Skocz do zawartości

GPU, MOBO, RAM, HDD, CPU do ok. 2000zł - gry


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałem trochę ulepszyć komputer dodatkowy, którego używam tylko w weekendy. Ale do rzeczy.

Bardzo proszę o polecenie karty graficznej, hdd, RAM, procesora i płyty głównej do 2000 zł. Komputer przeznaczony do gier.

Posiadam ze starszego komputera:

- Case: SilentiumPC Regnum L50

- Cooler CPU: SilentiumPC Spartan PRO HE924

- PSU: SilentiumPC Deus M1 550W

 

Nie chcę zmieniać tych części, żeby nie generować dodatkowych kosztów. Sam złożyłem coś w morele na szybko przeglądając rankingi i komentarze (http://www.morele.net/inventory/info/ieO066/). Jednak zastanawiam się czy inwestować w Haswella? Największy problem miałem z doborem mobo.

Jakby ktoś miał chwilkę i chęci to proszę o jakieś propozycje :)

Z góry dziękuję!

Edytowane przez MrSetoKami
Link to post
Share on other sites
Bardzo proszę o polecenie karty graficznej, hdd, procesora i płyty głównej do 2000 zł.

W tytule masz jeszcze RAM, z kolei w koszyku z tytułowym budżetem brakuje płyty. Które części ostatecznie wchodzą w grę?

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

W tytule masz jeszcze RAM, z kolei w koszyku z tytułowym budżetem brakuje płyty. Które części ostatecznie wchodzą w grę?

Faktycznie. Przepraszam za niedopatrzenie. Potrzebuję: CPU, GPU, MOBO, RAM i HDD. Czyli zapomniałem dodać w tytule CPU. A MOBO szukałem ale nie mam w koszyku bo się nie zdecydowałem na konkretną. Cena może ewentualnie przekroczyć trochę 2000 zł.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie. Przepraszam za niedopatrzenie. Potrzebuję: CPU, GPU, MOBO, RAM i HDD. Czyli zapomniałem dodać w tytule CPU. A MOBO szukałem ale nie mam w koszyku bo się nie zdecydowałem na konkretną. Cena może ewentualnie przekroczyć trochę 2000 zł.

Czyli jaki jest budżet 2k+mobo? :D

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy takie przekroczenie budżetu będzie odpowiadało:

 

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

Gigabyte Radeon R9 270X OC 2GB DDR5 256bit (1100/5600)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

Razem: 2086zł

Można niewiele podkręcić tego i5. Masz też R9 270X, który generalnie jest kilka procent wydajniejszy od GTX 660: KLIK .

Link to post
Share on other sites

2K razem z mobo:

http://www.morele.net/inventory/info/RpObTy/

CPU Tańsza i5 świetnie sprawdzi się w grach

RAM:Markowy o niskim opóźnieniu cl8 i na napięciu 1.5v

HDD:Cichy i niezawodny.

GPU:Od MSI z cichym i wydajnym chłodzeniem TwinFrozr.

Mobo:Ze świetna jakością wykonania i stosunkiem cena/jakość.

 

2K+Mobo

http://www.morele.net/inventory/info/xMEWhL/

CPU:Procesor ze sredniego segmentu serii i5.

RAM:Markowy o niskim opóźnieniu cl8 i na napięciu 1.5v

HDD:Cichy i niezawodny.

Mobo:Ze świetna jakością wykonania i stosunkiem cena/jakość.

GPU:Nowy radeon od MSI będzie on wydajniejszy od GTXa 660, cichym i wydajnym chłodzeniem TwinFrozr :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Asus GeForce GTX 660 DCII OC 2GB DDR5 192bit (1085/6008)

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

 

za wszystko 1978zł na esc.pl

 

Zrobisz OC procesora do 4,0ghz, który zapewni Tobie wystarczającą wydajność.

Za jakość w grach będzie odpowiadała karta graficzna gtx 660 od asusa z cichym chłodzeniem.

1TB dysku HDD.

 

WAŻNE: DOPISZ W KOMENTARZU, ŻEBY ZAKTULIZOWALI TOBIE BIOS DLA IVY!

Link to post
Share on other sites

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Asus GeForce GTX 660 DCII OC 2GB DDR5 192bit (1085/6008)

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

 

za wszystko 1978zł na esc.pl

 

Zrobisz OC procesora do 4,0ghz, który zapewni Tobie wystarczającą wydajność.

Za jakość w grach będzie odpowiadała karta graficzna gtx 660 od asusa z cichym chłodzeniem.

1TB dysku HDD.

 

WAŻNE: DOPISZ W KOMENTARZU, ŻEBY ZAKTULIZOWALI TOBIE BIOS DLA IVY!

Płyta posiada zaktualizowany BIOS i obsługuje procesory z serii IVY BRIDGE  Tak pisze na stronce :)

Link to post
Share on other sites

Zebrałem trochę propozycji i tak:

1. GPU:

Gigabyte GTX660

Asus GTX 660 Ti

Gigabyte GTX 650Ti Boost

Asus GTX660

Gigabyte Radeon R9 270XOC

MSI GeForce GTX 660 GAMING OC

MSI R9 270X GAMING

Co najbardziej się opłaca jeżeli ktoś się orientuje?

 

2. RAM:

Kingston HyperX 2x4GB

Crucial Ballistix Tactical

Dużo osób poleca te Cruciale. Pamiętam, że jak składałem rok temu komputer to opłacały się te Kingstony.

 

3. HDD - wezmę chyba Seagate 2TB (z racji braku SSD, a dodatkowo mogę sobie przerzucić go do nowego kompa gdzie mam teraz 2x1TB Seagate).

 

4. CPU:

i5-3570K

i5-3470

i5-3350P

Zrezygnuje z Haswella jednak. Który procek z tych 3 byłby najbardziej opłacalny? Możliwe w przyszłości jakieś OC.

 

5. MOBO:

MSI B75A-G43

MSI B85-G43

- edit: zapomniałem o Gigabyte GA-Z68AP-D3 ale nie znalazłem na morele, gdzie będę chyba składał zamówienie :)

Przydałaby się jakaś z lekką możliwością OC na przyszłość. Raczej zwykłą ATX a nie micro. Przy okazji miło widziana możliwość podłączenia 2xUSB 2.0 i 2xUSB 3.0 do paneli przedniego.

Edytowane przez MrSetoKami
Link to post
Share on other sites

Zebrałem trochę propozycji i tak:

1. GPU:

Gigabyte GTX660

Asus GTX 660 Ti

Gigabyte GTX 650Ti Boost

Asus GTX660

Gigabyte Radeon R9 270XOC

MSI GeForce GTX 660 GAMING OC

MSI R9 270X GAMING

Co najbardziej się opłaca jeżeli ktoś się orientuje?

 

2. RAM:

Kingston HyperX 2x4GB

Crucial Ballistix Tactical

Dużo osób poleca te Cruciale. Pamiętam, że jak składałem rok temu komputer to opłacały się te Kingstony.

 

3. HDD - wezmę chyba Seagate 2TB (z racji braku SSD, a dodatkowo mogę sobie przerzucić go do nowego kompa gdzie mam teraz 2x1TB Seagate).

 

4. CPU:

i5-3570K

i5-3470

i5-3350P

Zrezygnuje z Haswella jednak. Który procek z tych 3 byłby najbardziej opłacalny? Możliwe w przyszłości jakieś OC.

 

5. MOBO:

MSI B75A-G43

MSI B85-G43

Przydałaby się jakaś z lekką możliwością OC na przyszłość. Raczej zwykłą ATX a nie micro. Przy okazji miło widziana możliwość podłączenia 2xUSB 2.0 i 2xUSB 3.0 do paneli przedniego.

 

1. GTX 660 od Asusa:

- Ciche chłodzenie.

- Dobre temperatury.

2. Ram Crucial Ballistix Tactical:

- CL8 ( niskie opóźnienia, CL9 to jest standard)

- Niska cena ;)

3. HDD zrób jak uważasz, ja nie wiem ile jesteś w stanie go zapełnić.

4. Jeżeli nie zamierzasz kierować się w OC to intel i5 3470:

- Dobra wydajność

- Zrobisz "lekkie" OC.

5. Zamiast tych płyt od MSI, proponuje Tobie tego gigabyte Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/ gdyż:

- Jest to dobra konstrukcja.

- Zrobisz na niej oc cpu do 4,0ghz.

- Cena bardzo niska :)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze siedzę i przeglądam to wszystko to zapytam o parę spraw :)
I tak nie jestem jakimś podkręcaczem bo nigdy tego nie robiłem a zawsze składając kompa zakładam, że zacznę. Głupota bo nigdy do tego nie doszło jeszcze :P

Także tego...

 

1.HDD:

Seagate 2TB ST2000DM001

SSD mam w drugim, lepszym kompie. Tutaj wolę dołożyć 100zł i mieć 1TB więcej. Mam licencję na Vistę 64 gdzie C lubi sobie puchnąć.

 

2. RAM:

Crucial Ballistix Tactical

Na morele jest mało komentarzy o tych pamięciach ale zaufam Wam ;)

 

3. CPU:

i5-3470

Kręcić jakoś nie będę więc mam nadzieję, że wystarczy.

 

4. GPU:

Gigabyte GeForce GTX660

Asus GTX660

Jestem zwolennikiem NVIDII jakoś. Na 660Ti mnie teraz nie stać. Jednak mam dylemat bo czytając komentarze można dojść do wniosku, że karty są prawie takie same. Obie są podobno ciche i "chłodne". Ma ktoś jakieś lepsze, konkretne info czy któraś jest naprawdę lepsza pod tym względem?

 

5. MOBO:

Nadal mam problem (największy). Bo jednak to jakaś podstawa. OC jak wspomniałem raczej już wykluczam bo nigdy do tego nie dochodzi. Jednak przeglądając wszystkie polecane, w każdej czegoś mi brakuje.

Czy można liczyć na polecenie jakiejś płytki z:

- PCI Express 3.0 x16

- PCI

- PCI Express 2.0 x1 (żeby było wolne, bo GPU zasłania zazwyczaj jakiś slot)

- SATA III (Minimum 2x - na HDD i ewentualne SSD. 3x się raczej nie spotyka, ale fajnie jakby było bo mam jeszcze HDD 2,5, który używam jako przenośny ale można go podpiąć na SATA III)

- możliwość podpięcia do panelu przedniego 2x USB 2.0 i 2x USB 3.0

- w obudowie też na przodzie jest eSATA ale to nie jest już obligatoryjne jak miałoby to zwiększyć wartość karty.

 

Może trochę wygórowane wymagania ale czy znajdzie się coś w rozsądnej cenie?

 

Z góry dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

 

1.HDD: - Seagate 2TB ST2000DM001 SSD mam w drugim, lepszym kompie. Tutaj wolę dołożyć 100zł i mieć 1TB więcej.
 

Oczywiście, jako, że renderujesz sporo materiałów ten komputer możesz sobie wykorzystywać później jako magazyn danych, ewentualnie wysyłać z niego pliki na youtube, więc duża pojemność uzasadniona:)

 

 

 

2. RAM: - Crucial Ballistix Tactical Na morele jest mało komentarzy o tych pamięciach ale zaufam Wam

 W takim razie słabo szukasz:) Te pamiątki są polecane w większości zestawów na tym portalu;) Są bardzo tanie w porównaniu chociażby do G.Skilla czy Corsaira, ale są też bezawaryjne, i osoby które kupią te kości są zadowolone;)

 

 

 

3. CPU: - i5-3470 Kręcić jakoś nie będę więc mam nadzieję, że wystarczy.

Skoro nie będziesz kręcił, to ja zastanowiłbym się czy nie dorzucić parę złotych do 3570 bez K :) Pozatym kręcenie to sama zabawa;) 

 

 

 

 

4. GPU: - Gigabyte GeForce GTX660 - Asus GTX660

Kolejna sprawa, Ja bym tutaj postawił na Gigabyte. Asus ma fajnie chłodzone karty, aczkolwiek jak już trafi Ci się wadliwa sztuka, to masz problem, Serwis Asusa w polsce to dno. 

 

 

 

 

5. MOBO: Nadal mam problem (największy). Bo jednak to jakaś podstawa. OC jak wspomniałem raczej już wykluczam bo nigdy do tego nie dochodzi. Jednak przeglądając wszystkie polecane, w każdej czegoś mi brakuje. Czy można liczyć na polecenie jakiejś płytki z: - PCI Express 3.0 x16 - PCI - PCI Express 2.0 x1 (żeby było wolne, bo GPU zasłania zazwyczaj jakiś slot)
 

 

Tutaj jeśli chodzi chcesz PCI Express w standardzie 3.0 to musi być to płyta z chipsetem serii 7, moja propozycja to MSI Z77a G43 - na dodatek dostajesz jeszcze możliwość podgonienia tego procesora jakby Ci się zachciało;P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...