Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nowej karty graficznej do obecnego sprzętu


Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić nową kartę graficzną lecz nie wiem którą wybrać. Mam na oku trzy "sztuki"

 

- Nvidia GTX780

- Nvidia GTX770

- Radeon R9 290x

 

Obecnie Posiadam taki sprzęt:

 

- Karta Nvidia GTX570

- Procesor intel i5 2500k

- płyta główna AsRock p67 PrO3

- 8GB RAM

- Zasilacz 650W.

Edytowane przez owenek0811
Link to post
Share on other sites

GTX780 jest kartą nieopłacalną. W stosunku do GTX770 dopłacasz 500-700 złotych w zależności od modelu i sklepu, a zyskujesz ledwie jakieś ~15% wydajności. To samo w przypadku R9 290X.

 

Jak brać to GTX770

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-gtx-770-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-gtx770-n770-tf-2gd5-oc-546561/

albo taniej o podobnej wydajności R9 280X

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-gaming-3gb-ddr5-pci-e-384bit-dvi-hdmi-2mdp-box-nowosc-599404/

Link to post
Share on other sites

 

 

GTX780 jest kartą nieopłacalną.

 

Zakup samochodu z silnikiem powyżej 3 litrów też jest nieopłacalny, a jednak sporo takowych po drogach jeździ...

 

Po chwilowych obniżkach ceny 780-tek znowu podskoczyły, więc obecnie najrozsądniej byłoby poczekać na autorskie R 290 i 290X.

 

Ich pojawienie powinno spowodować kolejną roszadę, po której nastąpi już raczej względna stabilizacja do czasu premiery nowych serii kart.

 

Sam byłem zaskoczony jak bardzo można zbić temperatury 290-tek za pomocą sensownego chłodzenia.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-19.html

Link to post
Share on other sites

Zakup samochodu z silnikiem powyżej 3 litrów też jest nieopłacalny, a jednak sporo takowych po drogach jeździ...

Bezsensowne porównanie. Kupisz samochód z 3 litrowym silnikiem mający 300 koni to on za 2 lata również będzie miał to 300 koni, a za jego cenę nie kupisz nagle nowego samochodu tej samej klasy co będzie miał 600 koni.

Kupisz GTX780 to za 2 lata nowa karta za 600-700 złotych będzie od niego wydajniejsza. To już lepiej niech tą różnicę cenową odłoży na późniejszy okres bo dawać 500-700 złotych za 15% wydajności jest zupełnie bez sensu. GTX770 nie będzie wiele mniej wydajny, a sporo tańszy.

Edytowane przez Ationx
Link to post
Share on other sites

Minęły 2 lata od premiery 7970. Pokaż mi kartę za 600-700 zł, która jest od niego wydajniejsza.

Ostatnio karty graficzne strasznie stanęły w miejscu, ale po premierze nowych konsol się to pewnie ruszy do przodu i karty graficzne znów będą zyskiwać więcej wydajności z każdą kolejną generacją.

Link to post
Share on other sites

Jak ich ceny oscylowały w okolicach 3k to sam odradzałem 780-tki, ale obecnie nie jest to już jakaś fanaberia i kompletnie nie rozumiem takiego podejścia. 


Widziałeś grafikę na "next-genowych" konsolach ? Co ma ruszyć do przodu ?

Link to post
Share on other sites

Jak ich ceny oscylowały w okolicach 3k to sam odradzałem 780-tki, ale obecnie nie jest to już jakaś fanaberia i kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.

Ale to nadal "nieopłacalna 780" pomimo tego,że cena już jest akceptowalna (co ciekawe w UK nigdy takiego dropu cen jak w PL nie było) i 2k za kartę jest do przyjęcia.

 

Co do postu użytkownika Ationx. Widziałeś film z Shadow Fall? Crysis 3 jest bliżej określenia next gen niż to co prezentują konsole. Nie mówię już o klocku one, który nawet do FHD nie dociągnie

 

@up - Bo mają <<ciach>> optymalizacje i tyle. Tak się sztucznie napędza sprzedaż sprzętu

 

/nie przeklinaj

Edytowane przez R-Koniu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ationx, tym sposobem myslenia 770tka tez jest nieoplacalna bo 760tke mozemy miec za okolo 900zl. Oplacalnosc dla kazdego moze miec inny prog dlatego przed ocena typu " karta x jest nieoplacalna" nalezy dodac "moim zdaniem". Tak wiec moim zdaniem jesli sie nie pali warto poczekac do premiery autorskich radkow jak to opisal Nowaj. Sam sprzedalem grafike i czekam ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up - Bo mają ****.... optymalizacje i tyle. Tak się sztucznie napędza sprzedaż sprzętu

Mają czy nie mają za 2 lata ta karta będzie mocno "średnia". Dawanie 1800-2000 za kartę jest bez sensu. Lepiej kupić za 1250 GTX770. Wiele wydajności nie straci, a grube pieniądze zaoszczędzi.

 

W ogóle to najbardziej opłacalne są karty za 500-700 złotych. Po dwóch latach straci się na nich ledwo 200-300 złotych, a nie 1000.

 

Co kto woli, ja z pewnością nie będę nikomu wciskał, że GTX780 jest kartą wartą dopłaty, bo moim zdaniem zdecydowanie nie jest.

Link to post
Share on other sites

W ogóle to najbardziej opłacalne są karty za 500-700 złotych. Po dwóch latach straci się na nich ledwo 200-300 złotych, a nie 1000.

 

lol. Nie ma o czym dyskutować

 

Autor. Poczekaj do grudnia/stycznia i jeśli 780 spadnie jeszcze trochę to bierz (chociaż już teraz jest tania). 1900 za gigabyte to dobra cena 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy tak ciężko jest ci zrozumieć, że są ludzie, dla których ta dopłata ma jak najbardziej sens, bo przez najbliższy rok, albo i dłużej będą grali we wszystkie gry nie martwiąc się o konieczność wyłączania jakiegoś wodotrysku ?

 

Temat nie traktuje o opłacalności i tego, co kto uważa za opłacalne.

 

 

 

Dawanie 1800-2000 za kartę jest bez sensu.

 

 

W ogóle to najbardziej opłacalne są karty za 500-700 złotych. Po dwóch latach straci się na nich ledwo 200-300 złotych, a nie 1000.

 

W takim razie kompletnie nie wiem po co z takim podejściem udzielasz się w tym temacie, skoro absolutnie cię nie dotyczy, a po tym co piszesz można wnioskować, że high-end'owe karty oglądasz jedynie na sklepowych półkach ? 

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites

Mają czy nie mają za 2 lata ta karta będzie mocno "średnia". Dawanie 1800-2000 za kartę jest bez sensu. Lepiej kupić za 1250 GTX770. Wiele wydajności nie straci, a grube pieniądze zaoszczędzi.

 

W ogóle to najbardziej opłacalne są karty za 500-700 złotych. Po dwóch latach straci się na nich ledwo 200-300 złotych, a nie 1000.

 

Co kto woli, ja z pewnością nie będę nikomu wciskał, że GTX780 jest kartą wartą dopłaty, bo moim zdaniem zdecydowanie nie jest.

No nie przesadzaj   to po co ludzie kupują  mercedesy  BMW  itp  jak   lepiej kupić np skode fabie  w końcu bardziej się opłaca

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a po tym co piszesz można wnioskować, że high-end'owe karty oglądasz jedynie na sklepowych półkach ? 

Gdybym chciał to kupiłbym sobie Quada z GTX780TI i by mi jeszcze kupa kasy została. Tylko mi to jest całkowicie niepotrzebne, wolę kupić kartę za 500 złotych, wyłączyć parę cieni, których i tak praktycznie nie widać podczas gry niż szpanować, że mam wszystkie ustawienia na full, chociaż wyłączając lub zmieniając kilka z nich o poziom niżej praktycznie nie zauważy się różnicy w jakości wyświetlanego obrazu. Obecnie niestety takich upiększaczy, które tylko zarzynają kartę, a faktycznej jakości nie dają jest pełno.

 

Jak chce szpanować, że ma 5`-10 klatek więcej w grze albo jakieś tam mało znaczące cienie o poziom wyżej niż kolega z GTX770 to ok, nikt mu nie broni. Jeden będzie wolał szpan tym co wyżej napisałem, a drugi będzie wolał kilkaset złotych więcej w kieszeni mieć.

 

Może dla Ciebie GTX780 jest opłacalny, dla mnie całkowicie nie jest i chyba po to jest forum, żeby każdy mógł wyrazić swoje rację, a nie jeden przez drugiego pompować na hurra idee brania GTX780.

Link to post
Share on other sites

Jak widzę, że ktoś pisze o "szpanowaniu" w kontekście komputerowych zakupów to od razu mi się włącza czerwona lampka, bo jest to mentalność tak bardzo infantylna, że trudno mi wyobrazić sobie coś bardziej dziecinnego.

 

Dorośli ludzie nie szpanują, a sprzęt kupują jedynie dla własnej przyjemności. Kropka.

 

Nikt tu nie namawia do kupowania 780-tki, z tego co zauważyłem raczej każdy sugeruje poczekać do premiery autorskich 290-tek....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...