LED.

 

5. Obsługa

Wnęki 5,2" obsługiwane są beznarzędziowo. Tak samo jak sanki 3,5" dla HDD. Dysk SSD trzeba już przykręcić do sanek, ale producent to przewidział i umieści niezbędne otwory. Obudowa jest przystosowana do chłodzenia cieczą. 

 

Podsumowanie

Za ok. 250 PLN otrzymujemy obudowę, która jest przewiewna, estetyczna i dobrej jakości. Warto rozważyć czy zakup lepiej wyposażonej obudowy będzie opłacalny. Często w obudowach znajdują się elementy, z który w ogóle się nie korzysta, ale zapłacić za nie trzeba;) Za zaoszczędzone pieniądze, można samodzielnie wybrać dodatki, które najbardziej odpowiadają naszym potrzebom. Różnica w cenie spokojnie wystarczy na zakup markowych wentylatorów, dodatkowych filtrów przeciwkurzowych, czy też regulatora obrotów z czujnikami temperatury.

Link to post
Share on other sites

Fractal Design Define R4, która jest bardzo dobrze wyciszona, mniej przewiewna niż Fractal Design Arc Midi R2, nie wspominając już o Carbide Series 500R (oczywiście w standardzie), ale właśnie przecież możesz dokupić jeden wentylator lub więcej i też będzie przewiewnie, a do tego cicho. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...